Obostrzenia dla niezaszczepionych? Nowe fakty

293

Pojawiają się plotki o tym, że w Polsce mogą zostać wprowadzone obostrzenia dla tych, którzy nie przyjęli szczepionki przeciw COVID-19. Czy rzeczywiście partia rządząca zdecyduje się na taki ruch?

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Nowe fakty
Obostrzenia dla niezaszczepionych? (Getty Images)

Na razie trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o ewentualne obostrzenia dla niezaszczepionych. Jak podaje bowiem Wirtualna Polska, "przedstawiciele PiS w oficjalnych i nieoficjalnych rozmowach unikają jednoznacznej odpowiedzi, czy rząd planuje wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych - rodem z Francji".

Dużo bardziej kategorycznie podchodzą do tego tematu przedstawiciele opozycji. Większość z nich chce iść w kierunku obowiązkowych paszportów covidowych w miejscach publicznych - zaznaczono.

Przypomnijmy, że we Francji wprowadzono twarde przepisy. Od sierpnia do restauracji, kin, muzeów, a nawet pociągów czy centrów handlowych będą mogli wchodzić tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy i osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa.

"Wprost" podawał, że Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim zarekomendowała, by do miejsc publicznych dostęp miały tylko osoby zaszczepione. Podobno jednak nie ma na to zgody politycznej. RMF FM jasno zaznaczało w poniedziałek, że polski rząd nie planuje wprowadzać restrykcji w miejscach publicznych dla niezaszczepionych.

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Jasne stanowisko eksperta

Głos w tej sprawie zabrał również dr Michał Sutkowski. W rozmowie z Wirtualną Polską zaznaczył, że "droga profitów dla zaszczepionych i ograniczeń dla tych, co nie przyjęli wakcyn, jest dobra".

Możemy mieć na jesieni do czynienia znowu z bardzo dużą liczbą zakażeń, co odbije się na gospodarce i sytuacji w szpitalach. Skłaniam się więc ku ewentualnemu lockdownowi tylko dla niezaszczepionych - podkreślił.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić