o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

O włos od tragedii. Wszystko się nagrało

6
Podziel się

Do sieci regularnie trafiają nagrania ukazujące bardzo groźne sytuacje drogowe. W środę na Twitterze opublikowano kolejny tego typu filmik. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

O włos od tragedii. Wszystko się nagrało
O krok od tragedii. (Twitter, StopCham)
bESHUpSd

Praktycznie każdego dnia na drogach dochodzi do wielu wypadków. Niestety, niektóre z nich kończą się zgonami.

Mimo to wielu kierowców nadal łamie przepisy. Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach czy też niedostosowywanie stylu jazdy do warunków atmosferycznych to wręcz chleb powszedni.

bESHUpSf

Groźnie na pasach. O krok od wypadku

Na Twittera trafiło nagranie, które jest wręcz przerażające. Widzimy na nim, jak jeden samochód zatrzymał się, by przepuścić dwie młode rowerzystki.

Chwilę później nadjeżdża samochód, który porusza się drugim pasem. Wręcz przemyka przez nie, nie zważając na to, że na jezdni znajdują się dwie dziewczyny.

bESHUpSl

Całe szczęście, że rowerzystki w porę wyhamowały, a samochód lekko odbił. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby w nie wpadł...

To nagranie powinno być przestrogą. Wnioski powinni wyciągnąć zarówno kierowcy, jak i piesi. Warto pamiętać o tym, że trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo zawsze można trafić na kierowcę, który przepisy ma za nic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESHUpSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Pieszy, rower...
3 miesiące temu
Rowerzysta nie ma prawa wjechać na przejście jeśli nie jest to oznaczone. Szkoda ze u nas jest to ignorowane i nie nakładane są mandaty. Prawo o ruchu drogowym powinno obejmować wszystkich jednakowo.
Kojot
3 miesiące temu
... za takie zachowanie kierowcy zabrać prawko... dożywotnio! ... a rowerzystki i ich rodziców skierować na szkolenie plus mandat.
Aha
3 miesiące temu
Kierowcy i Piesi patrzcie na drogę i miejcie oczy dookoła głowy. Przede wszystkim UWAŻAJCIE
bESHUpSH
KW
3 miesiące temu
Rowerzystki powinny zejść z rowerów i przeprowadzić je po przejściu dla pieszych. Sama nazwa "przejście" sugeruje przechodzenie "dla pieszych" sugeruje, że należy się poruszać pieszo.
ddd
3 miesiące temu
Takich ignorantów jest mnóstwo. Nie ma na nich sposobu? A swoją drogą, jeżdżenia po pasach też jest zabronione!!!
bez szyderstw
3 miesiące temu
Jest nr rejestracyjny. Nie ma problemu zamknąć gościa w Tworkach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić