o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Nowy sondaż wyborczy to ostrzeżenie dla PiS

31
Podziel się

Nowy sondaż wyborczy dla "Rzeczpospolitej" to poważne ostrzeżenie dla partii rządzącej. Choć wciąż jest na prowadzeniu, gdyby Polacy mieli zagłosować dzisiaj, w rządzie wiele musiałoby się zmienić.

Nowy sondaż wyborczy to ostrzeżenie dla PiS
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. (Getty Images)
bEhuTBud

Nowy sondaż IBRIS wykonany na zlecenie "Rzeczpospolitej" nie jest dobrą informacją dla PiS. Choć wciąż większość Polaków oddałaby swój głos na tę partię, okazuje się, że cała opozycja (bez Konfederacji) ma aż 10 pkt. przewagi nad PiS.

Gdyby wybory miały się odbyć w ciągu ostatniego tygodnia, w rządzie wiele musiałoby się zmienić. PiS straciłoby kilka mandatów i swoją większość w Sejmie. 32 proc. Polaków oddałoby swój głos właśnie na PiS. Na drugim miejscu jest KO z wynikiem 19 proc.

bEhuTBuf

Zaskoczeniem okazał się wynik partii Szymona Hołowni. Polska 250 zdobyła aż 18 proc. poparcia. Jak zauważa "Rzeczpospolita" nie straciła przy tym Lewica, która zdobyła w sondażu 8 proc. poparcia. W porównaniu z poprzednim sondażem spadła jednak liczba osób niezdecydowanych. To oni mogli tym razem oddać głos na Polskę 2050.

Zobacz także: Szymon Hołownia o Jarosławie Gowinie. "Jarosław Kaczyński się zemści"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhuTBuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
czytelnik
4 miesiące temu
Zły sondaż, należę właśnie do grupy tych niezdecydowanych.Na żadną z partii wyminionych w tym sondażu bym nie zagłosował. Takich jak ja jest więcej niż robicym sondaże się wydaje. Może w sondażach zadawać pytanie: Na kogo byś nie zagłosował?
openmind
4 miesiące temu
PIS 32 + PO 19 + Hołownia 18 + lewica 8 = 77 % Pozostało 23 % na Konfederacje i PSL wraz z Kukizem. Dlaczego zatem nie podano wyniku Konfederacji? Inne sondaże pokazują wyraźny wzrost Konfederacji czy aż tak czujecie się zagrożeni, że usiłujecie temat przemilczeć?
Kudłaty
4 miesiące temu
zauważyliście jedną rzecz? wyborca pisu jest paskudnie brzydki, to zbiorowisko najbrzydszych ludzi w Polsce. Podejrzewam że ich preferencje wyborcze podyktowane są właśnie brzydotą, całe ich życie patrzą w lustro i widzą brzydaka i ofermę i to powoduje w nich złość nienawiść do wszystkiego co ładne dobre czy miłe więc chcą aby brzydota i bylejakość byłą wszędzie w telewizji radiu kinie o teatrach nie piszę bo wiadomo że to środowisko teatru nie zna tak jak nie bywają w muzeach czy galeriach sztuki nie nie wyborco pisu nie galeriach handlowych to co innego
bEhuTBuH
Waldek
4 miesiące temu
Ja myśle ze PiS nie przegra wyborów bo wynik będzie fałszywie pozytywny..
Adela
4 miesiące temu
""Choć wciąż większość Polaków oddałaby swój głos"" 32 proc. Polaków oddałoby swój głos właśnie na PiS."---to te 32% jest większością???!!! No No No cóż to za geniusz liczył te procenty.
Luna
4 miesiące temu
Akurat
Jan
4 miesiące temu
Jeżeli Gowin odstąpi od pisu to oddam na niego głos chociaż zapatrywania mam inne ale zrobie to wybory już nie długo tylko trzeba odejść teraz zaraz.
emerytka
4 miesiące temu
W Polsce obowiązuje trojpodział władzy USTAWODAWCZA,WYKONAWCZAi WOLNE SADY co mamy PiS,PiS,PIS a to do niczego dobrego nie prowadzi.Teraz biorą się za wolne media.Polacy zacznijcie myśleć samodzielnie.Ja mam 1200zł emerytury nie chce 13i14 emerytury niech nie zabieraja mi podatku z pieniędzy ktore kiedys mi zabierali przez 26lat na skladkę emerytalna.Wolę żyć w wolnym kraju.
POcoto
4 miesiące temu
Głos intelektualisty
Pytam się
4 miesiące temu
Dłączego portal o2 wylamuje się z protestu mediów przeciwko nowemu poatkowi reklamowemu wymyślonemu przez rząd. Czy portal o2 jest Polski czy Niemiecki i gdzie odprowadza podatki?
Nowe
4 miesiące temu
PiS i cała reszta od okrągłego stołu musi odejść. Wprowadzamy nowy ład, nowy porządek. Obalamy stary system. Wiemy, że ciężko bedzie, ale będzie.
gość
4 miesiące temu
Jak PIS przegra wybory to koniec z Polską ! W Polsce po wyborach 3 miesiące i rewolucja ,ludzie zobaczą co zrobili . Załamie się system państwa i doprowadzą do ruiny gospodarkę.
aaa
4 miesiące temu
Jeśli prawie wszyscy tak jadą po PiS, to dlaczego do jasnej ciasnej ta partia jest dalej na prowadzeniu? Czy nie powinni mieć tak niskiego poparcia, żeby ich wyrzucić z Sejmu? Co jest nie tak z tym krajem?
bEhuTBuz
ollo
4 miesiące temu
500+ na cole tyle wart jest elektorat pisu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić