Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Alarm w Chinach. Atakuje nowy wirus. Są pierwsze zgony

134
Podziel się

Już co najmniej pięć osób zmarło we wschodnich Chinach na nową chorobę zakaźną, którą wywołuje wirus przenoszony przez kleszcze. Ponad 20 innych osób trafiło do szpitala - poinformowały państwowe media.

Alarm w Chinach. Atakuje nowy wirus. Są pierwsze zgony
Kleszcz pod mikroskopem. (Getty Images, Edwin Remsburg)
bCPFGjVN

SFTS stwierdzono w mieście Lu’an w prowincji Anhui we wschodnich Chinach. Chorobą można się zarazić poprzez ugryzienie kleszcza. Powoduje ona m.in.:

  • gorączkę
  • biegunkę
  • niewydolność wielonarządową
  • i małopłytkowość

Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"

bCPFGjVP

Nowa choroba atakuje w Chinach

Pierwsze przypadki SFTS stwierdzono w 2009 roku w chińskich prowincjach Hubei i Henan. W tej pierwszej, konkretnie w Wuhan, zaczęła się też pod koniec 2019 roku pandemia koronawirusa.

Choć SFTS znana jest już od kilku lat, wciąż nie jest dobrze rozpoznana. Nadal mówi się o niej jako o chorobie nowej, której przypadków przybywa i która może przysporzyć społeczeństwu poważniejszych problemów w przyszłości.

Zgony i przypadki zakażenia w Lu’an potwierdziła tamtejsza komisja zdrowia. Zaprzeczyła jednocześnie pogłoskom, aby zgony, o których mowa, były spowodowane przez gorączkę denga. Obie choroby mają podobne objawy.

bCPFGjVV

Region, w którym doszło do zgonów i zachorowań, jest regionem w dużej mierze rolniczym. Wielu ludzi pracuje tam w polu, przez co są narażeni na częste ugryzienia kleszczy – donosi państwowa gazeta "Global Times".

Nowa choroba w Chinach. Wirus jest przenoszony przez kleszcze

Kleszcze przenoszą co najmniej 83 wirusy - pisze "Global Times". Choroba, która zaatakowała w Lu’an, jest wywoływana przez wirusy z rodziny buniawirusów. Zakażeni takim wirusem pacjenci mogą zarażać innych.

bCPFGjWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(134)
per
miesiąc temu
Powinni pozamykać te laboratoria Billa Gatesa znajdujące się w Chinach a jego zainfekowac tym czym częstuje innych ludzi i skończylby się wysyp chorób
Tyle
miesiąc temu
To teraz co 2 dzień mamy nowego wirusa z Chin Najpierw choroba , od zeszłego tygodnia mamy już Jume , cholerę ,teraz jakiś stfs , a co jutro ,czarna ospa ?!? Macie przykład kontrolowania świata za pomocą strachu ,nic innego tak jak żadnej nawet choroby nie ma !!!
asa
miesiąc temu
Niesamowity wysyp wirusów jak na te kilka miesięcy. Co tam jeszcze jest w sceniariuszu na bierzący rok?
bCPFGjWr
gbgt4
miesiąc temu
Covid19 okazał się szwinglem,to wydumali coś nowego.
xxx
miesiąc temu
"Medycyna to zwykły biznes, a nie żadna dobroduszna dziedzina dla ratowania życia ludzkiego." Wystarczy spojrzeć na to ile ludzi na świecie głoduje, a przecież żadna firma spożywcza nie pobiegnie bez pieniędzy dać głodującym jeść. Jedzenie jest tylko po to by brać za nie pieniądze, po to samo są leki. Proste? Nie masz pieniędzy umierasz z głodu, umierasz z choroby. I dalej nie widzicie komu to służy?
Najnowsze komentarze (134)
MELINDA Corp.
3 tyg. temu
Wierzycie w przypadki?ja nie...To kolejny etp globajnej dominacji nad światem i starcia mocarstw.NWO czy nowy ład ,jak kto woli.Po wojnie informacyjnej,handlowej oraz ekonomicznej pora na biologiczna a potem gorącą.Poczytajcie "The art of War "Sun Tzu sprzed 3tys.lat.
Grog
4 tyg. temu
Ziemia się broni...
bezhejtu
miesiąc temu
Chiny powinni pozostać w swoich granicach, to będzie dobrze. Oni wykupują cały świat. Nie można na to pozwolić. Uzależnieni jesteśmy od nich już na całego. Chiny są problemem, wszystkich już.
hmm
miesiąc temu
...poza tym chiny stały sie w koncu komus solą w oku , jak widać
hmm
miesiąc temu
każdy kraj któremu zostanie udowodnione badanie nad nad potencjalną bronia bilogiczną powienien być wypalony do gołej ziemi !!!! po co ktos pracuje nad czyms takim ? dla dobra ludzkości ? PS biolodzy ew. genetycy darujecie sobie argumentacje
Okinawa
miesiąc temu
Super przynajmniej wiadomo jak wygląda wirus jak kleszcz. Oprócz tego proponuję suche lata mroźne zimy trzecią wojnę światową upadek meteorytu i najazd Marsjan.
ucho
miesiąc temu
Zamknąć Chiny
Ews
miesiąc temu
Brakuje słów....z całym szacunkiem rakietki na Chiny....
bCPFGjWj
Pies
miesiąc temu
Nagle wszędzie pojawiają się nowe choroby o których nikt wcześniej nie słyszał.Nawet głupi by to zauważył.
Yyymmm
miesiąc temu
Sprawdź czy są u was maszty 5G,,,,,wpisac proszę, wyjdzie mapa, ile tego mamy w Polsce,, szok
BANDZIORka
miesiąc temu
Do redakcji O2:Dziś już czytam o drugiej nowej epidemii made in China , to już powoli staje się nudne, zapodajcie jakiś nius z innej beczki i wywalacie ekonawiedzonych z komentarzy bo jak czytam że to moja wina że jest CoW +id to mi się śmieci same segregują, a nie ja ciągle systematycznie jestem niedopuszczana do wolności wypowiedzi, killBill was cenzuruje?
TARCZA
miesiąc temu
Panowie z chin pomagali światowej gospodarce a teraz wirusy szkoda że tak się potoczyło
gbgt4
miesiąc temu
Covid19 okazał się szwinglem,to wydumali coś nowego.
Wojtek
miesiąc temu
Super czekam aż będzie u Nas znowu będzie pseudo panika.zamkna wszystko dawajcie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić