o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Alarm w Chinach. Atakuje nowy wirus. Są pierwsze zgony

141
Podziel się

Już co najmniej pięć osób zmarło we wschodnich Chinach na nową chorobę zakaźną, którą wywołuje wirus przenoszony przez kleszcze. Ponad 20 innych osób trafiło do szpitala - poinformowały państwowe media.

Alarm w Chinach. Atakuje nowy wirus. Są pierwsze zgony
Kleszcz pod mikroskopem. (Getty Images, Edwin Remsburg)
bECqdalh

SFTS stwierdzono w mieście Lu’an w prowincji Anhui we wschodnich Chinach. Chorobą można się zarazić poprzez ugryzienie kleszcza. Powoduje ona m.in.:

  • gorączkę
  • biegunkę
  • niewydolność wielonarządową
  • i małopłytkowość
Zobacz także: Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"
bECqdalj

Nowa choroba atakuje w Chinach

Pierwsze przypadki SFTS stwierdzono w 2009 roku w chińskich prowincjach Hubei i Henan. W tej pierwszej, konkretnie w Wuhan, zaczęła się też pod koniec 2019 roku pandemia koronawirusa.

Choć SFTS znana jest już od kilku lat, wciąż nie jest dobrze rozpoznana. Nadal mówi się o niej jako o chorobie nowej, której przypadków przybywa i która może przysporzyć społeczeństwu poważniejszych problemów w przyszłości.

bECqdalp

Zgony i przypadki zakażenia w Lu’an potwierdziła tamtejsza komisja zdrowia. Zaprzeczyła jednocześnie pogłoskom, aby zgony, o których mowa, były spowodowane przez gorączkę denga. Obie choroby mają podobne objawy.

Region, w którym doszło do zgonów i zachorowań, jest regionem w dużej mierze rolniczym. Wielu ludzi pracuje tam w polu, przez co są narażeni na częste ugryzienia kleszczy – donosi państwowa gazeta "Global Times".

bECqdalq

Nowa choroba w Chinach. Wirus jest przenoszony przez kleszcze

Kleszcze przenoszą co najmniej 83 wirusy - pisze "Global Times". Choroba, która zaatakowała w Lu’an, jest wywoływana przez wirusy z rodziny buniawirusów. Zakażeni takim wirusem pacjenci mogą zarażać innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECqdalK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
hmm,..
9 miesięcy temu
Oj Michałku dziecko światłe, czym innym jest finansowanie dziedzin nauki, a czym innym jest zabawa z najgroźniejszymi wirusami w słabo zabezpieczonym laboratorium. Dlaczego te badania nie są prowadzone w USraelu lub Europie zwanej Zachodnią, nikt nie wyraziłby zgody żeby zabawa w tzw.Boga była prowadzona na terytorium "cywilizowanego" świata.To i tak tylko wprowadzanie populacji do NWO, niedługo wszyscy zostaną zmuszeni do obrotu bezgotówkowego,wszyscy zostaną zaszczepieni i zaczipowani. Oczywiście nic nie będzie przymusowe, ale nie wyjedziesz za granicę, nie wsiądziesz do pociągu, nie wejdziesz do urzędów czy do marketu. Sygnał informujący brak czipu będzie coraz rzadszy,.. To jest biznes który nas zniewoli, a nie mający na celu ratowanie ludzi i rozwijający trzeci świat.
Słowianin
11 miesięcy temu
Cholerne chinole! Powinni się nie wypłacić za te wirusy!!!
Ela
12 miesięcy temu
przeczytałam książkę borelioza. strach i nadzieja, warto przeczytać,
bECqdalL
Wirusek
12 miesięcy temu
W najbliższym czasie możemy się spodziewać covid 20 i tak dalej i tak dalej
scorpion
12 miesięcy temu
Koniec świata jest już blisko ?
halamac
rok temu
No właśnie! Nie wolno gryźć kleszczów bo można się od nich zaraźić. Co za grafoman pisze "przez ugyzienie kleszcza" ???
Rico
rok temu
Piszecie stop hejtowi a sami robicie hejt Chinom. Aż się prosi zacytować tam wszystko się zaczyna, wszystkie epidemie świata. Jest jedno wyjście, zniszczyć Chiny.
MELINDA Corp.
rok temu
Wierzycie w przypadki?ja nie...To kolejny etp globajnej dominacji nad światem i starcia mocarstw.NWO czy nowy ład ,jak kto woli.Po wojnie informacyjnej,handlowej oraz ekonomicznej pora na biologiczna a potem gorącą.Poczytajcie "The art of War "Sun Tzu sprzed 3tys.lat.
Grog
rok temu
Ziemia się broni...
bezhejtu
rok temu
Chiny powinni pozostać w swoich granicach, to będzie dobrze. Oni wykupują cały świat. Nie można na to pozwolić. Uzależnieni jesteśmy od nich już na całego. Chiny są problemem, wszystkich już.
hmm
rok temu
...poza tym chiny stały sie w koncu komus solą w oku , jak widać
hmm
rok temu
każdy kraj któremu zostanie udowodnione badanie nad nad potencjalną bronia bilogiczną powienien być wypalony do gołej ziemi !!!! po co ktos pracuje nad czyms takim ? dla dobra ludzkości ? PS biolodzy ew. genetycy darujecie sobie argumentacje
Okinawa
rok temu
Super przynajmniej wiadomo jak wygląda wirus jak kleszcz. Oprócz tego proponuję suche lata mroźne zimy trzecią wojnę światową upadek meteorytu i najazd Marsjan.
bECqdalD
ucho
rok temu
Zamknąć Chiny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić