Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Wracają niektóre obostrzenia

154

Walka z koronawirusem w Polsce jest wciąż daleka od zakończenia. Po tym jak w szpitalu w Sieradzu pojawiło się nowe ognisko COVID-19, władze miasta postanowiły przywrócić niektóre zdjęte przez rząd obostrzenia.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Wracają niektóre obostrzenia
Ogniskiem zakażeń okazał się szpital w Sieradzu. (PAP)

Nowe ognisko koronawirusa wykryto w niedzielę w sieradzkim szpitalu. Tego dnia potwierdzono w mieście 80 przypadków zakażenia. Spośród nich 40 osób jest pacjentami, a 35 to pracownicy medyczni.

Istnieje poważna obawa, że jest więcej zarażonych i zdążyli już wynieść chorobę daleko pozo środowisko szpitala. Wszystko w momencie, gdy władze znoszą kolejne obostrzenia.

Wobec tego prezydent miasta, Paweł Osiewała zdecydował o przywróceniu części ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Po spotkaniu z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego ratusz ogłosił ponowne zamknięcie placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. Wbrew wcześniejszym planom pracy nie wznowi także Sieradzkie Centrum Kultury.

Przypominam Wam to od kilku miesięcy myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych przed zarażeniem - pisał w niedzielę na Facebooku prezydent miasta.

Czytaj także:

Koronawirus w Sieradzu. Wybory tylko korespondencyjne?

Policja oraz straż miejska mają dużo dokładniej pilnować przestrzegania norm bezpieczeństwa przez mieszkańców miasta. Dotyczy to m.in. noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, np. sklepach, a także zachowywania dystansu społecznego.

Działanie żłobków i przedszkoli nie ulega jak na razie zmianom. Jednak Paweł Osiewała twierdzi, że sytuacja w nich będzie na bieżąco monitorowana. Możliwe za to, że z powodu koronawirusa wybory prezydenckie, które zaplanowane są na 28 czerwca, odbędą się w Sieradzu drogą wyłącznie korespondencyjną.

Zmienić ma się też tryb pracy Urzędu Miasta, gdzie do biura obsługi mieszkańców będzie mogło wejść maksymalnie dwie osoby. Zdecydowano też o rozwożeniu posiłków dla emerytów oraz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, co ma zminimalizować ich kontakt z otoczeniem. Osobom starszym zaleca się pozostanie w domach - odwołano ponowne otwarcie Klubu Seniora oraz Domu Dziennego Pobytu.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. "Dziś nie ma planów cofania się"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić