A.S.| 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych rośnie

38

Kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce są zakłady mięsne ze Starachowic w woj. Świętokrzyskim. Liczba zakażonych pracowników wynosi już 47 osób, kolejnych sześć to osoby zatrudnione przez firmy współpracujące z zakładami.

Koronawirus został potwierdzony już u 47 pracowników.
Koronawirus został potwierdzony już u 47 pracowników. (GETTY, Gavriil Grigorov/TASS)

Ognisko koronawirusa pojawiło się w zakładach mięsnych Animex w Starachowicach. Pierwszy przypadek wirusa SARS-CoV-2 odnotowano tam 15 maja. W tę środę zakażonych było już 38 pracowników. W piątek liczba ta wzrosła do 47. Do tego dochodzi sześć osób, zatrudnionych przez firmy współpracujące z przedsiębiorstwem.

Koronawirus w zakładach mięsnych

Na kwarantannie przebywa obecnie ponad 180 pracowników. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, powodem szerzenia się choroby może być luzowanie obostrzeń w przez rząd, ponieważ wewnątrz zakładu nadal obowiązują ścisłe normy sanitarne.

Sądzimy, że zdiagnozowane zakażenia miały miejsce poza firmą. W samym zakładzie obowiązuje wyjątkowo zaostrzony reżim sanitarny. Problem odzwierciedla sytuację epidemiczną w regionie, gdzie przybywa zakażonych po luzowaniu obostrzeń. Ludzie przestają nosić maseczki, częściej się ze sobą spotykają - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Łukasz Dominiak, rzecznik Animex Foods.

Animex jest jednym z największych pracodawców w powiecie starachowickim - zatrudnia 1500 osób. Jego dyrekcja już wcześniej zdecydowała o wysłaniu na urlopy osób z grup ryzyka - mających powyżej 60 lat, lub ze schorzeniami dróg oddechowych i krążenia. Wszyscy pracownicy, którzy skarżą się na gorsze samopoczucie kierowani są na testy na koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić