o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Nowe wytyczne na wesela w Polsce. Dziadka i babci nie zaprosisz

48
Podziel się

Wesela okazały się kolejną wylęgarnią koronawirusa, na co reaguje rząd. Media donoszą, że wkrótce na tych uroczystościach może obowiązywać nakaz noszenia maseczek. Ponadto wesela będą odbywać się bez seniorów.

Nowe wytyczne na wesela w Polsce. Dziadka i babci nie zaprosisz
Na weselach będziemy bawić się w maseczkach (Pixabay)
bDngeyPV

Bardzo dużo mówi się na temat zakażeń koronawirusem podczas uroczystości weselnych. To nie umknęło uwadze władz. Wprowadzone mają zostać nowe restrykcje.

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semieniuk w programie "Rzecz o polityce", o czym pisze "Rzeczpospolita".

A zatem wiele wskazuje na to, że już wkrótce wesela będą odbywać się bez osób starszych. Nowożeńcy będą musieli się zatem pogodzić, że jeden z piękniejszych dni w życiu będą spędzać np. bez dziadków i babć.

bDngeyPX
Zobacz także: GIS zmienia kurs ws. wesel. "Wydawało nam się, że będzie bezpiecznie"

Wesela w maseczkach?

Dość trudno to sobie wyobrazić, ale "Rzeczpospolita" podaje, że w wytycznych opracowanych przez ministrów i Główny Inspektorat Sanitarny może pojawić się nakaz noszenia maseczek podczas wesel.

Mówi się też o ograniczeniu przyjęć weselnych. Poza tym wiceminister Semeniuk zdradziła, że rozważane jest ograniczenie liczby uczestników (aktualnie 150).

Wiele wskazuje na to, że branżę weselną czekają kolejne ograniczenia. Na szczegóły trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

bDngeyQd

Czytaj także:

bDngeyQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Zamyślona
4 miesiące temu
A co w sytuacji gdy seniorem jest "pan mlody"? Wesele bez niego? 🤣🤔
Margo
4 miesiące temu
Ciekawe dlaczego wesela traktuje się tak restrykcyjnie, a plaże, imprezy plenerowe, kolejki do wyciągów krzesełkowych, do ZOO nie budzą niczyich zmartwień. Przecież tam przeważająca ilość osób nie przestrzega dystansu, nie nosi maseczek i jest dobrze?
Iwon
4 miesiące temu
bez ślubu też można żyć!
bDngeyQz
Franz
4 miesiące temu
Prosze określić w ustawie kto to jest " osoba starsza (wiek)" jest to potoczne słowo.
Bruce Lee
4 miesiące temu
😁Ale do kościoła dać na tace to zapraszają, w tym Naszym Kochanym Kraju zaczynają sie alternatywy 4
Najnowsze komentarze (48)
Kaja
4 miesiące temu
U mnie dziadkowie sami powiedzieli, że zostaną w domu. Dostałam od nich roombę na prezent. A po weselu odwiedziłam z mężem i chwaliliśmy się zdjęciami. Szkoda, że ich nie było, ale rozumiem ich obawy.
Joanna
4 miesiące temu
błahaha, to księża w podeszłym wieku w ogóle nie powinni spełniać swojej misji, jak również gro osób bliżej emerytury powinno się wysłać na emeryturę, wszak to wielkie zagrożenie dla wszystkich.
Abc
4 miesiące temu
Więcej niż dwie kadencje prezydentem nie można być takze teraz jazda z obywatelami
Dość tego
4 miesiące temu
Kiedy NARÓD zrobi wytyczne dla rządu? Zróbmy wspólnie coś takiego.
Stop
4 miesiące temu
Bzdury
Jpdl
4 miesiące temu
Zastanawiam się dlaczego w kwietniu zrobili zakaz wejścia do lasów. Czy to była zamknięta przestrzeń czy otwarta, bo już zgupialem. Może rządowi zależy aby ogłupić społeczeństwo, aby łatwiej nim sterować.
Heh
4 miesiące temu
Proponuje wesele bez państwa młodych.
wr6
4 miesiące temu
Fack news!!!!
bDngeyQr
R40
4 miesiące temu
Nawet nie wyobrażam sobie mieszkać teraz w Polsce. Tragedia, zamordyzmu rządu! Banda poniewiera Polakami a Polacy o dziwo się na to godzą. To jest niedopuszczalne by nakładać na społeczeństwo jakieś wyimaginowane obostrzenia wyciągnięte z czterech liter. Czy na to Polacy pozwalają?
Anna
4 miesiące temu
To jest zamach na więzi rodzinne Polaków! To strzał śmiertelny dla rodzin! Chcą nas pozbawić tradycji, korzeni i polskości i wspólnoty!!!! Nie mam złudzeń. Polska została sprzedana zachodowi, najlepiej niech w naszym kraju rządzą geje, uchodźcy zdepczą naszą narodowość tak jak dzieje się to w Niemczech, Francji itd... chce mi się płakać, i najgorsze jest to że nie chcę mieć dzieci. Nie chcę, żeby musiały żyć i dorastać w tych chorych czasach, przesiąkniętych internetem, reklamami non stop czegoś, konsumpcjonizmem, gdzie nie uczy się normalności, tradycji... uczy się jak być oryginalnym, wyróżniac się, zmieniać płec i miec super fajne rzeczy i zdjęcia na instagram. Nie chcę tego świata. Niech ktoś zatrzyma ten pociąg, ja wysiadam....
Magda
4 miesiące temu
2 tyg temu byłam na weselu... Na drugi dzień miałam objawy, jak połowa rodziny 😁, nie poszłam do lekarza bo, przecież na 100% byłabym "chora/zakażona "a to po prostu było z klimy, obstawiam że wszyscy tak mają, ale się na słuchają telewizyjnych bajek i wielka pandemia. Ludzie zacznijcie myśleć, nie dajcie sobą do cholery manipulować!
Swojak
4 miesiące temu
Wesele bez dziadków to żadne wesele oni też chcą popatrzeć przed śmiercią jak bawi się młodsze pokolenie i coś mieć z tego mimo iż siedzą przy stole
Radomiak
4 miesiące temu
a co jezeli pan mlody ma 61 lat? Juz jest seniorem wiec ma zakaz wstepu na wesele.
KMM
4 miesiące temu
Ludzie nie dajcie się zwariować tego bełkotu starczy Polska to nędza i rozpacz a Kukły rządu obrzydliwe trutnie macie policzki cud miód.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić