Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Mamy najnowsze dane

3
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Poniedziałkowy popołudniowy raport mówi o 120 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także osiem kolejnych przypadków śmiertelnych.

Nowe dane o koronawirusie w Polsce
Nowe dane o koronawirusie w Polsce (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W poniedziałek po południu otrzymaliśmy informację o 120 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 7 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 71. Pozostałe dane dotyczą województw: mazowieckiego (17), łódzkiego (10), małopolskiego (10), dolnośląskiego (6), lubelskiego (4) i wielkopolskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-K Poznań, 65-M Gdańsk, 77-K Kędzierzyn-Koźle, 89-K Kędzierzyn-Koźle (mieszkanka woj. śląskiego), 86-K Bolesławiec, 72-M, 87-K, 73-M Nowogrodziec - podało MZ w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 16 326 przypadków zarażenia koronawirusem. 811 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

KOMENTARZE
(3)
Milkkatha
2 lata temu
Co to za testy, ktore nawet u zwiwrzat, owocow wykrywaja niby wirusa? Prezydent Tanzanii oficjalnie sie wypowiedzial. Robili badania, wysylali probki pobrane od zwierzat I z wnetrza owocow. Dpisywali ze sa to probki ludzi... I wyniki wAfryce pozytywne, aby wprowadzic szczepionke I zmniejszenie pipulacji jak to bylo w przypadku polio. Testy wskaza pozytywne u kazdego kogo system wskaze dla statystyk lib jest niewygodny. A po noszeniu maseczek latem_jesienia bedzie wysyp osob chorych, kaszlacych_niewydolnych oddechowo, z zawalonymi plucami, grzybica, niewydolnoscia. _po noszeniu maseczek. Szczegolnie osob starszych.I bedzie wskazywane ze to wirus, aby znow szczepic I aby ktos zarobil za to grube miliardy, miliony. A to powodowanie zagrozenia zdrowia gdy sa osoby zdrowe na chwile obecna_to moje osobiste zdanie.
Milkkatha
2 lata temu
Co poniektorzy lekarze I dyrektorzy szpitali powinni byc madrzejsi _I nie nabijac sztycznych statystyk. Ile razy za kazdym przyjeciem do szpitala z powodu choroby wspolistniejacej lub urazu trzeba podpisywac ankiete ze przyszlo sie z podejrzeniem tego wirusa? Ibaczej nie ma mozliwosci aby wykonac zabieg np uraziwo_ortopedyczny?.ile osob zmarlo na inna chorobe a zostalo episane w akcie zgonu ze koronowirus? Ile niepotrzebnie zostalo podlaczonych do respiratow I to spowodowalo ich smierc _nie potrzebowali tego. Szpitale dostaja ogromne kwoty na osoby z wirusem. Reperuja tym swoj budzet. A wielu lekarzy jest tez naciskanych aby podawac nieprawdziwe dane.. I to jest tragedia.. nagonka medialna I lekarzy.. powodowanie za kase zagrozenia zdrowia I zycia I pomoc w zawyzaniu statystyk I straszeniu ludzi. Niewielu jest prawdziwych lekarzy ktorzy sie sprzeciwiaja temu procederowi.. I tych szanuje
Mariusz
2 lata temu
Ble ble ble nudne 😬
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić