Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

O tym na konferencji nie mówili. Zupełnie nowy zakaz

86
Podziel się

Nowo wprowadzone obostrzenia zostały opublikowane w rządowym rozporządzeniu. Wśród nich pojawił się zupełnie nowi przepis – zakaz udziału w zgromadzeniach. Premier Morawiecki i minister Niedzielski nie poinformowali o nim podczas czwartkowej konferencji.

O tym na konferencji nie mówili. Zupełnie nowy zakaz
Podczas czwartkowej konferencji minister i premier nie wspomnieli o nowym zakazie (PAP, PAP/Paweł Supernak)
bEIFZwCt

W czwartek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili zaostrzenie restrykcji. Ma to związek z nasilającą się falą pandemii i wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju.

Lockdown. Zakaz udziału w zgromadzeniach

Na konferencji nie wspomniano jednak o zupełnie nowym zakazie, dotyczącym zgromadzeń powyżej pięciu osób. Nowy przepis ma obowiązywać od soboty 27 marca. Zakazane będzie zarówno organizowanie, jak i sam udział w zgromadzeniach "w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju".

bEIFZwCv

Wcześniej zakaz obejmował jedynie organizowanie zgromadzeń. Od soboty każda osoba, która weźmie udział z zgromadzeniu, nawet spontanicznym, może zostać ukarana - zauważyli dziennikarze Onetu.

Wolność zgromadzeń jest gwarantowana przez art. 57 konstytucji:

bEIFZwCB
Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa. – brzmi treść artykułu

Przypominamy, że nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia. Część prawników uważa, że rząd nie ma może ograniczać prawa do zgromadzeń na podstawie rozporządzenia.

Zobacz także: Nowe obostrzenia ogłoszone. Profesor Szułdrzyński użył twardych słów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIFZwCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
awgserdtfhyg
7 miesięcy temu
kolejny bubel prawny ? rozporządzenie neguje konstytucje?
Bbb
7 miesięcy temu
Dobrze,ze jej dziecko nie bedzie swiadome,jaka ma matke
Jarek
7 miesięcy temu
Zgodnie ze zwyczajem miłościwie nam panujących, każdą klęskę można przedstawić jako sukces! Tak było z głosowaniem "wygranym " przez Szydło, tak jest teraz. Rząd zamiast tłumaczyć się z nieudolnych działań, czy wręcz zaniechań, które doprowadziły do wybuchu trzeciej , najgorszej fali zachorowań, chwali się, że to przewidział i wybudował szpitale w których spokojnie będą mogły umierać ofiary tego "sukcesu" ( którego zazdrości nam cała Europa!!!). Najpierw wysyłali specjalne samoloty, które przywoziły z Wielkiej Brytanii nową, bardziej zjadliwą mutację wirusa ( na naszych biednych rodakach, którzy nagle zapałali wielką miłością do Ojczyzny), a teraz zamykają sklepy i zakazują zgromadzeń, aby nas ochronić przed tym wirusem. Zagadką jest, czy w związku z nowym obostrzeniem (Zakazane będzie zarówno organizowanie, jak i sam udział w zgromadzeniach "w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju") w kościołach też może być maksymalnie 5 osób, czy te zgromadzenia jak zwykle są ponad prawem???
bEIFZwCX
Realista
7 miesięcy temu
Co za dudy w tym pseudo rządzie siedzą. Sądy będą uniewinniać za nakładanie bezprawnych kar.
malkontent
7 miesięcy temu
Ulubione metody , od tyłu , z za węgła i krzaka , zamiast otwarcie i czytelnie . Tak robią ludzie , którzy mają złe mysli i chcą ukryc prawdziwe zamioary .
jn1
7 miesięcy temu
ani jedno z tych rozporzadzen nie jest prawem. dalej sytuacja jest taka sama nawet po wpisaniu 13 punktu do ustawy z 2008 roku . przypominam ze ustawa dotyczy osob chorych i podejrzanych o zachorowania. dodatkowo tak daleko posunięta ingerencja w zycie poszczegolnego obywatela jest niezgodna z ustawa zasadnicza.
Rrrrr
7 miesięcy temu
A jak się gromadziły " panie" to wszystko było w porządku
Legia miszcz
7 miesięcy temu
A ja wytykałem żydom , że bedąc w Auschwitz czy innym obozie nie poszli uraaa na szkopów ,tylko dali się poniewierać a tetnic im nie po przegryzali. A tu patrz rodacy Polacy, kozacy.
Komendant.
7 miesięcy temu
To ja Wam powiem jak nie będziecie nosić masek i się zbierać w grupy powyżej 5 osób. Zgodnie z rozkazami przełożonych będziemy Was wszystkich wyłapywać i karać mandatami ,że aż miło. Rozkaz to rozkaz. A jak nie to i pałka się znajdzie dla niepokornych.Radzę nie fikać i przestrzegać restrykcji epidemicznych.
stop
7 miesięcy temu
Władza jawnie już występuje przeciwko Narodowi!
realista
7 miesięcy temu
rozporządzenia w zasadzie których nie trzeba realizować , już zamknęli żłobki i przedszkola , a tymczasem wszystko jest od poniedziałku normalnie czynne , bo dyrekcje np. prywatnych żłobków wymyslili oświadczenia że rodzice bezpośrednio walcżą z koronawirusem nieważne gdzie pracują , sprawdzcie sobie prywatny żłobek ELFY w Białymstoku , tam właśnie wszystko na oświadczeniach działa .
jkk
7 miesięcy temu
A Duda pisze do Bidena że Lukaszenka nie przestrzega norm prawa.a w Polsce rzadzący bzdurnym ZAKAZEM łamią kilka artykułów KONSTYTUCJI,to jaka jest różnica pomiędzy Polską i Białorusią
XYZ
7 miesięcy temu
W Niemczech ludzie nie noszą maseczek na świeżym powietrzu, ludzie normalnie są leczeni z innych chorób, spacerują i starają się mimo wszystko funkcjonować normalnie. Nasza rzeczywistość to obostrzenia, kary ,zastraszanie, wysoka umieralność z powodu braku leczenia i ogromną ilość zakażonych w zależności od tego jak wielką aferę trzeba ukryć.
bEIFZwCP
JKK2
7 miesięcy temu
To gangsterskie i beszczelne naruszenie KONSTYTUCJI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić