O 15-latku z Polski usłyszał świat. "Panie Bartku, jest pan bohaterem"

46

15-letni Bartek to prawdziwy bohater. W czasie powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii uratował życie niemieckiemu strażakowi. W związku z tym gościł ostatnio w Konsulacie RP w Kolonii. Tam otrzymał podziękowania od konsula Jakuba Wawrzyniaka.

O 15-latku z Polski usłyszał świat. "Panie Bartku, jest pan bohaterem"
15-letni Bartek (Twitter.com)

Bartek Zarębski to 15-latek, o którym usłyszał świat. Niedawno niemieckie media obiegło nagranie, na którym widać go chwytającego za rękę tonącego strażaka.

Podziękowania od konsula

W akcji ratunkowej pomagał mu kolega oraz mieszkańcy Alteny. "Dzisiaj mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotkać się z panem Bartkiem i jego rodziną" - poinformowali w piątek przedstawiciele Konsulatu RP w Kolonii.

Jak czytamy w relacji zamieszczonej na Facebooku, Konsul Generalny Jakub Wawrzyniak osobiście podziękował Bartkowi i jego rodzicom. "Inspirująca rozmowa, wspaniała postawa i wyjątkowy chłopak" - podkreślali przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, dodając: "Drogi Panie Bartku, dla nas jest Pan prawdziwym bohaterem". 15-latek mówił wcześniej, że bohaterem się nie czuje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dramat w Atlenie rozegrał się w lipcu. Dwaj strażacy - ojciec i syn, próbowali wydostać mężczyznę, który utknął w samochodzie. Niestety, żywioł był zbyt silny - woda zabrała starszego z nich. Zginąłby także syn. Ale uratował go Bartek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić