Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowe oznakowanie na drogach. Nie wszyscy wiedzą, co oznacza

21

Nietypowa akcja w stolicy naszego kraju. Warszawscy drogowcy zabrali się za... malowanie gęsi na ścieżkach rowerowych. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Warszawscy drogowcy dbają o nurogęsi
Warszawscy drogowcy dbają o nurogęsi (zdm.waw.pl)

Nietypowe malowidła pojawiły się na drogach rowerowych przy Myśliwieckiej i Czerniakowskiej. Właśnie tam często w Warszawiewędrują kacze rodziny - przechodzą przez ulicę, by dostać się do Wisły.

Na prośbę mieszkańców wymalowaliśmy efektowne oznaczenia na drodze rowerowej wzdłuż ulicy Czerniakowskiej, na wysokości kanału Piaseczyńskiego. Mają one zwracać uwagę, że to miejsce spacerów nurogęsi. To rodzaj kaczki, która żyje w tamtych rejonach i od kilku lat jest pod opieką Miejskiego Zarządu Zieleni - mówi Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zobacz także: Zasiłek dla bezrobotnych w górę, ale pod pewnym warunkiem. Hołownia ma pomysł

Nie jest to jedyne udogodnienie dla tych ptaków. - Od kilku lat kierowców na Czerniakowskiej i Myśliwieckiej ostrzegają znaki "zwolnij - dzikie kaczki". Zrobiliśmy też przerwy w betonowych murkach tam, gdzie przemieszczają się między akwenami - dodaje za pośrednictwem zdm.waw.pl.

Ostrzeżenie na drodze rowerowej to rzecz drobna, szybko ją wykonaliśmy. Sam znak jest efektem umiejętności plastycznych naszych koleżanek i kolegów zajmujących się zrównoważoną mobilnością w Zarządzie Dróg Miejskich - kończy Dybalski.

Nietypowa akcja warszawskich drogowców

Malowidła wykonane przez warszawskich drogowców prezentują się bardzo dobrze i - co najważniejsze - przykuwają uwagę. Czytelny komunikat na drodze: "Nurogęsi - jedź ostrożnie" z pewnością zauważy każdy rowerzysta. Oby tylko osoby korzystające ze ścieżek nie lekceważyły tych ostrzeżeń i uważały na kaczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić