..| 
aktualizacja 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Nie żyje ksiądz

33

Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się w Radomiu w Domu Księży Seniorów. Zarażonych zostało 11 emerytowanych duchownych, jeden z nich zmarł w poniedziałek.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Nie żyje ksiądz
Karetka przed radomskim DKS przy ul. Młyńskiej. (Diecezja Radomska, ks. S. Piekielnik)

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej kanclerz kurii biskupiej w Radomiu, nie żyje kapłan mieszkający w Domu Księży Seniorów w Radomiu. W ubiegłym tygodniu wykryto tam obecność koronawirusa.

Ks. prał. Edward Poniewierski, poinformował, że testy wykonano na wszystkich trzydziestu duchownych zamieszkujących w placówce. U jedenastu z nich dały one wynik pozytywny.

Czytaj także:

Koronawirus wśród księży-emerytów

Dom Księży Seniorów jest odpowiednikiem DPS-u, przeznaczonym dla starszych kapłanów. Tego rodzaju miejsca są wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwa związane z COVID-19.

Zarażeni, u których było widać objawy choroby, takie jak podniesiona temperatura i problemy z oddychaniem zostali przewiezieni do radomskiego szpitala zakaźnego. Ci, u których przebiega ona bezobjawowo, pozostali na kwarantannie w swych pokojach.

Duchownych, u których zaobserwowano objawy choroby Covid-19, przewieziono w czasie minionego weekendu do szpitala zakaźnego. Niestety, jeden z kapłanów zmarł w lecznicy.

Posiłki podstawiane są im pod drzwi, a także zapewniana jest niezbędna pomoc – zgodnie ze wskazaniami sanepidu – przekazał ks. Poniewierski.

Zobacz także: Na plaży w Mielnie nie ma wydzielonych stref. "Parawany pomagają stworzyć enklawy"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić