Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

"Obraza islamu". Pokazał światu, co zrobili talibowie

321
Podziel się:

Na rozkaz talibów w Afganistanie ścięto kilka głów... manekinów. Dlaczego? Modele ich zdaniem obrażają islam.

"Obraza islamu". Pokazał światu, co zrobili talibowie
Talibowie w Afganistanie ścinają głowy manekinom sklepowym (Getty Images)

Film udostępniony na Twitterze pokazuje niezidentyfikowanego mężczyznę, który używa piły do ścięcia głowy manekina. W tle słychać innych mężczyzn i okrzyki "Allah Akbar".

Jak donosi "Daily Mail", właścicielom sklepów w zachodniej prowincji Herat nakazano, aby odcinali głowy kobiecym manekinom po tym, jak talibowie uznali je za niegodne i obrażające Islam. Podkreślono, że kult kogokolwiek lub czegokolwiek innego niż Allaha to w islamie grzech.

Początkowo nakazano sklepom całkowite usunięcie manekinów, ale sklepikarze skarżyli się, że zniszczy to biznes.

Przedsiębiorcy protestują

Po wysłuchaniu wszystkich skarg szejk Aziz-u-Rahman orzekł, że manekinom należy odciąć tylko głowy.

To nie rozwiązało jednak problemów. Właściciele firm twierdzą, że rąbanie ich manekinów na części nadal stanowi znaczną stratę finansową w trudnym czasie dla gospodarki Afganistanu.

Zobacz także: Lekarz nie ma złudzeń. Komentuje nadchodzącą falę pandemii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(321)
Jan
7 miesięcy temu
Kochana Zofio, nie mów za wszystkich! Jakie,, chcemy żyć w państwie bożym"?! Nie wypowiadaj się za wszystkich. Coraz więcej ludzi na świecie ma dosyć patriarchatu (nawet mężczyźni) zabobonu ciemnoty i zacofania i przesądu. Chrześcijaństwo, islam, judaizm, buddyzm itd to religie patriarchalne będące formą indoktrynacji i propagandy patriarchatu i feudalizmu w Europie. Kiedyś nie było prądu internetu, prasy, telewizji itd a tylko nieliczni potrafili czytać i pisać więc do indoktrynacji i propagandy służyły religie i dlatego za ateizm i bezwyznaniowość karano i w ciemnogrodzie nadal się prześladuje bezwyznaniowców. Polecam poczytać na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary!
Cywilizowany
7 miesięcy temu
Kryzys jest z powodu anty intelektualizmu, obalania faktów i wyników badań naukowych przez ludzi takim jak ty, którym nauka i fakty przeszkadzają bo obalają ciemnotę zabobon i przesąd czylu spełniają swoje zadanie, zamiast zabobon popierać, cofania świata w rozwoju mentalnie i ideologiczne przez ludzi o światopoglądzie takim jak twój. Gdy rozum śpi tam budzą się upiory! Edukacja ma uwalniać ludzi od zabobonu ciemnoty i zacofania oraz fanatyzmu religijnego i ich skutków a nie je propagować. Przykład popatrz na Czarnka i Barbarę Nowak.
Szczery
7 miesięcy temu
Jak trwoga to do lewicy, lekarza lub wroga a nie do Boga. Jak przychodzi co do czego to ludzie korzystają z rzeczy wymyślonych przez ruchy lewicowe czyli socjal (mieszkania socjalne, zasiłki opiekuńcze i dla bezrobotnych oraz stypendia dla biednych i zdolnych uczniów i bezpłatnej opieki zdrowotnej zamiast konsekwentnie postąpić ze swoim konserwatywno religijnym światopoglądem czyli leczyć się prywatnie albo zdychać bo nie stać na leki i leczenie i nie korzystać z lewackich pomysłów typu socjal), organizacje pomagające ofiarom przemocy domowej itd. Muzułmanie nadużyli litości i gościnności Europejczyków.
Belfer
7 miesięcy temu
przypomnijcie sobie jak w wiekach ciemnych polowano na czarownice w Europie no i słynna sprawa procesu w Salem /USA/ , ciemnota nie jest przypisana jednej religii ale oddanie władzy duchownym zawsze się kończy prześladowaniami a to , że walczą z herezją , z pogaństwem tu mała dygresja co jest pogaństwem bo tym słowem KK zwalczał wyznawców innych religii wcześniejszych ,ale zawsze w tle była walka o rząd dusz i jeszcze raz i PIENIĄDZE i Władzę i Islam jest taką samą religią jak inne pieniądz i władza nimi kieruje Allach jest tylko przykrywką. Poczytajcie sobie o procesach czarownic na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary oraz tekst profesora Leszka Kołakowskiego o tolerancji.
Belfer
7 miesięcy temu
co to za ciemnota ci talibowie. Zupełnie jak PiS i konfederacja oraz Czarnek . Jedni i drudzy cofają swoje kraje do średniowiecza. Judaizm, buddyzm, islam i chrześcijaństwo mają te same poglądy czyli patriarchalne a ich wspólne fundamenty i wartości moralne to : mizoginia, seksizm, feudalizm, przemoc domowa, fanatyzm religijny, nietolerancja dla wolność równości i tolerancji oraz demokracji czyli nietolerancja, oczekiwanie i powoływanie się na lewicowe wartości będąc ich przeciwnikiem oraz niszcząc je. I jeszcze inne wartości : przemoc domowa, niewolnictwo, handel ludźmi, patriarchat, fanatyzm religijny, megalomanię narodową i religią oraz zabobon, przesąd i ciemnota!
Koko
7 miesięcy temu
Muzułmanów z pis łączy jedno tolerancja tylko dla nietolerancji, czyli wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji !
Belfer
7 miesięcy temu
Poczytajcie sobie tekst profesora Leszka Kołakowskiego,, o tolerancji " z książki mini wykłady o maksi sprawach. Tam jest rada jak zapobiec islamizacji Europy oraz powrotu do czasów feudalnych i inkwizycji
Miastowy
7 miesięcy temu
W tekście o tolerancji profesor Leszek Kołakowski radził żeby zdelegalizować i wyłączyć spod ochrony prawnej wszystkie ruchy ideologiczne i religijne będące wrogiem wolności równości i tolerancji i nazwał wrogów wolności równości i tolerancji,, po imieniu, nietolerancją ". Ponieważ wiedział, że tolerancja nieograniczona obróci się przeciwko sobie i zostanie zniszczona przez nietolerancję czyli wrogów tolerancji. Skutki Bąkiewicz i Godek oraz Czarnek w Polsce (cofanie Polski do średniowiecza) oraz islamizacja europy spowodowana decyzją Angeli Merkel. Gdyby Angela Merkel i cała unia Europejska przeczytała ten tekst i gdyby ten tekst stanowił prawo unijne i prawo wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej to nie byłoby dżihadu i zamachów w Europie i Bąkiewicza oraz Godek opłacanej przez Ordo luris (a ordo luris jest opłacane przez Kreml czyli Putina) oraz Czarnka! I tak wolność, równość tolerancja i demokracja obróciły się przeciwko sobie i są niszczone przez swoich przeciwników!
Xxx
7 miesięcy temu
Ciemnota
mhjhkl
7 miesięcy temu
Nie znam głupszego narodu oni są na samym dnie małpa przy nich to bardzo inteligentna istota .
jaco
7 miesięcy temu
smieją sie barany z Afganistanu popatrzcie na siebie też macie państwo wyznaniowe i co?
Marta
7 miesięcy temu
hahahhaha :) dekle
Mop
7 miesięcy temu
Talibowie Cofna Afganistan do epoki kamienia łupanego, taki jest Islam. Latwiej sterowac ciemnym ludem, takie bylo zalozenie koranu po to został stworzony. Zeby regulowac kazda dziedzine zycia, w konsekwencji myslenia bylo zbedne, nikt nie musial myslec I kwestionowac wystarczylo się podporzadkowac. Ale swoja droga sami Afganczycy nie zrobili nic żeby ratowac swoj kraj przed ta sytuacja, bardziej dbali o swoja skore, czyli mają to co bylo do przewidzienia.
A kuku
7 miesięcy temu
Ciekawie pròbują rozwiązać problemy gospodarcze, ktòrych są autorami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić