o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Pociąg grozy dotarł do Niemiec. Przerażające, co przewoził

114
Podziel się

Do Niemiec dotarły radioaktywne odpady z Wielkiej Brytanii. Będą składowane na terenie nieczynnej elektrowni jądrowej. Przeciwko importowi toksycznych śmieci protestowali lokalni aktywiści.

Pociąg grozy dotarł do Niemiec. Przerażające, co przewoził
Radioaktywne odpady z Wielkiej Brytanii trafiły do Niemiec. (PAP, EPA, Ronald Wittek)
bDzMSjSJ

Do niemieckiego portu Nordenham zawinął statek przewożący radioaktywne odpady z Sellafield w Wielkiej Brytanii. Toksyczne śmieci ruszyły następnie w podróż pociągiem przez Niemcy do miejsca ich składowania. Zostały wyrzucone na terenie nieczynnej elektrowni atomowej Biblis, kilkaset kilometrów na południe od Frankfurtu.

bDzMSjSL

"Nuklearny pociąg" u naszych sąsiadów. Były protesty

Do Niemiec trafiło sześć kontenerów z odpadami. Każdy z nich zawiera 28 pojemników z radioaktywnymi substancjami. Kontenery zostały przetransportowane do miejsca docelowego koleją.

Na trasie przewozu odpadów protestowali aktywiści klimatyczni. Domagali się zaprzestania importu przez niemiecki rząd toksycznych śmieci. Protestujący kwestionowali także zabezpieczenia kontenerów oraz miejsca składowania odpadów.

bDzMSjSR
Nie niszczcie klimatu! Stanowczo się temu sprzeciwiamy – można było przeczytać na transparentach.

Niemcy porzucają elektrownie atomowe

Po katastrofie elektrowni jądrowej w Fukushimie w Japonii dziewięć lat temu, Niemcy zdecydowali o porzuceniu własnego programu atomowego. Zamknięcie wszystkich elektrowni w kraju ma nastąpić do końca 2020 roku. Jednym z kilku wyłączonych w 2011 zakładów jest ten znajdujący się w Biblis.

bDzMSjSS

Niemiecki rząd rozpoczął niedawno poszukiwania miejsca składowania najbardziej radioaktywnych odpadów. Do tej pory część z nich trafiała na tereny byłych elektrowni. Decyzja o nowym wysypisku toksycznych śmieci ma zapaść do 2031 roku, co ma umożliwić korzystanie z niego od 2050.

Obejrzyj także: Wypadek samochodu przewożącego materiały radioaktywne. Trwa akcja straży pożarnej

bDzMSjST
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzMSjTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(114)
Leon
3 miesiące temu
A z Nie miec do polski I buzzes sie kreci
Ubawiony
3 miesiące temu
Polskie wysypiska już składają oferty przetargowe
gość
3 miesiące temu
To czeka Polskę, jeśli lobby atomowe u nas zwycięży! Będziemy atomowym śmietnikiem Europy!
bDzMSjTn
Ekolog
3 miesiące temu
I tak wygląda świat ekologicznych elektrowni jądrowych.100 Hut Katowice niezrobi takiego spustoszenia co jeden wagon z odpadami z eko elektrowni.Nastepne pokolenia będą główkować jak to zabezpieczyć przed wyciekiem.A Niemcy po to każą nam zamykać kopalnie by nam to wciskać
Barbados
3 miesiące temu
A unas zamyka się kopalnie nasze a chce się produkcji energi atomowej to wole prąd z węgla naszego niż zasrany atą potem się otworzy furtka dosprowadzania śmieci radioaktywnych do Polski na szeroką skale za pozwoleniem rządu jak to jest czynione teraz. Dla tego co chwila palą się wysypiska a nie ma winnych nikt nie siedzi, a ceny za śmieci idą nam do góry
Najnowsze komentarze (114)
laiczek
2 miesiące temu
Zdjęcia kamerą termowizyjną pokazuja jakie "promieniowanie" tam występuje; Koła są najcieplejsze bo TERMOWIZJA to właśnie pokazuje .
Unono
2 miesiące temu
U nas tez jeżdżą pociągi z Temelina do Rosji przez Wrocław, kraków Sanok ( czasem puszczają przez Łódź, Warszawę). Acha. Amerykańskie paliwo dla Temelina stało na redzie w Szczecinie przez 2 dni, później znikło bo na trasie przewozu nie było mierników pomiaru promieniowania. Teraz zmieniono zasady publikowania pomiarów promieniowania przez IAEA i nic nie można odczytać. I nikt nie protestuje.
kara
2 miesiące temu
Wystarczy do produkcji bomb ATOMOWYCH W Niemczech
Mimi
3 miesiące temu
Od kiedy promieniowanie radioaktywne bada się kamerą termowizyjną? Jak sama nazwa wskazuje taka kamera wskazuje źródło ciepła nie promieniowania... dlatego koła na tym zdjęciu "promieniują" najbardziej....
Madera
3 miesiące temu
I TO BYŁ POWÓD PROTESTÓW PIEKŁA, KTÓRE NAM SZYKUJĄ ?!
burzan
3 miesiące temu
Ciociu Merkel niedaleko jest Polska wujek Tusk pozwoli
Imperator
3 miesiące temu
"Kilkaset kilometrów na południe od Frankfurtu"??? Po pierwsze to brzmi jakby Niemcy miały miliardy kilometrów kwadratowych, a po drugie Biblis znajduje się 58 kilometrów na południe od Frankfurtu.... Porażka dziennikarska, po tym byku dalej nie chciało mi się czytać.
mmk
3 miesiące temu
Przez Polskę też jadą, daleko wgłąb Rosji, tylko nikt o tym nie informuje. Kiedyś były to tajne pociągi podobne do tego ze zdjęcia, "niewidoczne" w planach ruchu, eskortowane przez wojsko. Jechały dawnym Ostbahnem oraz mało używanymi liniami na Kaszubach, z dala od ludzkich siedzib. Dziś część z tych linii kolejowych jest rozebrana, a to świństwo przewożą zwyczajnie wyglądającymi ciężarówkami, w tajemnicy (nawet kierowca nie wie), na trasie są duże miasta, kto na to pozwala ???
bDzMSjTf
weteran
3 miesiące temu
W Polsce mamy Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Radioaktywnych, który to składuje odpady, takie jak np. wycofane z użytkowania pojemniki osłonowe do izotopów używanych w medycynie. Rocznie takich izotopów używa się około 50.000. Określenie autora : ".... Zostały wyrzucone na terenie nieczynnej elektrowni atomowej..." świadczy o ułomności intelektualnej autora testu, który myli kontener 20 stopowy ze zużytym swoim pampersem.
nick
3 miesiące temu
hallo pseudoekolodzy. Nie zastanawia was czasem gdzie się podziewa te miliony ton popiołów, pyłów, CO2, SO2 i innego paskudzstwa z elektrowni węglowych? No pomyślcie chwilę. Wszystkie elektrownie atomowe swiata wyprodukowały per saldo mniej odpadów niż 1 (słownie jedna) elektrownia klasyczna. Kwestia odpowiednich procedur / zabezpieczeń plus fachowej obsługi i nie mamy problemu syfu / smogu unoszącego się nad nami
?????
3 miesiące temu
Kilkaset kilometrów na południe od Frankfurtu ? Czyli gdzie ?
Kill
3 miesiące temu
A i tak ostatecznie wylądują w polsce
Qwerty
3 miesiące temu
Luczywo i lampa oliwna jak widac maja kolosalna przyszlosc...
Atom
3 miesiące temu
Dyletanci dziennikarze i komentatorzy. Od wielu lat działa w Niemczech naziemny i podziemny magazyn odpadów radioaktywnych na budowę którego płaciły państwa Europy zachodniej. Odpady że starej Unii tam stale jadą. Zieloni protestują i wtedy Niemcy podnoszą cenę za magazyn.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić