Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nowe przypadki koronawirusa w Chinach. Krótko po zniesieniu ograniczeń

11

W ciągu ostatniej doby w Chinach zdiagnozowano kolejnych pacjentów z COVID-19. Wszyscy chorzy to osoby, które wróciły zza granicy po zniesieniu przez rząd ograniczeń. Oficjalna rosyjska agencja informacyjna podała, że zarażeni przebywali wcześniej w Moskwie i Władywostoku.

Nowe przypadki koronawirusa w Chinach. Krótko po zniesieniu ograniczeń
(Getty Images, Marina Lystseva\TASS)

W ciągu ostatniej doby w Chinach odnotowano 20 nowych przypadków zachorowań. Pacjenci z COVID-19 przyjechali do północno-zachodniej prowincji Heilongjiang.

Koronawirus: Chińczycy chorzy na COVID-19 zarazili się w Rosji?

Według ustaleń agencji "Tass" zarażeni Chińczycy przebywali wcześniej w Rosji. 3 kwietnia dotarli na lotnisko w Moskwie, gdzie wsiedli do samolotu SU1700 Aeroflot. Najpierw lot dotarł do Władywostoku, a 4 kwietnia nastąpiło przekroczenie rosyjsko-chińskiej granicy.

Zarażeni Chińczycy mają od 22 do 56 lat i obecnie przebywają w szpitalu. Nie są jedynymi powracającymi do Chin, u których wykryto koronawirusa i którzy przed zachorowaniem przyjechali do Rosji. W niedzielę 5 kwietnia COVID-19 zdiagnozowano u 13 takich osób.

Zgodnie z oficjalnymi danymi w Rosji odnotowano 6343 przypadków koronawirusa. 47 pacjentów zmarło, a 406 udało się wróci do zdrowia. W samych Chinach w ciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnych nowych śmierci w wyniku COVID-19. Jak podaje "Times Live" to pierwsza taka sytuacja od stycznia 2020 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki: "Szczyt zachorowań na przełomie maja i czerwca"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić