aktualizacja 

Nowy szczep koronawirusa. Ważne słowa ekspertki WHO

68

Światowa Organizacje Zdrowia (WHO) pozostaje w kontakcie z naukowcami z Wielkiej Brytanii. Na Wyspach pojawił się nowy szczep koronawirusa. WHO monitoruje sytuację.

Nowy szczep koronawirusa. Ważne słowa ekspertki WHO
(YouTube)

Jak podaje BBC, nowy szczep koronawirusa rozprzestrzenia się w szybszym tempie, niż ten, który dominuje na świecie. Wystąpienie mutacji zostało potwierdzone nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, lecz także Holandii, Danii oraz Australii.

Koronawirus – nowy szczep. WHO uspokaja

Maria van Kerkhove, epidemiolog z WHO, rozwiała obawy odnośnie tego, czy nowa mutacja koronawirusa może przyczynić się do wzrostu śmiertelności wśród zakażonych. Jak potwierdziła, mimo szybkiego rozprzestrzeniania się szczep nie powoduje w organizmach chorych większego spustoszenia niż "zwykły" wirus.

Od początku pandemii eksperci WHO śledzili występowanie mutacji na całym świecie. Obserwują, co te warianty powodują i jak się zachowują. Gdy dowiemy się więcej o charakterystyce tego wirusa i możliwych implikacjach, zaktualizujemy informacje – uspokaja Maria van Kerkhove.
Zobacz także: Zobacz też: Mutacja koronawirusa w Anglii. WHO komentuje niepokojące doniesienia

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami naukowców nowy szczep nie wpłynie na przebieg szczepień na koronawirusa. Jednak ze względu na wysoką zaraźliwość rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Objęły ono południowo-wschodnią Anglię, w tym Londyn.

Nie tylko władze Wielkiej Brytanii dążą do zatrzymania nowej mutacji koronawirusa. Rząd Holandii zapowiedział, że od 1 stycznia nastąpi zawieszenie lotów pasażerskich z Wielkiej Brytanii.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić