Nowy Sącz. O. Rydzyk grzmiał na spotkaniu Rodziny Radia Maryja

623

O. Tadeusz Rydzyk w homilii podczas mszy świętej w ramach spotkania Rodziny Radia Maryja w Nowym Sączu wskazał, że siły zewnętrzne naciskają na Polskę, by lansować w naszym kraju niebezpieczne ideologie i działać wbrew Bożym przykazaniom. - Szatan jest bardzo dobrze zorganizowany i uzbrojony po zęby. Walka z Panem Bogiem, z Kościołem, z naszym duchem idzie przez organizacje światowe (...) również w Polsce, z ogromnymi pieniędzmi z Zachodu - mówił założyciel Radia Maryja.

Nowy Sącz. O. Rydzyk grzmiał na spotkaniu Rodziny Radia Maryja
O. Tadeusz Rydzyk (Tv Trwam, YouTube)

Toruński redemptorysta przypomniał w homilii słowa papieża Jana Pawła II, który mówił, że "naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, a rośnie, gdy jego duch coraz bardziej się oczyszcza".

Przeżyliśmy w XX wieku totalitaryzm nazistowski, marksistowski, niemiecki i sowiecki. Ale jeśli ktoś myśli, że to koniec, że szatan nie buduje swojego królestwa kłamstwa, nienawiści, beznadziei, zniewolenia, to się myli. On teraz bardzo mocno działa. Ba! – przyśpieszył w tym działaniu. Ci, którzy obserwują życie, widzą to. Widzą zagrożenia dla nas, dla Polski, dla naszych rodzin, dla naszej wiary. Wiemy o tym, że Pan Bóg szczególnie Polskę prowadzi. Widać to było w czasie komunizmu. Dał nam wielkich przywódców duchowych: siostrę Faustynę, ks. kard. Augusta Hlonda, błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Jana Pawła II – powiedził o. Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk stwierdził w swoim stylu, że w Polsce promowane są niebezpieczne ideologie. "Siły antykatolickie są bardzo dobrze zorganizowane. Szatan jest bardzo dobrze zorganizowany i uzbrojony po zęby. Walka z Panem Bogiem, z Kościołem, z naszym duchem idzie przez organizacje światowe, uniwersytety, wyższe uczelnie, szkoły, wiele organizacji pozarządowych – również w Polsce, z ogromnymi pieniędzmi z Zachodu. Poszukajcie, poczytajcie – zobaczycie, co to jest. Idzie to niemal przez wszystkie media, to psucie naszego ducha" – grzmiał.

Redemptorysta podziękował wiernym za tworzenie Rodziny Radia Maryja. "Na ten trudny czas Matka Najświętsza dała nam Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe, dała ludzi, którzy kochają Pana Boga, Matkę Najświętszą, Ojczyznę – dała Rodzinę Radia Maryja" – zaznaczył duchowny.

Duch Święty nas tak poprowadził. Poszliśmy za głosem serca i rozumu. To jest cud. Zaświadczam z całą mocą. Patrząc po ludzku – to nie powinno zaistnieć. A to się rozwija, mimo przeróżnych, niesamowitych, zorganizowanych działań przeciwnych, mimo systematycznego hejtu, m.in. w mediach. (…) Radio Maryja i dzieła powstałe istnieją – mimo wszystko – i rozwijają się. To jest łaska Boża. To działanie Matki Najświętszej i ludzi, dobrych katolików i Polaków. To jest ta Rodzina Radia Maryja. Kochani siostry i bracia, jak Wam nie dziękować – podkreślił o. Rydzyk.
Zobacz także: Ksiądz gorzko o stanowisku papieża Franciszka ws. wojny
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić