Nowe wieści ws. płonącego statku. Pali się dużo więcej aut

325

Początkowo podawano, że na statku Fremantle Highway, który płonie u wybrzeży Holandii, pali się 25 aut elektrycznych. Z najnowszych informacji, które przekazała agencja ANP, wynika, że pożar ogarnął 500 takich pojazdów!

Nowe wieści ws. płonącego statku. Pali się dużo więcej aut
Płonący statek Fremantle Highway (EPA)

Strażacy walczą z pożarem statku transportującego samochody. Płomień ogarnął tę jednostkę około 30 km od wybrzeży Holandii.

Początkowo holenderska straż przybrzeżna donosiła, że przyczyna pożaru jest nieustalona. W czwartkowy wieczór podano natomiast, że ogniem jako pierwsze zajęło się auto elektryczne.

Szybko stało się jasne, że akcja gaśnicza będzie skomplikowanym procesem. Podano również, że może potrwać "dni, a nawet tygodnie". Niestety, są obawy, że jednostka zatonie, natomiast wyciek paliwa doprowadzi do katastrofy ekologicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar chemikaliów. Wiceminister zaskakuje: "Nie było zagrożenia"

Najnowsze informacje są fatalne. Agencja ANP, której ustalenia przytacza Reuters, przekazała, że na pokładzie statku płonie aż 498 aut elektrycznych! Początkowo podawano, że ogień ogarnął 25 takich pojazdów.

Jest to bardzo ważna informacja w kontekście akcji gaśniczej. Chodzi bowiem o to, że palące się akumulatory są trudne do ugaszenia.

Pożar u wybrzeży Holandii

Do pożaru doszło we wtorek (25 lipca) wieczorem u wybrzeży Holandii. Na 199-metrowym statku towarowym Fremantle Highway znajdują się 3783 nowe pojazdy.

Na statku przebywało 23 członków załogi z Indii. Gdy ogień zaczął się rozprzestrzeniać, siedmiu z nich wyskoczyło za burtę. Jedna z osób zginęła, a kilka zostało rannych - przewieziono je do szpitala.

Reuters podawał, że poszkodowani mieli poważne problemy z oddychaniem. Pojawiły się też oparzenia i złamania kości.

Stan żadnego z nich nie jest poważnie zagrożony - mówił AFP urzędnik ds. bezpieczeństwa w regionie Drenthe w Holandii.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić