Karolina Woźniak| 

Makabryczny trend na TikToku. Młodzi udają ofiary Holokaustu

51

W nowym, niepokojącym trendzie na TikToku użytkownicy udają ofiary Holokaustu. Na nagraniach "przebrani" są za osoby, które zginęły w komorach gazowych.

Makabryczny trend na TikToku. Młodzi udają ofiary Holokaustu
Na Tik Toku panuje nowy trend (Tik Tok)

Jeden z użytkowników w rozmowie z "Insiderem" przyznał, że nakręcił taki filmik, żeby "edukować ludzi" i przekazywać wiedzę na temat Holokaustu, bo czuje, że "dzielenie się tym jest bardzo ważne". Autorzy nagrań są ucharakteryzowani na ofiary Holokaustu. Pojawiają się również krótkie opisy tego, w jaki sposób zginęli.

Inni odtwarzają sceny mordowania Żydów podczas II wojny światowej i w obozach zagłady. W tym celu wykorzystują np. zdjęcia z Auschwitz jako tła. Niektórzy przyszywają sobie do ubrania żółtą gwiazdę Dawida.

Niepokojący "trend" na Tik Toku

Krótkie nagrania są opatrzone hashtagami: #Holocaust i #heaven. Filmiki zdążyło obejrzeć już tysiące osób. Ten "trend" wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. Jedna osoba napisała, że jest jej "przykro, że doszło do tego, że ludzie uważają, że to w porządku, żeby ćwiczyć umiejętności aktorskie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jedna z autorek filmu, 17-latka, przyznała, że "zawsze interesowała się historią Holokaustu i chciała nakręcić kreatywny filmik, który poinformowałby o tym za pośrednictwem TikToka". "Nie miało być to nic obraźliwego" - dodała. Niedługo później nagranie zniknęło z jej profilu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oburzeni internauci określili filmiki jako "traumatyczne". Twierdzą, że są one obraźliwe dla osób, które straciły bliskich podczas II wojny światowej.

Diane Saltzman, dyrektorka US Holocaust Museum, w rozmowie z "Insiderem" nie kryła swojego oburzenia. Kobieta uważa, że "naśladowanie Holokaustu hańbi pamięć ofiar i jest obraźliwe dla ocalałych [...]. Muzeum zachęca każdego, zwłaszcza młode osoby, do zapoznania się z historią Holokaustu i zrozumienia tego [...]".

Zobacz także: Zobacz także: Zginęła w Auschwitz. Teraz wszyscy się dowiedzą
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić