Nowe obostrzenia? Jarosław Kaczyński zabrał głos

44

Wielu Polaków zastanawia się, czy rząd postanowi wprowadzić nowe ograniczenia, by zminimalizować przykre konsekwencje piątej fali koronawirusa. Na ten temat wypowiedział się Jarosław Kaczyński.

Nowe obostrzenia? Jarosław Kaczyński zabrał głos
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Sean Gallup)

Do kwestii obostrzeń Jarosław Kaczyński odniósł się w trakcie wywiadu z tygodnikiem "Sieci". Odnosząc się do zarzutu braku konsekwencji polskich władz, zaznaczył, że "na każdym etapie rząd robił wszystko z najlepszą wolą, kierując się dostępną wiedzą, zapewne też nie unikając błędów".

Jednocześnie spostrzegł, że do Polski nadciąga piąta fala pandemii COVID-19. - Dziś stoimy przed kolejnymi decyzjami, bo trzeba zrobić wszystko, co jest realnie możliwe, żeby ograniczyć jej skutki - dodał.

Ocenił ponadto, że sytuację pogarsza fakt pojawienia się nowej mutacji - Omikron. Zapewniał też, że walka z pandemią to obecnie sprawa pierwszorzędnego znaczenia.

Zgadzam się tu trochę i wyjątkowo z moim ekskolegą Ludwikiem Dornem, który napisał w ''Polityce'', że brak ostrej walki z pandemią jest osłabianiem wspólnoty narodowej. Zapomniał tylko dopisać, kto tę wspólnotę od lat bardzo konsekwentnie niszczy, o zjawisku totalnej opozycji, o ojkofobii i odrzuceniu przez jego obecnych protektorów podstawowych zasad demokracji i praworządności - kontynuował szef PiS.

Dosadny komentarz Kaczyńskiego. Uderzył w opozycję!

Jarosław Kaczyński w niewybredny sposób odniósł się do poczynań opozycji.

Zasada, że tylko my mamy prawo do rządzenia, i druga - nas prawo nie obowiązuje, głoszone i praktykowane przez PO i jej sojuszników - to właśnie to. Gdyby opozycja była, można rzec, normalna, możliwości naszego państwa, mimo jego mankamentów, byłyby znacznie większe - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić