o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Przerażające wieści. Nadciąga "syberyjski koronawirus"

195
Podziel się

Na terytorium Rosji doszło do zidentyfikowania nowego szczepu koronawirusa. Odkrycie zostało oficjalnie potwierdzone przez szefową agencji rządowej. Wyjawiła ona, czy zarażeni zmutowanym wirusem pacjenci będą przechodzić COVID-19 szczególnie ciężko.

Przerażające wieści. Nadciąga "syberyjski koronawirus"
(Kirill Kukhmar\TASS, Getty Images)
bDnSFQyJ

Obecność nowego szczepu koronawirusa na Syberii potwierdziła Anna Popowa. Szefowa agencji rządowej Rospotrebnadzor ogłosiła niepokojące ustalenia w trakcie sympozjum naukowego.

Odkryli "syberyjskiego koronawirusa"

Anna Popowa przekazała, że w cząsteczkach białkach koronawirusa wykryto zmiany. Naukowcy badający je doszli do wniosku, że na terenie Syberii miała miejsce mutacja wirusa i w konsekwencji wykształcenie się zupełnie nowego szczepu.

bDnSFQyL
Widzimy pewne zmiany w białkach, a te zmiany wykryte na Syberii pozwalają nam przypuszczać, że ten region tworzy własną wersję koronawirusa, z pewnymi mutacjami – wyjaśniła Anna Popowa, cytowana przez "Moscow Times".
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Ekspert tłumaczy sens obostrzeń

Szefowa agencji Rospotrebnadzor próbowała uspokajać, że nowy szczep nie powinien wywołać gorszych skutków niż inne szczepy. Jak argumentowała, dotychczas żadne badanie nie wykazało, aby zakażenie zmutowanym koronawirusem wiązało się z bardziej dotkliwymi objawami COVID-19.

bDnSFQyR

Anna Popowa przekazała również wnioski naukowców, którzy prowadzili badania nad genomem koronawirusa. Okazało się, że w Rosji odnotowano masowy import szczepów z Europy Zachodniej, lecz do tej pory żadnego z Chin.

W Rosji nie występują szczepy, które na początku tego roku zostałyby przywiezione z Chin – podała Anna Popowa.

Jeszcze do niedawna epicentrum epidemii COVID-19 w Rosji znajdowało się w Moskwie. Jednak koronawirus zaczął gwałtownie rozprzestrzeniać się na pozostałe regiony kraju. Lokalni urzędnicy coraz częściej zgłaszają niewystarczającą liczbę łóżek dla pacjentów czy przepełnienie w kostnicach.

bDnSFQzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
ponury
2 tyg. temu
W Polsce szaleje wirus zmutowany na Nowogrodzkiej. Szczególnie złośliwy i odporny na wszelkie szczepionki. Bardziej groźny od syberyjskiego. Jego nazwa Kaczycovid 20
Kika
2 tyg. temu
Ludzie, wyłączcie TV i zamknięcie portale internetowe i wyjdźcie do parku lub lasu. Zobaczycie, że w Naturze nic się nie zmieniło, nie ma tam lęku i strachu , cała przyroda żyje i cieszy się życiem. Zacznijmy naśladować Naturę...
Wiedzacy
2 tyg. temu
Covid to gratka dla wszystkich nieuczciwych działań Państw, można go zmutować i rozprzestrzenić, można nim tłumaczyć wszystko, można zamykać firmy i rozdawać pieniądze. To jak terroryzm na nowo.
bDnSFQzn
Bobo
2 tyg. temu
A to covid dziewiętnasty już wyszedł z mody? Hm, trzeba czymś ludzi dalej straszyć.K wa, już mamy dosyć.
Mamut
2 tyg. temu
Był w uwięziony w wiecznej zmarzlinie🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Najnowsze komentarze (195)
Polka ...
1 tyg. temu
Ciekawę.. No bardzo ... Pan Duda był w Rosji , a później pojawia się artykuł o jakimś Syberyjskim koronawirusie.. Przypadek 😕
Fanuel
1 tyg. temu
Czyżby to już ten zapowiedziany covid-21?
witek
1 tyg. temu
Wirusów u nas dostatek
AdaM
1 tyg. temu
Czyli wojna biologiczna trwa w najlepsze. Brawo My
Kairos7
2 tyg. temu
Skoro syberyjski to znaczy że jakiś gorszy i bardziej zjadliwy? 😄Bo wszystko co z Syberii to straszniejsze.U nas jakoś wciąż nie widać tych zgonów. W Gliwicach do 23.10 tylko 19 na 180tys mieszkańców.Ale w mediach sraczka straszna. Coś tu się nie dodaje moim zdaniem.
Pan Józek
2 tyg. temu
Większość ludzi czuje, że z tym wirusem i pandemią jest coś nie tak. Jednakże można powiedzieć, że kurczaki na fermie droviu - szczególnie te zamknięte w klatkach i znoszące jajka na taśmociąg też czują, że coś jest w ich sytuacji nie tak. I co z tego, że czują; przecież nic nie mogą na tą sytuację poradzić
Duch1
2 tyg. temu
Jestem ciekawa czy mutacja covida wychodowana w piekarniku na ciescie sliwkowym jest smiertelna. Drogi autorze wyjasmij mi to znajdz ekspertow ktorzy potwierdza ze na szarlotce powstaje gorsza mutacja....
Sef
2 tyg. temu
O2 pisze bzdury
bDnSFQzf
Rabarbar
2 tyg. temu
To chyba jeszcze z Polskim się nie spotkał 😂
Dobry duszek
2 tyg. temu
Zapamiętaj Szatana się nie bój boś ty jego bój się Boga Pana i władcy Ci obcego
PrawdziwyJas
2 tyg. temu
Jak będzie coś w telewizji to na piero piszcie, a nie takie głupoty.
Dziadek
2 tyg. temu
Świetna wiadomość bo jak ten nowy spotka się z chińskim europejskim to się zaczną tłuc między sobą i o nas zapomną
Roler
2 tyg. temu
Już naprawdę skończyly wam się tematy. Skoro o tym piszecie to znaczy że wirus już dotarł do waszej redakcji. Dziennikarstwo ma być rzetelne, nie ma polegać na strszeniu. Brak mi słów
marek
2 tyg. temu
Proponuje EWELINE KOLECKA do nagrody NOBLA
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić