Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażeń w szpitalu w Zawierciu

4

Po raz kolejny wykryto koronawirusa w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu (województwo śląskie). Tym razem chodzi o oddział chirurgii. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane.

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Zawierciu
Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Zawierciu

Koronawirus w szpitalu w Zawierciu

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu (Śląsk) wykryto kolejne przypadki koronawirusa. Dotyczy to 3 pacjentów i 4 pracowników oddziału chorurgii ogólnej. Przyjęcia na oddział zostały wstrzymane.

"Wczoraj pobrano wymazy od personelu i pacjentów oddziału chirurgii ogólnej, w związku z czasowym przebywaniem tam osoby przekazanej z interny. Testy wykazały obecność koronawirusa u 3 pacjentów i 4 pracowników oddziału. W przyszłym tygodniu kadra i pacjenci z wynikiem ujemnym ponownie przejdą badania. Do tego czasu przyjęcia na oddział zostały wstrzymane" - podał 6 czerwca Szpital Powiatowy w Zawierciu.

To nie pierwsze przypadki koronawirusa w szpitalu w Zawierciu

Wcześniej koronawirusa wykryto na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 23 pacjentów i 3 osób z personelu.

Ordynator interny odwołana

Ordynator oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Zawierciu została odwołana. Ma to związek z faktem, że ognisko koronawirusa pojawiło się na tym oddziale już drugi raz w ciągu trwania pandemii. Pierwszy raz miało to miejsce w kwietniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić