aktualizacja 

Nie żyje legenda teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Przegrał walkę z koronawirusem

157

Nie żyje Bogusław Lewandowski. Legendarny uczestnik polskich teleturniejów zmarł w szpitalu, w wyniku powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem.

Nie żyje legenda teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Przegrał walkę z koronawirusem
Bogusław Lewandowski (Twitter, Piotr Antoni)

Kolejna osoba w Polsce przegrała walkę z koronawirusem. 19 grudnia w szpitalu zmarł Bogusław Lewandowski. Mężczyzna był jednym z najlepszych uczestników znanych teleturniejów w Polsce. Wielokrotnie można było zobaczyć go na ekranach telewizorów. O jego śmierci poinformował na Twitterze jeden z członków rodziny.

Bogusław Lewandowski udał się do szpitala na zabieg związany z odmą płucną. Niestety podczas pobytu zakaził się koronawirusem. Powikłania okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Lewandowski był legendarny uczestnikiem polskich teleturniejów. Wielokrotnie wystąpił w "Jeden z dziesięciu" - najdłużej emitowanego programu tego typu w Polsce. Występował tam kilkukrotnie, począwszy od 1998, kiedy triumfował w odcinku. Trzykrotnie doszedł do wielkiego finału całej edycji. Mężczyzna jako jedna z sześciu osób w kraju wygrywał teleturniej dwukrotnie w 2006 i 2015 roku.

Nauczyciel z wielką wiedzą

Pan Bogusław był nauczycielem języka polskiego i historii. Do teleturniejów przygotowywał się, czytając książki. Poświęcał na to czas nawet w wakacje. Wiedział, że do wygranej potrzebna jest mu rozbudowana wiedza ogólna. Przyznawał, że od zawsze był ciekawy świata i miał dobrą pamięć. Gdyby nie okrutny los zapewne po raz kolejny wystąpiłby w programie. Niedawno minął okres karencji, który musiał odczekać, aby ponownie wziąć w nim udział.

Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić