Dramatyczne sceny w Poznaniu. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych

249

Takich sytuacji nie chcielibyśmy oglądać nigdy. W Poznaniu samochód niemal rozjechał ojca i córkę na przejściu dla pieszych. Bulwersujący jest także fakt, że mandatem ukarano właściciela samochodu, a nie kierowcę, który omal nie doprowadził do tragedii.

Dramatyczne sceny w Poznaniu. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych
Dramatyczne sceny w Poznaniu. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych (Facebook)

Całą sprawę dokładnie opisał portal epoznan, do którego list napisała napisała jedna z czytelniczek. Jak się później okazało, była to żona i mama osób, które niemal zostały rozjechane na przejściu dla pieszych.

Jak czytamy, po zgłoszeniu od rodziny, funkcjonariusze policji zajęli się tą sprawą. Okazało się, że kierowca, który zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszych, miał wideorejestrator, który nagrał całą sytuację. Na tej podstawie ustalono właściciela busa, który niemal doprowadził do tragedii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącona 10-latka na przejściu dla pieszych. Nagranie olsztyńskiej policji
Policja wystąpiła do niego z wnioskiem o wskazanie kierowcy, ale ten odmówił. Nie podał, kto siedział wtedy za kierownicą. I w związku z tym mandat w wysokości 2500 złotych nałożono na właściciela samochodu. Kierowca nie poniósł konsekwencji. Dla policji to koniec sprawy - tłumaczy pani Dominika.

Bulwersujący jest fakt, że sprawa została umorzona przez policję ponieważ właściciel samochodu odmówił wskazania kierującego i oprócz mandatu nie poniósł żadnych konsekwencji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Uwaga na przejście dla pieszych

Na oznakowanych przejściach dla pieszych bardzo często dochodzi do wypadków z winy kierowcy. W Rypinie 63-letni kierowca citroena potrącił przechodzącego przez pasy 11-letniego chłopca, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmuje się teraz policja.

Do tragedii doszło natomiast w Łodzi. 32-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył swoim pojazdem w przechodzącego przez przejście dla pieszych 43-latka. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić