Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Sensacja w USA. Na świat przyszły "najstarsze dzieci świata"

67
Podziel się:

Według National Embryo Donation Center (NEDC), nowo narodzone bliźnięta pobiły rekord świata. Przyszły na świat po 30 latach od zamrożenia zarodków. Rodzeństwo nazywane jest "najstarszymi dziećmi świata". Maluchy zamieszkały z rodzicami adopcyjnymi. To nasza DziennaDawkaDobregoNewsa.

Sensacja w USA. Na świat przyszły "najstarsze dzieci świata"
Najstarsze noworodki świata. Na dzień narodzin czekały 30 lat (Instagram, National Embryo Donation Ctr)

Aż trudno w to uwierzyć, ale na świat przyszły "najstarsze dzieci świata". Bliźnięta narodziły się z zarodków, które powstały 30 lat temu i są najwcześniej zarejestrowanymi na świecie. Możliwe, że w przeszłości wykorzystano jeszcze starszy zarodek, jednak data zamrożenia nie była dokładnie śledzona, dlatego uznaje się je za rekordzistów.

Bliźnięta przyszły na świat 31 października. Ich rodzice to Rachel i Philip Ridgeway. Kobieta urodziła bliźnięta dzięki metodzie in vitro. Szczęśliwa rodzina mieszka w stanie Oregon w USA. Jak przyznaje świeżo upieczony ojciec "najstarszych dzieci świata", jest zdumiony całym wydarzeniem. - W pewnym sensie są to nasze najstarsze dzieci, mimo że są naszymi najmniejszymi dziećmi - stwierdził 35-latek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro i osobach z problemami z płodnością

Najstarsze dzieci świata. Na dzień narodzin czekały 30 lat

Embriony zostały oddane do banku zaledwie 5 lat po narodzinach ich ojca adopcyjnego. Na dzień swoich narodzin czekały 30 lat, właśnie w takim wieku powinny być, gdyby przyszły na świat w roku zamrożenia.

Embriony powstały w czasie, gdy Bill Clinton pokonał George'a H. Busha jako prezydenta. Pochodziły od 50-letniego ojca i 34-letniej dawczyni komórki jajowej z 1992 roku. Bliźnięta pobiły poprzednią rekordzistkę Molly Gibson, która urodziła się w 2020 roku i pochodziła z 27-letniego zarodka - pisze Ifl Science.

Pobieranie i zamrażanie zarodków. Jak wygląda procedura? Zamrożone zarodki są zazwyczaj przetrzymywane przez okres 10 lat lub krócej. Mogą one jednak zachować żywotność znacznie dłużej. Pobrane na różnych etapach rozwoju zarodki są wystawione na działanie cieczy, która wysysa wodę z komórek, zanim zostaną zamrożone. Następnie przechowuje się je w ciekłym azocie aż do momentu zapłodnienia in vitro.

Jak uściśla BBC, "najstarsze dzieci świata" były przechowywane w temperaturze około -128°C w ciekłym azocie od 22 kwietnia 1992 roku. Były przechowywane w laboratorium płodności na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych do 2007 roku, kiedy anonimowa para przekazała je NEDC w Knoxville w stanie Tennessee, aby inna potrzebująca para mogła z nich korzystać.

Decyzja… o adopcji tych embrionów powinna uspokoić pacjentów, którzy zastanawiają się, czy ktoś byłby chętny do adopcji embrionów, które stworzyli 5, 10, 20 lat temu. Ta odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! - powiedział dr John David Gordon, który dokonał transferu zarodków.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
wyborca pis
4 dni temu
z twarzy jakieś dziwne te dzieci - widać ze mają 30 lat natury się nie oszuka pożyją do trzydziesktki i będą wyglądać na 60 lat
Nemeczek
7 dni temu
Super. Wiwat nauka!
Polak
7 dni temu
Super !!! Jednak nauka i wiedza jest wielka ! Dzięki że Bóg Najświętszy jest z nami i obdarował nas ludzi łaską wiedzy i poznawania !!
Polak
7 dni temu
Super !!! Jednak nauka i wiedza jest wielka ! Dzięki że Bóg Najświętszy jest z nami i obdarował nas ludzi łaską wiedzy i poznawania !!
j,,,,
1 tyg. temu
Coś okropnego.
Polo Prawica
1 tyg. temu
żeby sie nie okazało , że po 15 latach z bronią maszynową wpadną do klasy i sie zrobi ciepło.
Dr No
1 tyg. temu
Mocno to zalatuje marnotrawstwem energii. Chyba nie jest problemem znalezienie dawców świeższych zarodków ?
trzysta
1 tyg. temu
Co jest z ducha to jest pierwsze drugie jest to co duchem się staje kiedy jest z ciała. Tak mówi biblia.
trzysta
1 tyg. temu
Mrożone dzieciaki - dobre chłopaki
Pro rok ..
1 tyg. temu
Następny temat będzie : Najmłodsi staruszkowie świata :)
Capries
1 tyg. temu
Straszne, potworne wręcz. Co jest grane z zamrożonym człowiekiem przez tyle lat? Otrzymujemy duszę w momencie otrzymania życia, a więc przy zapłodnieniu. Zamrożono już embriony. To wszystko jest przerażające, jak ludzie mogą robić takie paskudztwa. Nie produkujcie ludzi do lodówki!! Jeśli chcecie dzieci, a nie możecie począć to przyjmijcie adopcyjnie. Ile to dzieciaczków czeka na miłość.
oceniacz
1 tyg. temu
Jest tyle sierot na świecie
Zdrów jak koń
1 tyg. temu
Ciekawe, czy dożyją osiemdziesięciu pięciu lat? Najstarszemu z istniejących na świecie niszczycieli, polskiej 'Błyskawicy', pozostały do 85 rocznicy wejścia do służby tylko dwa dni.
Znafca
1 tyg. temu
Faktycznie wyglądają na takie odmrożone
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić