oprac. Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Kolejni zarażeni po weselu

108

Wesele we wsi Kotfin (woj. łódzkie) zakończyło się pojawieniem nowego ogniska koronawirusa. Do nieszczęścia wystarczył jeden zakażony gość.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Kolejni zarażeni po weselu
Koronawirus na weselu w Kotfinie (FORUM)

6 czerwca we wsi Kotfin w województwie łódzkim odbyło się wesele. Młoda para zaprosiła około 130 gości. Niestety, huczna zabawa źle się skończyła, o czym wszyscy dowiedzieli się następnego dnia.

Koronawirus na weselu w Kotfinie

Zaczęło się od tego, że jeden z weselników dostał gorączkę. Test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. To z kolei dało sygnał, że mogło pojawić się nowe ognisko.

Na razie przebadano co trzeciego uczestnika wesela. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u jedenastu osób. Jest ryzyko, że zaraziło się więcej gości.

- Na uroczystości było 98 mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Młodzi są stąd. Byli też goście z innych powiatów - mówi w TVN 24 Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie.
Zobacz także: Zakrywanie twarzy i ust w komunikacji miejskiej. Która maseczka najlepsza na upał?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w weselu może wziąć udział maksymalnie 150 osób. Na sali muszą być zapewnione środki do dezynfekcji rąk. Sugeruje się także, by przy stolikach siedziały tylko osoby, które na co dzień ze sobą mieszkają. W dodatku najlepiej ograniczyć spotkania i narady wewnętrzne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić