o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażeń w szpitalu w Zawierciu

3
Podziel się

Po raz kolejny wykryto koronawirusa w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu (województwo śląskie). Tym razem chodzi o oddział chirurgii. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane.

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Zawierciu
Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Zawierciu
bESITpVN

Koronawirus w szpitalu w Zawierciu

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu (Śląsk) wykryto kolejne przypadki koronawirusa. Dotyczy to 3 pacjentów i 4 pracowników oddziału chorurgii ogólnej. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane.

"Wczoraj pobrano wymazy od personelu i pacjentów oddziału chirurgii ogólnej, w związku z czasowym przebywaniem tam osoby przekazanej z interny. Testy wykazały obecność koronawirusa u 3 pacjentów i 4 pracowników oddziału. W przyszłym tygodniu kadra i pacjenci z wynikiem ujemnym ponownie przejdą badania. Do tego czasu przyjęcia na oddział zostały wstrzymane" - podał 6 czerwca Szpital Powiatowy w Zawierciu.

bESITpVP

To nie pierwsze przypadki koronawirusa w szpitalu w Zawierciu

Wcześniej koronawirusa wykryto na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 23 pacjentów i 3 osób z personelu.

bESITpVV

Ordynator interny odwołana

Ordynator oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Zawierciu została odwołana. Ma to związek z faktem, że ognisko koronawirusa pojawiło się na tym oddziale już drugi raz w ciągu trwania pandemii. Pierwszy raz miało to miejsce w kwietniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bESITpWq
KOMENTARZE
(3)
maja
rok temu
Trafiając w ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu to marne szanse na wyjście z niego
Gosc
rok temu
Yy a co ona jest winna?
Matka
rok temu
Nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy, że odwołano panią kierownik oddziału. Tak naprawdę powinni odwołać wszystkich lekarzy z tego oddziału. Ilość zgonów od lat na tym oddziale jest przerażająca. Lekarze leczą zdalnie, nie interesują się pacjentami. Nie robią wywiadu, dając pacjentów do sal, gdzie nie powinni przebywać że względu na brak odporności.
bESITpWr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić