Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowy wariant koronawirusa dotarł do Polski. WHO uważnie obserwuje

29
Podziel się

Do Polski dotarł szczep mu koronawirusa. Ta mutacja została już wpisana przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) na listę VOI, czyli wariantów budzących zainteresowanie. Czy powinniśmy się obawiać?

Nowy wariant koronawirusa dotarł do Polski. WHO uważnie obserwuje
Koronawirus mu dotarł do Polski (Getty Images, Omar Marques)
bEUNfosB

Nowy wariant koronawirusa po raz pierwszy pojawił się w Kolumbii. WHO podaje, że do tej pory stwierdzono go w 39 krajach na świecie, w tym w Polsce.

Baza GISAD, która zbiera dane o wszystkich wariantach COVID-19, wskazuje na to, że do tej pory wykryto 4711 przypadków mutacji mu.

bEUNfosD

Najwięcej jest ich w Kolumbii. Tam nowy wariant odpowiada aż za 39 procent wszystkich zakażeń.

Jeżeli chodzi o Polskę, to według GISAD sześć przypadków wariantu mu wykryto w Wielkopolsce i na Pomorzu. Ostatnie zakażenia tą mutacją odnotowano 26 lipca.

Wariant mu. Czy są powody do obaw?

Czy powinniśmy się obawiać nowej odmiany koronawirusa? "Fakt" powołuje się na wstępne dane i podaje, że według nich wariant mu może być bardziej odporny na szczepionkę, ale na razie nie zostało to potwierdzone.

bEUNfosJ

Jest jednak coś, co niepokoi wirusologów. Chodzi o to, że w nowym wariancie obecna jest mutacja powiązana z szybkim rozprzestrzenianiem się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNfote
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
RedPill
3 miesiące temu
A jak teraz nazywa się nowy szczep? Muuu, Kukyryku? Czy Eeeee? :-)
Gość.
3 miesiące temu
Do finansujcie Służbę zdrowia i nie namawiajcie ludzi na siłę abyśmy się wszyscy szczepili bo żyjemy w wolnym kraju a że mamy tak słabo finansowana służbę zdrowia to problem szczebla rządowego. I tak powinni być zadowoleni że już polowa Polaków się zaszczepiła. Zdrowia życzę wszystkim którzy się zaszczepili jakimś gow...em co i tak po 6 miesiąca nie działa,ciekawe jakie będą konsekwencje tych szczepionek za parę lat. Ja przeszedłem covid już z 3 razy.;-). Pozdrawiam;-).
ww ww ww
3 miesiące temu
Słyszełem że kiedyś znany filantrop z windowsa, chciał pomóc pewnemu plemieniu w krajach trzeciego świata, bo słabo im było zajść w ciążę, więc ten filantrop postanowił pomóc, i wysłał im szczepionki, które miały pomóc w płodności, lecz skutek był odwrotny, nikt nie mógł już zajść w ciążę, ani zapłdnić. Filantropy co ratują świat z loż, a loże wiadomo jakie, m a s o ń s k i e. Myślicie że rządzą ci co rządzą w rządach świata i organizacji? jeszcze jest ktoś ponad nimi. I dążą do Nowej Ery.
bEUNfotf
mariusz
3 miesiące temu
Zamknąć granice !!! Ale nie polski przewoźnik LOT musi odrobić straty więc lata i przywozi paskudztwo.
Thc12
3 miesiące temu
A szczep cygański kiedy sie pojawi..?
dezerter009
3 miesiące temu
u fryzjera jest wirus, u dentysty nie ma wirusa,
Jam
3 miesiące temu
BUAAAHAHAHAHAAAA 🤣🤣🤣
😷😷😷
3 miesiące temu
W sieci popularne jest nagranie przemówienia posłanki Sary Cunial we włoskim parlamencie. Cunial domagała się postawienia Billa Gates’a przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Wystąpienia deputowanej miało miejsce 14 maja 2020 r. we włoskim parlamencie podczas debaty na temat epidemii koronawirusa. Cunial: Przez ostatnie dekady, (Bill Gates) realizował plan depopulacji (...). Mówi sam, cytuję jego słowa jednej z jego wypowiedzi: „jeśli dobrze wykonamy naszą pracę w zakresie nowych szczepionek, zdrowia i planowania urodzin, będziemy mogli zmniejszyć populację na świecie o 10-15 proc.”. I mówi też, cytuję: „jedynie ludobójstwo może uratować świat”. Cunial: "spowodował epidemię polio, która sparaliżowała 500 tysięcy dzieci w Indiach"... Muuuu...
rec
3 miesiące temu
Na "glorii" jest film: "POLSCY RADNI W AKCJI - PUNKTUJĄ ŚWIATOWYCH i LOKALNYCH DEPOPULATORÓW !" - relacja z obrad Rady Miejskiej w dn. 30 sierpnia w Nowej Dębie
Jacen
3 miesiące temu
Miss Polski Masz takom że nikt się nie zgłosi bo każdy wpada jak w odchłań
Dr Kidller
3 miesiące temu
Ja wam dam lobotomię narodu! Szprycę z kompotu szczepionek prosto w szyszynkę kuźwa o zapachu stolca psa z taniej karmy plus oświecenie ślepych zombies na sterach new world order... Już się robi poczekajcie chwilę 🤬🤣
Julia
3 miesiące temu
Powiem tak nie wierzę już w Tom całom Pandemie to jest wirus jak każdy czemu jak idziesz do lekarza na grybę to on mówi masz covid to co gryba znikł nie ma jej te obiawy covid jak by ktoś pomyślał to by wiedział że one zawsze były z nami od początku a teraz nagle covid Za chwilę będzie puścisz bąka i to będzie covid byle tylko nas zmuszaczć do szczepień przecież do końca życia będziecie się tym szajstwem szczepić ciągle będzie wirus mutuje a wy będziecie tylko chorować po tym szczepieniu to jest wojna wymierzona w ludzi pomyście o swoich dzieciach co będzie kiedy was zabraknie a co będzie z nimi po co charować skoro cała rodzina pujdzie na dno a majątki dla państwa
jakto
3 miesiące temu
Czemu nie mówią, że dzięki covidowi, ludzie przestali chorować i umierać na grypę?
bEUNfosX
rec
3 miesiące temu
Taki cytat z zagranicy: "Pomimo intensywnych szczepień, naród nadal cierpi, z najgorszą na świecie siedmiodniową średnią kroczącą liczbą przypadków nosicielstwa na mieszkańca. Izrael jest na dobrej drodze, aby przejść codziennie 11 000 przypadków chruścików — wskaźnik infekcji jest o wiele wyższy niż rok wcześniej, kiedy wszyscy w kraju byli nieszczepieni. "
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić