Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Nowy pomnik Jezusa w Polsce. Ma mieć 18 m. Do urzędu wpłynął już wniosek

691
Podziel się:

Do wydziału administracji budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy wpłynął wniosek o budowę 18-metrowego pomocnika Jezusa. Inicjatorem tego wniosku jest ksiądz Józef Orkowski, który na ten cel chce zdobyć pieniądze od swoich parafian.

Nowy pomnik Jezusa w Polsce. Ma mieć 18 m. Do urzędu wpłynął już wniosek
Ksiądz z Bydgoszczy chce postawić pomnik Jezusa. Ma plan skąd wziąć pieniądze (Youtube)

O całej sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza". Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy, u stóp 18-metrowego Jezusa mają pojawić się rzeźby dwóch siedzących orłów.

Bydgoscy urzędnicy stwierdzili podobno, że jeśli pomnik powstanie, to będzie to najwyższy pomnik w całej Bydgoszczy. Za wniosek odpowiada parafia Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody na Wyżynach, której proboszczem jest ks. Józef Orkowski. Kontrowersje budzi też fakt, że jeśli pomysł zostanie zrealizowany, to tylko i wyłącznie dzięki pieniądzom parafian.

Obecnie nie ma jeszcze decyzji, czy radni z Bydgoszczy zdecydują się poprzeć ten pomysł. Nie wiadomo także, ile miałaby kosztować ta budowla. Koszt większego pomnika Jezusa w Świebodzinie szacowano na ok. 6 milionów złotych. To było jednak kilkanaście lat temu, a od tego czasu ceny materiałów budowlanych znacząco poszły w górę.

Bydgoszcz idzie śladami innych miast

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie, mieście w województwie lubuskim, została wzniesiona w 2010 roku. Głównym inicjatorem budowy statuy był proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, ksiądz prałat Sylwester Zawadzki.

W 2001 roku rozpoczął on działania zmierzające do wybudowania pomnika o wielkości zbliżonej do rzeźby Chrystusa w Rio de Janeiro. Jednak imponujących rozmiarów żelbetowa figura nie tylko nawiązuje do brazylijskiego pierwowzoru, ale nawet jest od niego wyższa.

Swoją figurę, ale papieża Jana Pawła II, posiada także Częstochowa. Ogromny pomnik, liczący 13,8 m, znajduje się w Parku Miniatur Sakralnych. To największa taka budowla na świecie.

Zobacz także: Kulisy skandalu w białostockiej kurii. "Tajemnicza sauna"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(691)
złoty cielec
miesiąc temu
ks.orCHowski zefel,emeryt l. 69, Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, liczy 12 000 parafian więc gdyby figura kosztowała 10 mln to każdy (włacznie z niemowlętami, niepracujacymi ) będzie zobowiązany zapłacić 833 zł, TANIOCHA, odpuszci sobie 1/2 tony węgla na zimę i git.
Olka
miesiąc temu
Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, aby wpaść na taki pomysł. Można dofinansować tą kwotą biednych, chorych, opuszczonych, to będzie bardziej zgodne z chrześcijaństwem. Czy Jezus, syn ubogiego cieśli marzyłby o gigantycznym pomniku czy raczej o realizacji swoich nauk o miłości bliźnniego
Chwdpo
miesiąc temu
Jeżeli sami parafianie to sfinansują to w czym problem? Mnie to nie interesuje niech sobie budują.
Tęcza 22
miesiąc temu
Łódzki przytułek tęczowi Społecznicy potrzebuje kasy. Dajcie im kasę, dzięki tęczowym społecznikom pozbędziecie się osób lgbt z waszych domów (a potem błaganie od nich o opiekę na stare lata). Tęczowi Społecznicy w Łodzi z przyjemnością przechowają osoby lgbt, których chcecie się z waszych domów pozbyć. Dajcie kasę na tęczowych społeczników a oni za parę grosza przechowają osoby lgbt, które przynoszą wam wstyd w konserwatywno religijnych kręgach. Wilk syty i owca cała.
Emeryt
miesiąc temu
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią. Nie będziesz się kłaniał przed nimi i nie będziesz im służył A wszystkie wielkie religie a zwłaszcza te pnia Mojżeszowego (islam, judaizm i chrześcijaństwo i ich odłamy) trzepią kasę na filmach religijnych, na produkcji świętych obrazków, na pomnikach itd a to wszystko służy błachochwalstwu oraz zaspokajaniu i pogłębianiu narcyzmu i próżności wiernych, kapłaństwa i tych, którzy wspomniane rzeczy tworzą. PIS ZA ROZKAZEM KOŚCIOŁA WPROWADZIŁ CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI I WPROWADZIŁ MOŻLIWOŚĆ NARZUCANIA FANATYZMU RELIGIJNEGO (KLAUZULA SUMIENIA, DEKLARACJA WARY) I ANI GROSZA NIE DAJĄ NA HOSPICJA I OŚRODKI OPIEKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ALE NA RELIGIĘ I WOJNY KAŻDE PAŃSTWO (ZWŁASZCZA KONSERWATYWNE) ZNAJDZIE KASĘ. OCZYWIŚCIE KOSZTEM EDUKACJI, MEDYCYNY, OPIEKI ZDROWOTNEJ I POMOCY SOCJALNEJ ( BĘDĄ CYRKI RODEM Z WZGÓRZA MAJĄ OCZY1974 I TEKSAŃSKA MASAKRA PIŁĄ MECHANICZNĄ 1974). Dla pis i konfederacji najważniejsze jest to żeby Polska była cofnięta do średniowiecza i żeby znowu w Europie panował średniowieczny uniwersalizm (w każdym kraju europejskim ten sam język urzędowy czyli łacina na przykład zamiast polskiego w Polsce to łacina zamiast francuskiego we Francji łacina , w całej Europie ten sam ustrój społeczno kulturowy czyli feudalizm i w każdym kraju europejskim każdy aspekt życia społecznego kontrolowany przez Watykan). Tylko czekać na powrót inkwizycji. Jakiś facet z pis powiedział, że chce Unii Europejskiej na starym testamencie (wtedy kamienowali ludzi np za rąbanie drewna weekend czy za niezawarcia hetero małżeństwa w synagodze do momentu ukończenia 21 roku życia). Poczytajcie sobie o procesach czarownic na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary i herezje, o tym do czego podrzegano podczas soboru w Konstancji, i dlaczego Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę oraz artykuł gazety świat wiedzy jak internet zmienił świat na gorsze! No cóż szkoda, że ten ksiądz robi zbiórkę na pomnik a nie np na przytułek dla bezdomnych.
Rym
miesiąc temu
Ale wstyd panie plebanie, tylko osiemnaście metrów
Guki
miesiąc temu
Cóż za strasznie puste i bezbożne społeczeństwo . Głupota i bałwochwalstwo bez granic. Biedni ślepo idący za fałszywymi faryzeuszami jak nazwał jeden z nich cholotą. A weźcie SLOWO BOŻE do ręki ale po co jak was parzy
Porażony głup...
miesiąc temu
Ten pomnik to najbardziej potrzebna rzecz chamowi z między.
Rex
miesiąc temu
Im większe te krzyże, tym mniejsza wiara
EUropejczyk
miesiąc temu
A skąd taki budowniczy wie, jak wygląda Jezus...miał widzenia? A na zdjęciu to taki STAN BORYS czy może ktoś inny?
Iga
miesiąc temu
Kolejny złoty cielec. Mało mamy kapliczek, pomników itp. Balwochalstwo i nic więcej.
Nemeczek
miesiąc temu
Ksiądz powinien zbierać na chorych, bezdomnych, dzieci i bezpańskie psy, a nie na kolejny pomnik. Niestety w Pl więcej nawiedzonych katolików niż prawdziwie dobrych ludzi
WAŻNE !!
miesiąc temu
po co lewicowe rzeźby, obrazy, filmy itd? Lepiej dajcie na biedne dzieci!
hejlewaqi!
miesiąc temu
zamiast wydawać na zabawki, kina, mcdonaldy i inne niepotrzebne rzeczy dajcie na biedne dzieci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić