Wesele 2020. Jakie zasady obowiązują?

35

W związku z kolejnym etapem odmrażania gospodarki od soboty 6 czerwca można organizować wesela. Przy urządzaniu wesel nie ma jednak pełnej dowolności, obowiązują konkretne zasady, jakich należy przestrzegać. Jak zatem mają wyglądać wesela w dobie pandemii koronawirusa?

Wesele 2020 w dobie pandemii koronawirusa. Zasady
Wesele 2020 w dobie pandemii koronawirusa. Zasady (Pixabay)

Jak wygląda organizowanie wesel od 6 czerwca?

Narzeczeni mogą organizować wesela na maksymalnie 150 osób. Wcześniej rząd wspominał o przyjęciach na 50 osób, jednak limit ostatecznie podniesiono do 150 osób, co na pewno ucieszyło nie jedną parę, która planowała wesele.

Wytyczne GIS i rządu mówią o konieczności dezynfekowania powierzchni, które są często dotykane. Dotyczy to przede wszystkim klamek, uchwytów, stołów, oparć krzeseł, toalet. W łazienkach muszą być natomiast dostępne płyny do dezynfekcji, z których będą mogli korzystać goście weselni.

Podczas wesel również należy pamiętać o dystansie społecznym. Organizatorzy wesel będą musieli też zadbać o to, by możliwe było zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy gośćmi siedzącymi przy stołach na weselu. Stoły będą ustawiane w większych odległościach od siebie niż do tej pory. Przy każdym stoliku będzie też siedziało mniej osób.

Nie będzie stołów samoobsługowych. Na weselach konieczne będzie zatrudnienie większej liczby kelnerów, którzy będą przynosić posiłki bezpośrednio gościom.

Wesele 2020. Na przyjęcie mogą przyjść tylko osoby zdrowe

Według nowych wytycznych w weselach mogą brać udział tylko osoby zdrowe. Do obowiązku pary młodej będzie należało zebranie informacji na temat stanu zdrowia gości. Oświadczenia te będą potrzebne w razie, gdyby jednak doszło do zakażenia koronawirusem. Wówczas będzie trzeba je przekazać do sanepidu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić