Karolina Woźniak| 

Lubelskie. Ognisko koronawirusa w kościele. Księża na kwarantannie

97

Pliszczyn to miejscowość położona niedaleko Lublina. W tamtejszym kościele wykryto ognisko koronawirusa. Księża przebywają obecnie na kwarantannie, a wierni, którzy uczęszczali na msze, są proszeni o zgłoszenie się do sanepidu.

W kościele w Pliszczynie wykryto zakażenia koronawirusem wśród księży.
W kościele w Pliszczynie wykryto zakażenia koronawirusem wśród księży. (Pixabay)

Wśród księży z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie wykryto koronawirusa. W oświadczeniu można przeczytać, że na chwilę obecną pozytywny wynik uzyskało dwóch duchownych. Wszyscy duszpasterze zostali objęci kwarantanną.

Lubelskie. Ognisko koronawirusa w kościele. Księża na kwarantannie

Wszyscy, którzy uczęszczali na msze i przyjmowali komunię świętą, powinni zgłosić się na badania. Takie działania zalecił biskup. Istnieje ryzyko, że osoby, które przychodziły na mszę i podchodziły do komunii, mogły zostać zarażone.

Dotyczy to w szczególności osób, które "od niedzieli 17 maja przyjmowały Komunię Świętą (także z rąk Szafarza świeckiego)". Zwrócenie się do sanepidu pomoże im zdecydować, co robić dalej.

Sanepid zalecił zamknięcie kościoła i jego dezynfekcję. Do soboty nie będą się odbywać żadne Nabożeństwa ani msze. Jak czytamy na stronie parafii, "wszystkie zamówione [...] intencje Księża będą sprawować prywatnie w kaplicy domu zakonnego".

W województwie lubelskim potwierdzono dotychczas 487 przypadków zachorować. Liczba osób, które zmarły, wynosi 15. Nie wiadomo, ile osób zdążyło ozdrowieć. W Polsce jest obecnie 22 473 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zmarło 1028 osób, a 10 330 wyzdrowiało.

Zobacz także: Koronawirus. Jak będą wyglądać siłownie po powrocie? "Wiele osób czeka na wznowienie działaności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić