o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac.
HNM
|

Obajtek się skarży. Jego dziecko płacze przez atak na niego

29
Podziel się

Daniel Obajtek odpowiada na oskarżenia stawiane mu przez media, jak i przez polityków opozycji. Z wywiadu na antenie TVP Info wniosek wynika jeden - prezes Orlenu nie ma sobie nic do zarzucenia.

Obajtek się skarży. Jego dziecko płacze przez atak na niego
Daniel Obajtek. Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bDYOEllx

Nie ustają publikacje medialne na temat Daniela Obajtka. Prezes polskiego giganta naftowego oskarżany jest o szereg nieprawidłowości, mających mieć miejsce w dalszej przeszłości, gdy był wójtem Pcimia, jak i z okresu, kiedy zaczął już pełnić stanowisko szefa Orlenu.

To są już jaja. Obajtek kupuje luksusowe mieszkanie za pół ceny, a za chwilę Orlen i Energa wspierają milionami dewelopera, który sprzedał Obajtkowi mieszkanie. Gdzie jest do cholery jakieś CBA i inne służby? - dziwi się bierności służb dziennikarz śledczy Szymon Jadczak.
bDYOEllz

Co na to Obajtek? Prezes Orlenu pojawił się na antenie TVP Info, aby wytłumaczyć się ze stawianych mu zarzutów.

To są kłamstwa, którymi jestem obrzucany cały czas. Moje zeznania majątkowego od 2011 roku do 2013 były sprawdzane przez organy państwa, łącznie z prokuraturą. Sprawdzane było wszystko, łącznie z aktami notarialnymi, przepływami i prokuratura umorzyła postępowanie. To są bezpodstawne zarzuty - broni się szef Orlenu.

Byłemu wójtowi Pcimia nie podoba się, że opinia publiczna poinformowana została o jego prywatnym adresie zamieszkania.

Moja rodzina poddana jest mocnym stresom, moje dziecko płacze. (…) Jak ma wyglądać moje bezpieczeństwo? Czegoś takiego w Polsce nie było, jeśli chodzi o prezesa Orlenu - skarży się Obajtek.
bDYOEllF

Odnosząc się do oskarżeń zakupu apartamentu w Warszawie po zaniżonej cenie, prezes Orlenu deklaruje, że zakupił je po "cenie rynkowej".

To jest bardzo duże mieszkanie. Wielkość mieszkania też wpływa na cenę. Gdyby w tamtych czasach zobaczyłby pan uśrednioną cenę, to dochodziła ona do siedmiu tysięcy. Kupiłem mieszkanie, zapłaciłem cenę rynkową. I to jest wierutne kłamstwo. PO cały czas kłamie - atakuje Obajtek swoich krytyków.

Zawiadomienie do CBA

Politycy Lewicy złożyli w poniedziałek zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w związku ze sprawą zakupu mieszania w stolicy przez Daniela Obajtka.

bDYOEllG
Jako Lewica składamy zawiadomienie do CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez Daniela Obajtka na podstawie art. 228 Kodeksu karnego, czyli przestępstwo korupcyjne. Drogie CBA, do roboty! - zwrócił się do śledczych poseł Krzysztof Śmiszek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYOElma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
cxx
miesiąc temu
Jaka fala hejtu i nienawiści. Już wszyscy zapomnieli do czego to może doprowadzić, jak w przypadku prezydenta Gdańska Adamowicza właściciela 14 mieszkań itp. itd.
KKK
2 miesiące temu
Obajtek to za moje i innych pieniądze, którzy kupują na Orlenie benzynę żeś się tak nieprzyzwoicie wzbogacił. Co ci z tych wszystkich majątków. Jesteś szczęśliwy? Zona osobno dziecko też, siedzisz z jakąś babą robiącą takie same interesy za przyzwoleniem władzy. A co do majątków i darowizn otrzymanych od rodziny to głupot takich więcej nie opowiadaj, bo nikt ci w to nie uwierzy. Nie bądź taki zachłanny a będzie ci lepiej w życiu.
january
2 miesiące temu
drogi kolego ferdynandzie , mazguła nie tworzył tego systemu ale go popierał , szedł z nimi ramię w ramię , myślę że gdyby komuna wróciła nie byłby z tego powodu zasmucony wręcz przeciwnie a jakie skutki niósł system totalitarny to chyba wszyscy wiemy a tym bardziej mazguła , podam taki przykład jeżeli grupka ludzi wpada na pomysł obrabowania np altanki i jeden z nich stoi na czatach jest tak samo winny kradzieży czy nie bo według mnie tak a według ciebie ? chyba nie bo bronisz takich ludzi jak mazguła , który twierdzi , że w stanie wojennym nic się takiego złego nie działo , skoro tak to zapewne internowania to były chyba spotkania integracyjne , a rodziny internowanych nie płakały a radowały się z tego powodu ale do meritum apropo stania na czatach takim przykładem jest tusk , 8 lat stał na czatach nie altanki a polski a złodzieje robili swoje , afera paliwowa , vatowska , reprywatyzacyjna , ambergold itd. a nam wciskali , że pieniędzy nie ma i nie będzie a tak na marginesie dzisiaj tuskowi bliższy jest mazguła niż np. kaczyński i to jest chichot historii .
bDYOElmb
january
2 miesiące temu
Przez takich jak Mazguła płakało 90% narodu . Ktoś pisze , że Obajtek zwolnił 420 osób , ile milionów osób było poniewieranych , upokarzanych ,ilu musiało wyjechać za granicę ilu siedziało w więzieniach , ilu straciło życie tylko dlatego że byli przeciwko komunie gdzie był wtedy Mazguła ?!!!
Kajtek
2 miesiące temu
Dobrze że nie odwiedza go w Lipnicy czy na Montelupich gdzie musiałby przebywać w sanatorium.Kombinatorzy nie powinni prowadzić państwowych spółek ludzie pokroju Obajtka mają lepkie rączki lubi się do nich coś przyklejać.
gość
2 miesiące temu
Omajtek a to dziecko to chyba nie z żoną ktora rzuciłeś po katolicku dla młodszej. Tylko z którą kochanka je masz? Tą 1 czy 2?
PPP
2 miesiące temu
Związek przyczynowo skutkowy. Kradnę -> pojawia się hejt, pośrednio, przyczyną płaczy dziecka jest ojciec złodziej.
PPP
2 miesiące temu
Staram się żyć uczciwie, nie kradnę, moje dzieci się mnie nie wstydzą
darek
2 miesiące temu
Niezły kolejny kryształ w kilka lat dorobek kilkadziesiąt milionów złotych ulokowanych tylko w mieni.Onasis mógłby się uczyć od obsrajtka.Ta władza go wybroni mam nadzieje że kolejna go przykładnie ukarze.No chyb że jest prawdziwym kryształem w naszym nieszczęsnym państwie wtedy zwrócę honor obsrajtkowi
jotjot
2 miesiące temu
Panie Obajtek ! -inne dzieci w Polsce tez płaczą, bo są cięzko chore a rodzice nie moga im zapewnic np. drogiego leku za 9 baniek
Anka
2 miesiące temu
Moje dziecko płacze bo musiało wziąć 30 letni kredyt na zakup mieszkania w Warszawie (całe 38 m)....moje dziecko płacze bo skończyło 2 kierunki studiów ale nie miało szansy dostać się do spółki Skarbu państwa (mimo, że jest inżynierem i ma 2 magisterki)...a takich dzieci jest BARDZO DUŻO!!!
Kasia
2 miesiące temu
Jaka ja jestem głupia , kupiłam mieszkanje 70 metrów, zamiast za te same pieniądze wziąść 2 razy większe! No ale wtedy zabrakło by mi na wykończenie, w sumie dobrze, że wzięłam mniejsze....
cmcm
2 miesiące temu
Żaden złol nie ma sobie nic do zarzucenia... tak samo jak żaden psychopatyczny morderca czy gwałciciel. A co mają powiedzieć dzieci zwolnionych pracowników?
bDYOEllT
KosiiMazakii
2 miesiące temu
Ale placze bo za male czy za malo mieszkan?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić