aktualizacja 

Nowy fenomen. Ksiądz oburzony. "Jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną"

355

Gra komputerowa "Roblox" zyskała popularność w nietypowy sposób. Grupa dzieci organizuje msze święte w wirtualnym świecie. Duchowni są w tym temacie mocno podzieleni. Popularny "Ksiądz z osiedla" zdecydowanie nie jest zwolennikiem takiej "rozrywki".

Nowy fenomen. Ksiądz oburzony. "Jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną"
Ksiądz oburzony nowym fenomenem. "Jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną" (Parafia Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach)

"Roblox" to nowy fenomen. Gracze sami mogą tworzyć w grze przedmioty, miejsca akcji itp. W ostatnim czasie media społecznościowe zalewają nagrania i transmisje "na żywo" ze "mszy świętych" prowadzonych w wirtualnej przestrzeni. Nietypowemu zajęciu poświęcają się zazwyczaj młodzi chłopcy, co można wywnioskować z ich barwy głosu.

Zarówno na TikToku, jak i na Twitterze publikowane są fragmenty z transmitowanych mszy. Swój pogląd w tej sprawie przedstawiła m.in. Ida Nowakowska. Gospodyni programu "Pytanie na śniadanie" wyraził zmartwienie o to, do czego może prowadzić rozwój tego typu działalności. Najbardziej przestraszyła ją perspektywa tego, że gracze "Roblox" zaczną podszywać się pod księży i dzieci zaczną im się spowiadać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącona 10-latka na przejściu dla pieszych. Nagranie olsztyńskiej policji

Zdanie Nowakowskiej podziela ks. Rafał Główczyński, szerzej znany w sieci jako "Ksiądz z osiedla", który na swoim profilu na Facebooku zamieścił długi post w tej sprawie.

POPIERAM IDĘ NOWAKOWSKĄ! Tysiące młodych ludzi uczestniczy w mszach w internecie na robloxie. Co ja na to? JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIWNY. Dlaczego? Uważam, że to trochę jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną i mówił, że to nic takiego, bo ja tylko odgrywałem to, co ty z nią robisz - napisał duchowny na Facebooku.
Słowa konsekracji są największym darem Boga. Po nich chleb staje się Ciałem, a wino Krwią Chrystusa. Wypowiadanie ich w grze uważam za totalne przegięcie. Uważam, że chłopaki z wirtualnej Archidiecezji Gnieźnienskiej (twórcy mszy na rolboxie) robią masę świetnych rzeczy, gromadzą masy na modlitwie różańcowej, litaniach, apelu Jasnogórskim i to jest super i w tym ich modlitwą wspieram, ale Mszy tam być nie powinno - dodał.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Ksiądz z osiedla" gwiazdą mediów społecznościowych

Główczyński nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. W przeszłości skomentował m.in. słowa papieża Franciszka na temat wojny w Ukrainie, a także pokazał krzywdzące stereotypy na temat księży. Jego słowa są inspiracją dla wielu młodych osób.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić