o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Co dzieje się w Rosji? Niepokojący raport norweskiego wywiadu

146
Podziel się

Agenci Norweskiej Służby Wywiadowczej (NIS) przedstawili raport opracowany na podstawie rocznej obserwacji działań Rosji. Jak wynika z ich ustaleń, państwo Władimira Putina ma w posiadaniu nowe systemy uzbrojenia. W tym – związane z technologią jądrową.

Co dzieje się w Rosji? Niepokojący raport norweskiego wywiadu
Rosyjski okręt podwodny wystrzeliwuje nuklearny pocisk batalistyczny (Getty Images, TASS , Contributor)
bErJngKZ

Jak podaje The Barents Observer, część systemów została rozmieszczona w pobliżu terytorium Norwegii. Według ustaleń NIS niektóre testowane przez Rosjan technologie nie są uwzględniane przez międzynarodowe traktaty kontroli zbrojeń.

Raport Norweskiej Służby Wywiadowczej na temat działań militarnych Rosji

Moment publikacji raportu NIS jest szczególny. Zaledwie kilka dni wcześniej Rosja i Stany Zjednoczone przedłużyły o pięć lat traktat dotyczący redukcji i ograniczenia strategicznej broni ofensywnej.

bErJngLb

Wiceadmirał Andreas Stensønes, szef norweskich służb wywiadowczych, uważa, że traktat między Rosją i USA to niewystarczające rozwiązanie. Powołując się na treść raportu NIS, dowodził, że w dokumencie nie znalazło się miejsce na nowe technologie budowy broni jądrowej. Jako rozwiązanie wskazuje aktualizację dokumentów.

bErJngLh
Martwimy się, że traktat (...) nie wystarczy, aby objąć nowe osiągnięcia technologiczne – podkreśla wiceadmirał Andreas Stensønes (The Barents Observer).
Zobacz także: Zobacz też: Rosja. Obozy pracy na Syberii. Metody jak za czasów Stalina
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErJngLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
pokojowyecono...
5 miesięcy temu
Po co traktat? Wystarczy ekonomiczna równowaga między USA i Rosja przy cenie ropy brent 45$ za baryłkę i będzie spokój bez kryzysu 2008 i Covida19 z 2020.
Nie taki ufny
6 miesięcy temu
To co mają Rosjanie to nie wyjdzie tak sobie podobnie jak i u Chińczyków .Cała ta bajka z przenoszeniem się wirusa ze zwierząt na ludzi to nawet w dawnym haśle "nie dla idiotów" z Media Mark by się nie sprzedało .Czy naprawdę ktoś ma w to uwierzyć?! To działanie Chińskiego laboratorium wojskowego! Poza tym niemieckie media w Sierpniu 2019 wzywała do gromadzenia żywności i wody na co najmniej miesiąc. Wzbudziło to pytania o co chodzi a padła odpowiedż że są to ćwiczenia obrony cywilnej -można sprawdzić w Google. Niemiecki wywiad BND i inne miały wiedzę na temat tych testów i ryzyka wydostania się lub celowego kontrolowanego wydostania się poza laboratoria. Lecz brak mówienia wprost o co chodzi doprowadziło do tragedii większej niż ta gdzie panika mogłaby być poza kontrolą! Reasumując kłamstwo ma krótkie nogi nawet rządowe!
marek
6 miesięcy temu
Propaganda.Ruscy są w tym mistrzami.
bErJngLD
ko4t
6 miesięcy temu
Up xD
afrykaner
6 miesięcy temu
my mamy latające kropidła napędzane wodą święconą.
RJR
6 miesięcy temu
Wojska Nato stacjonują wzdłuż rosyjskiej granicy to czego się spodziewali że Rosja swoje rakiety zainstaluje na Syberii?
Barti
6 miesięcy temu
Sorry, a co to jest pocisk batalistyczny? Chyba autorkowi chodziło o balistyczny.
Wilkowiecko
6 miesięcy temu
I znowu reporterzy z o2 ustalili, że za tymi wszystkim najnowszymi technologiami zbrojeniowymi stoi ksiądz.
wiktor52
6 miesięcy temu
czy hitler przygotowując się do wojny spowiadał się komuś z nowych rozwiązań technologicznych ,miejscach i ilości magazynowanej broni ? czy pamiętacie ile lat korea północna bawiła się w kotka i myszkę twierdząc że nie prowadzi żadnych badan na budową broni jądrowej ? tyranów należy zdecydowanie i bezwzględnie zmuszać sankcjami gospodarczymi zmuszać do własciwych postaw miedzyludzkich i międzynarodowych zanim trzeba będzie się bronić przed ich agresją !!!
Scorpion
6 miesięcy temu
Dlaczego Polacy sa zakochani w putynie? Dlatego ze okradl Rosje, i jest bogatym dyktatorem?
KontrWywiad
6 miesięcy temu
"Wywiad" norweskijest tylko troszeczkę lepszy od polskiego "wywiadu". Najlepiej wychodzą obu krajom wywiady z głowami państwa w telewizji.
Oooo
6 miesięcy temu
A może jednak ten pocisk jest balistyczny?
R55
6 miesięcy temu
Więzienia i tzw. obozy pracy powinny być ciężkie ( przede wszystkim praca przy produkcji lub na budowie ) i wychowywać ludzi a nie jak w UE i Polsce wczasy i sielanka, u nas osadzony wychodzi gorszym bandziorem jak był wcześniej
bErJngLv
z za Buga
6 miesięcy temu
A WIECIE O PRYWATNYCH WIĘZIENIACH W USA GDZIE ZAMKNIĘCI TYRAJĄ OD RANA DO WIECZORA ZA GROSZE NAPYCHAJĄC KIESZENIE DOLARKAMI ICH WŁAŚCICIELOM !!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić