Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Czwarta fala. Kontrole policji i sanepidu. Sprawdzają maseczki

254
Podziel się

To dobitny znak, że czwarta fala przybiera na sile. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim miejsca publiczne.

Czwarta fala. Kontrole policji i sanepidu. Sprawdzają maseczki
Policja policjant policjanci patrol służba (Materiały WP, adobe)
bETYufxN

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok pracowników służy zdrowia, na polu walki z wirusem, stoją przede wszystkim służby mundurowe oraz pracownicy sanepidu. Stan pandemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa.

Nie wszyscy jednak stosują się do wytycznych rządu. Najgorzej pod tym względem jest w komunikacji miejskiej oraz galeriach handlowych, dlatego policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

bETYufxP
Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką - informuje policja.

Ważny apel do Polaków

Policja apeluje, aby zakładać maseczki wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami, także na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby zatrzymać transmisję wirusa.

bETYufxV
Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich - czytamy na stronie policji.

Policja zapowiada, że cały czas będzie kontrolować z pracownikami sanepidu miejsca objęte obostrzeniami. Osoby, które się do nich nie stosują muszą się liczyć z konsekwencjami w postaci mandatów lub sprawy w sądzie.

Zobacz także: "Ordynarna zagrywka". Sienkiewicz ostro o inicjatywie Dudy
bETYufyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(254)
Dorcia
miesiąc temu
Sanepid nich się zajmie biedronkami gdzie jest syf iosrodkami zdrowia gdzie jest brud, a policjanci bezpieczeństwem Polaków na drogach i ulicach i przestępcami. Bo do tego te instytucje są powołane, a nie sprawdzaniem maseczek. Naprawdę ten rząd robi się psychiczny. Chcą znowu zastraszać, dzielić i okradać Polaków
Daniel
miesiąc temu
Odkąd noszę maseczki, to nie wdycham tego fetoru spalin. Po drugie ludzie nie sprzątają po swoich psach i jak jest upał to te gówna śmierdzą niemiłosiernie, a dzięki maseczkom nie czuję tego odoru.
Bobo
miesiąc temu
Niech sie nie szczepia nie noszamasek wolna wola ale wrazie czego na swoj koszt leczenie
bETYufyr
Bobo
miesiąc temu
W malych sklepach wchodza bez masek a jak sie zwroci uwage to krzyk i wyzwiska personel woli niczego nie widziec
Gość
miesiąc temu
ludzie obudzcie sie!!! wszelkie obostrzenia sa nielegalne jak i szkodliwe!!! co do ustawy..hm niezgodna z konstytucja a jesli ktos mowi ze dla niego wazna jest ustawa nie konstytucja to mu gratuluje i odsylam sie douczyc polecam zapoznac sie z gradacja prawa..!!! po 2 200 tys zamordowanych Polakow z powodu braku dostepu do lekarza przez bzdurne restrykcje...czas jednak zaczac myslec Rodacy i powtarzac bezkrytycznie wiadomosci z tv
Gość
miesiąc temu
a moze ziemia jest plaska....???
Gość
miesiąc temu
Dlaczego propaganda maseczek daje górę nad zdrowym rozsądkiem wydychamy mnóstwo bakterii które osiadają na maseczce następnie z powrotem je wdychamy z wilgocią która tam osiada , podam swój przykład gdzie jestem astmatykiem więc u mnie kaszel występuje częściej . Po za tym dlaczego nikt nie słucha wypowiedzi profesorów i naukowców którzy twierdzą że maseczka nie jest skuteczna w 70% za przeciętnym KOWALSKIM nikt nie biega z walizką świeżych maseczek na wymianę .
Pasażerka
miesiąc temu
Nic się nie sprawdza .głupota. W. Autobusie lini142 Andrychów Kęty 70 procent ludzi jeździ bez maseczek. Spróbuj im zwrócić uwagę.W sklepach jest podobnie.
U2...
miesiąc temu
A ciemny lud nadal to kupuje....
Jestem przeci...
miesiąc temu
Obrzydzenie aż bierze od wszędobylskiego widoku walających się dookoła zużytych namordnych szmat. Leżą na autobusowych siedzeniach, w sklepowych wózkach, na ulicznych ławkach, murkach, chodnikach, jezdniach, trawnikach, przed wejściem do sklepów...jeszcze długo można wymieniać. Widok jest wystarczająco ohydny żeby jeszcze te szmaty samemu zakładać. Natomiast osoby noszące szmaty np.w sklepach czy autobusach zaraz po wyjściu na zewnątrz ściągają je z twarzy i mietolą w rękach do czasu ponownego założenia,ewentualnie noszą w kieszeniach z których często wypadają na ulice. Gdzie tu doszukiwać się zapobiegania,chyba wręcz przeciwnie.
Ktoś
miesiąc temu
To który pierwszy pan policjant , lub z sanepidu ma zaduze zarobki , bo bedą płacić sami za łamanie konstytucji , proponuje przeczytać
IVona
miesiąc temu
a noszenie majtek też jest obowiązkowe? bo ja piczki i rowa nie zasłaniam ...niech się wietrzą .....
Super!
miesiąc temu
Nie mogę się doczekać. Na początek ich ośmieszę i poniżę, potem odmówię mandatu i poczekam na automatyczne umorzenie, a na koniec złożę pozew o przekroczenie uprawnień i mi będzie zomowiec płacił z własnej kieszeni. Parę takich wyskoków i się ludzkie ściewro nauczy. Piramidy zawsze się walą od dołu. Przypominam, że Sonderkomando ginęło w następnej kolejności.
bETYufyj
polak
miesiąc temu
Czemu nie napiszecie prawdy, nikt mi nie może nakazać noszenia maseczki, w Polsce przepis o tym jest niezgodny z prawem, sądy uniewinniają ludzi których policja lub sanepid chcieli ukarać za brak maseczki. Przez nieudolność tego rządu umierają niewinni ludzie. Ich interesuje tylko jak zapełnić sobie kieszenie, żenada.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić