o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Makabra na Śląsku. Prokuratura ujawnia możliwy motyw Jacka Jaworka

46
Podziel się

Trwa największa od lat obława na terenie Polski. Policjanci poszukują Jacka Jaworka, który jest podejrzewany o zabójstwo trzyosobowej rodziny. 52-latek może być uzbrojony.

Makabra na Śląsku. Prokuratura ujawnia możliwy motyw Jacka Jaworka
Jacek Jaworek nadal jest poszukiwany (Pixabay, Policja)
bEEpYdYR

Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabójstwo swojego brata, jego żony i 17-letniego syna. Wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej.

W akcji poszukiwawczej każdego dnia uczestniczy blisko 200 policjantów. W działania zaangażowane zostały również psy tropiące, a ponadto mundurowi korzystają z dronów. Za mężczyzną wystawiono list gończy.

bEEpYdYT

Od weekendu przeszukano ponad 300 hektarów terenów wokół wsi Borowce. Sprawdzano lasy, pola i łąki. Na razie jednak nie udało się znaleźć Jacka Jaworka.

Brutalna zbrodnia. Czym kierował się Jacek Jaworek?

Onet podaje, że prokuratura za możliwy motyw zbrodni uznaje konflikt rodzinny wokół pieniędzy. Chodzi o podział ojcowizny.

Funkcjonariusze poszukujący Jaworka biorą pod uwagę wszystkie scenariusze. Mają na uwadze m.in. to, że mężczyzna może już nie żyć. Mają również świadomość tego, że 52-latek może przebywać poza granicami Polski.

bEEpYdYZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEpYdZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
es-ka
2 miesiące temu
TO NIE JEST NA ŚLĄSKU, TYLKO POD CZĘSTOCHOWĄ
Esa
2 miesiące temu
Popieram komentarz pana Capsel ma pan rację to doprowadza do tragedi
RTV
2 miesiące temu
A może to jego zamordowano,aby potem zamordować drugiego brata.Nalezy przesłuchać dokładnie tego brata który przetrzymuje to dziecko,które widziało to zdarzenie.A może nie widziało a mu wmowiono.Policja ma dobrych dochodzeniowcow i psychologów o psychiatrów którzy mieliby tu popracować.Mysle że to robią.Mozemy się spodziewać całkiem innych informacji o tym zdarzeniu.Jest to coś zagmatwane.Nie możliwe jest aby ten facet uciekł na piechotę tak daleko aż do świętokrzyskiego.
bEEpYdZv
Bat Chłopski
2 miesiące temu
Mi to się w głowie nie mieści, jak złym i podłym niegodziwcem trzeba być, aby pozbyć się brata i bratowej tylko dlatego, że stali na drodze jakichś chorych urojonych w psychice opętanego człowieka wyobrażeń o przyszłości. Mam nadzieję, że szybko go znajdą, bo ten człowiek, z tego co czytam, jest nieobliczalny i bardzo niebezpieczny dla całego otoczenia.
tsk
2 miesiące temu
ten artykul bedzi ejeszcze 170 razy wklejany tylko z innymi zdjenciami i naglowkiem, ale kompletnie nic wiecej w nim nie bedzie, moze jedno zdanie sie zmieni MAX, bo tempi humanisci, musza jakos zarabiac
Capsel
2 miesiące temu
W naszym kraju od stuleci dochodzi do zbrodni na tle podziału spadków. Tak było za Piastów, Jagiellonów i pod rosyjskim zaborem. Zawsze tak będzie dopóki spadkodawcy nie odzyskają prawa do swobodnego zapisu własnego majątku tylko tym spadkobiercom, którym chcą. Te zachowki to czyste bezprawie. Fakt, że w Polsce stojący nad grobem stary człowiek musi przed śmiercią udowodnić w sądzie że nie każdy jego spadkobierca zasługuje na to by dziedziczyć, to skandal. Bez takiej sprawy sądy podważają testamenty, przyznając spadek ludziom, którym się on nie należał. Zachowki służą jedynie do nękania wskazanych przez spadkodawcę spadkobierców, no i zwiększają ilość podatków, które zagarnie państwo.Każdy powinien mieć prawo do dowolnego zapisania swojego dorobku komu zechce i testament czyli Ostatnia Wola zmarłych powinna być niepodważalna. Gdyby wola spadkodawcy była nie do podważenia przed sądem i gdyby zniesiono zachowki, ludzie nie kłóciliby się o podział spadku, bo wiedzieliby, że o podziale zdecydował nieżyjący spadkodawca i nie można tego zmienić. Nasze panstwo nie szanuje ludzi starszych tak, jak nie szanuje woli naszych zmarłych przodków, więc nie szanują woli przodków także ich potomni, żądając by sądy zmieniały lub wręcz unieważniły testamenty.Polskie prawo promuje chciwość i pogardę dla woli zmarłych, co czyni całe pokolenia Polaków nieuczciwymi spryciarzami. Na świecie ci, którzy nie respektują woli przodków nie mogą liczyć na szacunek innych narodów.
Wiem
2 miesiące temu
To ktoś z rodziny niedzielskiego
Marc
2 miesiące temu
Ja wiem ale nie powiem
jok3r
2 miesiące temu
"Sprawdzano lasy, pola i łąki"...Taaa morduje 3 osoby i bziuuuum do lasu pod drzewo spać. Nie wierzę w to co czytam !!!
Zygfryt
2 miesiące temu
Czy to ważne gdzie jest !!! dajta chłopu spokój ,są miejsca na świecie gdzie Polskie prawo nie działa i go nie dosięgnie
Radomiak
2 miesiące temu
Do Awizo z poczty: w calej Polsce policja pracuje tak samo nie tylko w Radomiu. Niestety ale do policji zatrudniaja ciamajdow ktorzy na drazku nie moga sie podciagnac 10 razy
Stermik
2 miesiące temu
To jakieś totalne bzdury. Po co przeszukiwać łąki skoro facet odjechał samochodem :-) Już go dawno nie ma w Polsce.
Sanoczanka
2 miesiące temu
Podział ojcowizny pewnie był nieuczciwy wobec któregoś spadkobiercy. Jeśli ten pan czuł się oszukany, to jak dla mnie jest rozgrzeszony. Jeszcze nikt na cudzej krzywdzie daleko nie ujechał.
bEEpYdZn
Aummak
2 miesiące temu
Mógł ich zmiękczyć w inny sposób, a tak już po jego życiu...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić