Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Obajtek na uczelni Rydzyka. Uwagę przykuwa jego postawa ciała

110

Daniel Obajtek przyjął zaproszenie ojca Rydzyka i pojawił się w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Prezes PKN Orlen wygłosił wykład inaugurujący nowy kierunek studiów. Uwagę przykuwa postawa, jaką przybrał, i cała jego mowa ciała.

Obajtek na uczelni Rydzyka. Uwagę przykuwa jego postawa ciała
Daniel Obajtek wygłosił wykład na uczelni założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Jaki komunikat wysyłała jego postawa ciała? (kadr z TV Trwam)

Na uczelni założonej przez ojca Rydzyka otworzono nowy kierunek podyplomowy. To Master of Business Administration (MBA), którego studenci zgłębiają takie dziedziny jak m.in. finanse, marketing czy zarządzanie przedsiębiorstwem. Nic dziwnego, że to właśnie prezes PKN Orlen został poproszony o wygłoszenie wykładu.

Daniel Obajtek na uczelni ojca Rydzyka. Prezes PKN Orlen czuł się niepewnie?

W trakcie wykładu Daniel Obajtek dzielił się ze studentami doświadczeniem, jakie zdobył w okresie zarządzania przedsiębiorstwem PKN Orlen. Obajtek poruszył m.in. temat przyszłej ekspansji koncernu na zagraniczne rynki. Tłumaczył, że bez takiego działania spółka o randze Orlenu nie zdoła się utrzymać.

(...) Stwierdziliśmy, że trzeba błyskawicznie zwiększać obszary swojej działalności, bo nie przetrzymamy konkurencji. Taka spółka jak Orlen nie utrzyma się, jeżeli jej rynkiem będzie tylko państwo polskie – tłumaczył studentom Daniel Obajtek (TV Trwam).
Zobacz także: Zobacz też: Daniel Obajtek o zatrudnieniu syna Beaty Szydło. Reakcja Piotra Zgorzelskiego

Przez większość wykładu Daniel Obajtek miał ręce skrzyżowane na piersiach. Jak wskazują eksperci od mowy ciała, taka postawa mogłaby świadczyć o czymś bardzo prozaicznym, np. o tym, że prezesowi PKN Orlen po prostu było zimno i usiłował się rozgrzać. Zdarza się także, że to objaw przyjętego nawyku.

Według ekspertów ze strony mowaciała.net osoba, która krzyżuje ręce na piersiach, może wysyłać jeszcze jeden komunikat. Taką postawę mają przyjmować ludzie czujący się niezręcznie, usiłujący ukrywać swoją niepewność. Takie wyjaśnienie jest o tyle zaskakujące, że nikt nie posądzałby Daniela Obajtka – w końcu prezesa wielkiego przedsiębiorstwa – o nieśmiałość czy brak charyzmy.

Założenie rąk na piersi ma w sobie pewien element agresji i niektóre osoby, mimo, że miałby ochotę go wykonać, czują się z nim niezręcznie. Pojawia się wtedy częściowa bariera. Na przykład jedna ręka jest opuszczona wzdłuż ciała, a druga, zgięta, chwyta ją za łokieć lub na odcinku od przedramienia do ramienia – tłumaczy ekspert ze strony mowaciała.net.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić