aktualizacja 

Nowy pomysł Kremla. Małżeństwo po śmierci

Agencja NEXTA donosi, że "Rosyjska Duma Państwowa chce zezwolić na zawieranie małżeństw ze zmarłymi". Kreml poważnie rozważa takie rozwiązanie i jak to zwykle w Rosji bywa – widzi w tym działaniu korzyści dla matki Rosji.

Nowy pomysł Kremla. Małżeństwo po śmierci
Małżeństwo po śmierci wkrótce możliwe w Rosji (GETTY, Contributor)

Cały świat widzi, że "druga armia świata" nie poradziła sobie w Ukrainie, tak jak przewidywali jej dowódcy. Putin zlekceważył ducha walki Ukraińców. Według Sztabu Generalnego Ukrainy (stan na 6 lutego 2024 r.) rosyjskie straty w ludziach to już 390580 rosyjskich żołnierzy. Ale śmierć i problemy na froncie to jedno.

Wewnątrz kraju reżim z Moskwy musi radzić sobie z niewygodnymi pytaniami od żon żołnierzy wysłanych na front. Zdaje się, że żony i wdowy rosyjskich żołdaków boją się nawet nie tyle o swoich mężczyzn, ile o siebie. I swój los.

Ktoś na Kremlu wpadł więc na pomysł zapewnienia kobietom poległych, aby zapewnić im minimum socjalne. Z pomocą ma przyjść dekret zezwalający na małżeństwa, w którym jedno z małżonków nie żyje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi na froncie. Broń z USA zmiażdżyła magazyn Rosjan
Rosyjska Duma Państwowa chce zezwolić na zawieranie małżeństw ze zmarłymi Zgodnie z nową ustawą kobiety będą mogły poślubić swoich partnerów, którzy zginęli podczas wojny - czytamy w poście agencji NEXTA na platformie X(Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Małżeństwo, w którym jedna ze stron zmarła nie jest pomysłem nowym. We Francji takie prawo powstało już w 1803 roku – i podobnie jak w Rosji chodziło o wdowy po weteranach wojennych.

Podobne praktyki działały w nazistowskich Niemczech. Kobiety w ciąży mogły poślubić swoich poległych mężczyzn. Chodziło o zapewnienie nazwiska i świadczeń dla samotnych matek.

Najsłynniejszym przykładem tego prawa jest norweska żona Franz Kutschera. Nazistowski zbrodniarz zginął w Warszawie 1 lutego 1944 roku. Jego ślub odbył się w czasie pogrzebu – 4 lutego.

Teraz pomysł małżeństw po śmierci pojawił się w Rosji. Nieznane są jednak szczegóły przyznania świadczeń Rosjankom, których partnerzy polegli w Ukrainie. Znając rosyjską 'szczodrość" Kreml ma na celu działania czysto propagandowe. Pokazania, że Moskwa martwi się i dba o swoje owdowiałe obywatelki.

Ile i czy renta będzie wypłacana nie wiadomo. Może "rentę" pochłoną koszty pogrzebu i sprowadzenia ciała świeżo poślubionego męża do kraju...

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić