o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Nowe świadectwa z paskiem. Nauczycielka doceniła każdego ucznia

144
Podziel się

Wioletta Matusiak z Cieszyna (woj. śląskie) postanowiła docenić każdego ucznia na zakończenie roku. Każdy z jej podopiecznych mógł cieszyć się kolorowym paskiem na świadectwie.

Nowe świadectwa z paskiem. Nauczycielka doceniła każdego ucznia
Kolor każdego paska odpowiada "specjalności" ucznia. (Facebook)
bECDCojV

Niebieski był dla znawców techniki i komputerów, zielony dla tych w temacie obrony klimatu, pomarańczowy dla sportowców, różowy dla artystów, żółty dla społeczników, a fioletowy dla dociekliwych i samodzielnych. Takie paski otrzymali uczniowie Wioletty Matusiak z Cieszyna.

Nauczycielka uznała, że z powodu pandemii każdy ten rok przeszedł ciężej niż zazwyczaj. Dlatego właśnie gonitwa za czerwonym paskiem mogła być dużo trudniejsza. W tym trudnym okresie każdemu należało się coś za "przetrwanie".

bECDCojX
Moim celem było zwrócić uwagę przede wszystkim na wartość człowieka, nie jego ocen. Chodziło mi o wzmocnienie każdego ucznia przez powiedzenie mu: "Masz talent w jakiejś dziedzinie. Nie musisz być dobry ze wszystkiego" - powiedziała nauczycielka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Akcja spotkała się z dużą aprobatą mediów. Nauczycielka zachęciła innych nauczycieli do takich działań. W sieci udostępniła gotowe szablony do wydrukowania.

bECDCokd
Zobacz także: Kiedy likwidacja OFE? Waldemar Buda podał możliwy termin
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDCoky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
Teraz ona
2 miesiące temu
Super decyzja
Pip
2 miesiące temu
Wspaniała nauczycielka, prawdziwy i mądry pedagog. Te dzieci mają szczęście, że trafili na tak wyjątkową nauczycielkę. Dostrzegła w nich talenty pomimo zdalnej nauki i problemów pandemii.
Helen
2 miesiące temu
A co ja uczeń jest znawcą techniki i komputerow, oraz jest dociekliwy i samodzielny ? Pomysł jest dobry dla przedszkolaków.
bECDCokz
Konik
2 miesiące temu
Warto, aby ministerstwo zauważyło pani pomysł,wspaniały motywuje każdego ucznia, a nie czerwony pasek a reszta to śmieci.
Iwona
2 miesiące temu
A w szkole mojej córki- ósma klasa, byli nauczyciele, którzy drastycznie obniżali oceny. Monej córce z chemii wychodziło 5! Dostała 4. Każdemu lepszemu uczniowi obniżyła o stopień. To samo zrobiła z polskiego, historii i matematyki Córka miała 4,89 i dostała 4. Nauczyciele tłumaczyli, ze uczniowie w czasie pandemii zżynali Tak czy inaczej, średnia wyszła jej ponad 5, ale zachowanie nauczycielek było naganne. Tym bardziej mam ogromny szacunek do nauczycielki z Cieszyna- jest pani z powołania. Gratuluję Pani podejścia do ucznia, widać, że ma Pani do uczniów szacunek. I oni, też zapewne Panią lubią i szanują. Życzę Pani dużo sukcesów w pracy z dziećmi.
Się okaże
3 miesiące temu
Haha te wszystkie czerwone paski zweryfikuje nauka w szkole. W większości gratulacje należą się rodzicom. Brawo. Tylko współczuję dzieciakom. Za pomysł i gest nauczycielki wielki szacun!
Hahaha
3 miesiące temu
Te czerwone paski w tym roku szkolnym to w większości przypadków należą się rodzicom. Doskonale wiemy jak ta nauka wyglądała i ile rodzice sie napocili żeby świadectwo było jakie jest. Ale to ma krótkie nogi wszystko zweryfikuje nauka w szkolnej ławie 😁
Uuu
3 miesiące temu
Suuuper pomysl
Różowy pasek
3 miesiące temu
Podziwiam! Świetne podejście
Baya USA
3 miesiące temu
Brawo dla P.nauczycielki!!!!!
Uczeń
3 miesiące temu
Ja tutaj wypowiem się na kilka kom na raz 1. Uczeń z technikum ekonomicznego ma rację 2. Komentujący mówiący "precz z tych szkół czankopodobnym" to ma nawet rację, bo pis to łamie konstytucję z tego powodu, że istnieje (art 13 konstytucji rp)
Wojtek
3 miesiące temu
Ludzie nie istnieje żadne świadectwo z tzw paskiem to są świadectwa a wyróżnieniem a tzw pasek to jest nasza flaga narodowa , po lewej stronie jest cieniutka czerwona linia
Twiwyd
3 miesiące temu
Wspaniały pomysł. Na własnym przykładzie poznałam, jak ważne jest, by doceniać cudzy trud. Nieraz może to być mała rzecz, ale motywacja ze storny nauczyciela jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka. Mam duży szacunek dla twórczego interpretowania przepisów, na korzyść ludzi i dla ich życiowego dobra, aby się nie poddawali w pracy nad sobą.
bECDCokr
Sebka
3 miesiące temu
Takie świadectwa to jakaś lipa. Na państwowych drukach nie wolno zamieszczać jakichś szlaczków. To niepoważne. A dzieci się uczą pięknej komunistycznej zasady, że czy się stoi, czy się leży... Po zdalnym nie trzeba nikogo dowartościowywać. Szóstki leciały lawiną za pracę rodziców. Przestańcie się użalać nad uczniami. To ostatnia rzecz, jaka jest im potrzebna
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić