Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Byliśmy na grobie Krzysztofa Krawczyka. Zaskakujący widok w Grotnikach

449
Podziel się:

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka wywołał w weekend wielkie poruszenie. Postanowiliśmy sprawdzić miejsce pochówku gwiazdora kilka godzin po zakończeniu ceremonii. Widok, który zastaliśmy, poruszył nas.

Byliśmy na grobie Krzysztofa Krawczyka. Zaskakujący widok w Grotnikach
Odwiedziliśmy grób Krzysztofa Krawczyka (Wikimedia Commons)

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła Polską. Niespodziewane odejście króla estrady było wielkim szokiem zarówno dla jego najbliższych, jak i fanów. Pomimo pandemicznych obostrzeń w uroczystościach pogrzebowych artysty uczestniczyły tłumy ludzi. Krawczyk spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. To właśnie w tej wsi mieszkał przez wiele lat.

Postanowiliśmy odwiedzić grób Krzysztofa Krawczyka kilka godzin po jego pogrzebie. Do schowanego w lesie cmentarza dotarliśmy o godzinie 19:10. Kurz po ceremonii opadł, najważniejsi goście i pracownicy zakładu pogrzebowego opuścili już Grotniki. Brakowało również wozów transmisyjnych telewizji. Pomimo tego już na samym początku naszą uwagę zwrócił tłok na małym przycmentarnym parkingu. Przypominał ten spotykany podczas 1 listopada.

Widok, jaki zastaliśmy na cmentarzu w Grotnikach, poruszał nas i zaskoczył

Po kilku chwilach udało nam się znaleźć miejsce dla auta. Już z parkingu zauważyliśmy charakterystyczną kapliczkę, przy której pochowano Krawczyka. Nawet gdyby jej nie było, odnalezienie grobu artysty nie stanowiłoby problemu - wskazywał go tłum fanów, którzy czuwali przy nim w ciszy.

Morze zniczy przy grobie Krawczyka

Przy grobie panowała budząca podziw samoorganizacja. Czuwające osoby zachowywały się, jakby wiedziały, gdzie mają dokładnie stać, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Kilkudziesięcioosobowa grupa milczała w zadumie. Powstała nawet niewidzialna linia, którą przekraczały co jakiś czas tylko ci, którzy odstawiali znicze. Wrażenie robił również rozmiar grobu. Liczba kwiatów i zniczy wzrosła od czasu ceremonii. Wskazywała, że w mogile spoczywa ktoś wyjątkowy. Po kilku minutach wróciliśmy do samochodu. Pomimo zapadającego zmroku pod cmentarz podjeżdżały kolejne pojazdy.

Zobacz także: Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Na zawsze zostanie w naszej pamięci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(449)
Olo
rok temu
Powinni mu pomnik postawić taki jak ma Jezus w Świebodzinie😂
lucynka
rok temu
ja straciłam syna i męża miałam tylko ich ale na trumnach nie leżałam bo to wstyd
ANETA
rok temu
A TE TŁUMY W CZASIE OBOSTRZEŃ NIKOGO NIE DZIWIĄ?
bbbb
rok temu
rodzina to rodzina a reszta to jakieś nieporozumienie, ochrona powinna odławiać i karać 30000 +.
Ola
rok temu
TO PRAWDA był dla nas Ksieciem Piosenek Ludzkich Serc wszyscy go kochali na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
gaba
rok temu
W anglii zmarl Ksiaze Windsoru a u nas Ksiaze Piosenki Ludzkich serc Krzysztof krawczyk nasz ksiaze milszy bo poruszyl serca ludzkie i bardzo Go kochali Spoczywaj w Pokoju
zaba
rok temu
W anglii zmarl Ksiaze Windsoru a u nas Ksiaze Piosenki i Ludzkich Serc Krzysztof Krawczyk Jednak Nasz kSiaze jest kochany bardziej bo poruszyl serca ludzkie Spoczywaj w Spokoju
Eliza
rok temu
Cudowny Człowiek, nie myślał o sobie, pomagal innym i to bardzo. Dzisiaj nie ma takich osob, Szkoda, bardzo szkoda.
Żenua
rok temu
Najgorszym co go spotkało to ewka
Żenua
rok temu
Ten żenujący cyrk na pogrzebie z rzucaniem się na trumnę....!
Rozsądny
rok temu
Jaki zaskakujący widok. Dla mnie całkiem normalne jest to, że o tej porze tyle osób w zadumie żegnało się z Nim. Ograniczenia covidowe nie pozwoliły na większą frekwencję. Wymyślacie buraki jedne tytuły jak z kosmosu. Jak ci od "pasków" w TVPiS.
Ola
rok temu
Jakby nie było pandemii to napewno by było morze zniczy był wyjątkowym piosenkarzem śmierć Jego bardzo Mnie poruszyła mógł jeszcze dłużej żyć. PANIE Krzysiu będzie Pana bardzo brakować.
bardzosmieszn...
rok temu
Czy widzieliście kiedyś morze?
pokoj
rok temu
jakie morze. morze to było na Krakowskim Przedmieściu, pod pałacem 10 kwietnia 2010 roku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić