Nowe zdjęcia Łukaszenki. To robi podczas wojny

Alaksandr Łukaszenka udaje, że wojna nie dotyczy jego kraju. W czwartek, kiedy w Puszczy Białowieskiej trwają negocjacje pokojowe na linii Ukraina-Rosja, białoruski przywódca... wręcza nagrody.

Nowe zdjęcia Łukaszenki. To robi podczas wojny
Łukaszenka wręcza nagrody w trakcie wojny na Ukrainie (president.gov.by)

Wojna w Ukrainie zaczęła się w czwartek, 24 lutego. Rosyjskie wojska wkroczyły do tego kraju z trzech stron — z obwodów zachodnich, z okupowanego przez siebie Krymu oraz z terenów Białorusi.

Udaje, że nic się nie dzieje

Przywódca tego kraju wielokrotnie zapewniał, że doniesienia o tym, że Rosja zaatakowała Ukrainę przez Białoruś, są nieprawdziwe, choć świadczą o tym liczne nagrania i zdjęcia satelitarne.

Dlatego Alaksandr Łukaszenka udaje, że jego kraj to nie dotyczy i próbuje udawać, że wszystko jest jak zwykle. W czasie, gdy w Puszczy Białowieskiej trwają negocjacje pokojowe na linii Ukraina-Rosja, oficjalna strona białoruskiego przywódcy podaje, że... prezydent wręczył nagrody.

Łukaszenka wręcza nagrody

Jak czytamy w komunikacie, w uroczystości wzięło udział prawie czterdzieści osób – przedstawicieli wojska i organów ścigania, a także matki z rodzin wielodzietnych.

Jestem z każdego z Was szczerze dumny, bo rozumiem, jak trudno jest osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, czy to produkcyjnej, medycznej, edukacyjnej, artystycznej czy sportowej – cytuje Łukaszenkę jego biuro prasowe.

Łukaszenka dodał też, że ​​zgodnie z tradycją większość nagrodzonych dzisiaj to "przedstawicielki pięknej połowy ludzkości", które swoimi "kruchymi ramionami" oprócz pracy opiekują się także swoimi rodzinami i dziećmi.

Zobacz także: Kolejne sankcje na Rosję? Wiemy, o co walczy Polska
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić