oprac. Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Obostrzenia mogą wrócić. Rząd to rozważa. Minister wyjaśnił, kiedy to nastąpi

162

Łukasz Szumowski przyznał, że rząd rozważa przywrócenie obostrzeń. Co musi się stać, aby do tego doszło? Minister zdrowia wyjaśnia.

Obostrzenia mogą wrócić. Rząd to rozważa. Minister wyjaśnił, kiedy to nastąpi
Koronawirus w Polsce. Rząd może przywrócić obostrzenia (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)

Za nami kolejny dzień, w którym było dużo potwierdzonych przypadków i zgonów z powodu koronawirusa. We wtorek 9 czerwca było to 400 zakażonych i 19 ofiar śmiertelnych. Jest coraz więcej obaw, że epidemia w Polsce nie wygasa.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia mogą wrócić

Wraz ze wzrostem statystyk rodzi się coraz więcej pytań. Jedno z najważniejszych, to czy rząd postanowi przywrócić obostrzenia? Okazuje się, że jest to możliwe.

Jeżeli wybuchłaby gdzieś transmisja pozioma i byłby wzrost zakażeń, to na pewno byśmy wracali do obostrzeń - mówił w Polsacie News minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na razie wzrost statystyk wynika głównie z pojawienia się nowych ognisk koronawirusa. Najczęściej są to śląskie kopalnie, ale w innych częściach Polski także pojawiają się takie miejsca.

Epidemia nie znika, nie odchodzi, natomiast tych transmisji poziomych, czyli zakażania na ulicy, jest znacznie mniej - dodaje Szumowski.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z powrotem do szkół? Dariusz Piontkowski mówi o wrześniu

Na razie nie wiadomo, jakie obostrzenia mogłyby zostać przywrócone w pierwszej kolejności. Aby do tego nie doszło, należy pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego, zakładaniu maseczki w tłocznych lub zamkniętych miejscach, czy regularnym myciu rąk.

Od początku pandemii w Polsce zarażonych koronawirusem jest 27 560 osób. 1183 ludzi zmarło, ale z każdym dniem przybywa też ozdrowieńców, których obecnie jest 13 196.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić