Nożownik próbuje uciec, ludzie chcą go zatrzymać. Jest nagranie z Francji

31-letni Syryjczyk zaatakował nożem ludzi odpoczywających w parku we francuskim Annecy. W mediach pojawiło się wideo, na którym widać, jak sprawca ucieka z miejsca zdarzenia, dzierżąc w rękach narzędzie zbrodni. Napastnik ranił sześć osób, w tym czwórkę dzieci.

Nożownik próbuje uciec, ludzie chcą go zatrzymać. Jest nagranie z Francji
Nożownik zaatakował w czwartek w parku w Annecy, poważnie ranił sześć osób (Instagram)

Media w czwartek obiegły doniesienia z Francji, gdzie doszło do ataku nożownika. Na odpoczywających w parku w Annecy ludzi napadł młody mężczyzna z nożem, który ranił sześć osób, w tym czwórkę dzieci w wieku przedszkolnym. Poszkodowani trafili w ciężkim stanie do szpitali, a służby szybko złapały napastnika.

Jak się okazało, najpewniej jest nim 31-letni obywatel Syrii, Abdalmasih H. Mężczyzna ma status uchodźcy w Szwecji i starał się o azyl we Francji. Na razie nie wiadomo, dlaczego zaatakował i jaki stał motyw za jego działaniami. Szybko wpadł w ręce policji, która prowadzi już czynności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oczy wszystkich zwrócone na Ukrainę. Generał o "przeszkodach"

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać uciekającego napastnika i ludzi, którzy próbują go zatrzymać.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Szybka reakcja przechodniów i interwencja służb uniemożliwiły sprawcy zranienie większej liczby ludzi. Udało się go zatrzymać z narzędziem zbrodni, czyli nożem, który został zabezpieczony przez służby. Teraz sprawcą zajmą się policjanci oraz prokurator, który wkrótce powinien poinformować o postawionych zarzutach.

"Dwoje poszkodowanych jest w stanie zagrażającym życiu" - podała prefektura Górnej Sabaudii w specjalnym komunikacie po ataku.

Lokalne media informują, że w stanie krytycznym w szpitalach przebywa trójka poszkodowanych: dwoje dzieci i jedna osoba dorosła. Do Annecy udała się francuska premier Elisabeth Borne oraz minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. Francja jest w szoku po zdarzeniu.

Zaangażowano również wojsko i służby kontrterrorystyczne, które mają zbadać podłoże ataku. Zdaniem dziennikarzy Abdalmasih H. nie był wcześniej notowany. Głos ws. ataku zabrał prezydent Emmanuel Macron, który potępił tego typu działanie i dziękował ratownikom za szybką interwencję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Nasz naród jest w szoku. A nasze myśli są z dziećmi, ich rodzinami i zmobilizowanymi służbami ratunkowymi" - stwierdził prezydent Francji.

Atak nożownika w Annecy miał miejsce w czwartek przed godziną 10:00. Jak przekazały władze Górnej Sabaudii, sprawca zaatakował dzieci bawiące się na placu zabaw.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić