aktualizacja 

O włos od tragedii w USA. Na pokładzie samolotu był szef Gwardii Narodowej

35

Na chicagowskim lotnisku Midway doszło do bardzo groźnego incydentu. Rządowy samolot, który miał na pokładzie szefa Gwardii Narodowej Daniela Hokansona wleciał ptaki. W sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym widać moment zderzenia.

O włos od tragedii w USA. Na pokładzie samolotu był szef Gwardii Narodowej
Ptaki mogły doprowadzić do tragedii (StreamTime Live)

W powietrzu regularnie dochodzi do zderzeń ptaków z samolotami. Zazwyczaj obie strony mają zbyt mało czasu na reakcję, dlatego nie ma możliwości ucieczki. Przykłady z przyszłości pokazywały, że to właśnie ptaki w wyniku uderzeń w kadłub i silniki powodował poważne zniszczenia. Zdaniem wielu ekspertów to właśnie one stanowią największe zagrożenie dla samolotów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"

21 listopada doszło do kolejnego niepokojącego incydentu. Około godziny 17:00 z płyty lotniska Midway w Chicago poderwał się dwusilnikowy samolot C-37. Na pokładzie maszyny przebywał szef Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych - Daniel Hokanson. Niestety zaraz po starcie maszyna uderzyła w przelatujące ptaki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Moment zderzenia samolotu z ptakami nagrały kamery. Niestety niektóre ptaki wpadły w wir lewego silnika. Na opublikowanym w sieci wideo widać, jak zaraz po zderzeniu zaczyna wydobywać się z niego czarny dym. Sytuacja mogła zakończyć się katastrofą lotniczą. Nic dziwnego więc, że piloci niezwłocznie podjęli decyzję o konieczności awaryjnego lądowania. W wyniku incydentu nikomu nic się nie stało Maszyna została poddana przeglądowi, a generał spędził noc w Chicago.

Kim jest Daniel Hokanson?

Na pokładzie samolotu przebywał bardzo ważny wojskowy. Daniel Hokanson jest najwyższym rangą oficerem w Gwardii Narodowej i członkiem Połączonych Szefów Sztabu. Generał przebywał w poniedziałek Chicago, gdzie spotkał się z przedstawicielami biznesu. Tematem rozmów było bezpieczeństwo narodowe. Po południu uczestniczył też w imprezie ROTC na Chicago State University.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić