Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"Niewygodne prawdy". Malta wstrząśnięta po śmierci 29-latki z Polski

173
Podziel się:

Nie milkną echa okrutnej zbrodni, która miała miejsce w Sliemie na Malcie. W niedzielę rano 2 stycznia br. znaleziono tam ciało 29-letniej Polki. Paulina D. miała obrażenia głowy i klatki piersiowej, a na szyi ślady po uduszeniu. Podejrzanym o zabójstwo Polki jest 20-letni Maltańczyk. Głos w sprawie śmierci młodej Polki zabrała eurodeputowana Malty. Pojawiły się też nowe informacje o okolicznościach śmierci kobiety.

"Niewygodne prawdy". Malta wstrząśnięta po śmierci 29-latki z Polski
Paulina D. (Facebook)

Koszmar wydarzył się w mieście Sliema na Malcie przy promenadzie Ogrody Niepodległości. W godzinach porannych w niedzielę, 2 stycznia przypadkowy spacerowicz znalazł tam ciało Polki. Jak podają lokalne media, niedługo po tym w pobliskim kościele zatrzymano podejrzanego w sprawie 20-letniego Maltańczyka.

Abner A. podczas porannej mszy wszczął awanturę w kościele. Wdarł się na ołtarz i krzyczał, że właśnie zabił kobietę. Młody mężczyzna miał grozić, że zabije każdego, kto się do niego zbliży. Następnie został obezwładniony.

Jak podaje portal Lovin Malta 20-letni Abner A. przed zabójstwem Polki miał słyszeć głosy w swojej głowie. Ze wstępnych informacji miejscowej policji wynika, że młody mężczyzna i Paulina D. nie znali się. Ofiara została przez niego wybrana przypadkowo.

Nazwał siebie "żołnierzem Boga"

Podczas krótkiego przesłuchania Abner A. powiedział policji, że był opętany przez diabła w czasie ataku. Przekonywał, że w czasie zbrodni "wykonywał dzieło Boże". Nazwał siebie "żołnierzem Boga" który uwalnia świat od zła.

Śledztwo zostało zawieszone do czasu dokładnej oceny zdrowia psychicznego młodego Maltańczyka. 20-latek przebywa obecnie na oddziale psychiatrycznym w szpitalu Mount Carmel.

Zabójstwo Polski wstrząsnęło mieszkańcami wyspy

29-letnia Paulina D. pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego, studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim, a od kilku lat mieszkała na Malcie, gdzie uczyła się języka. Była zauroczona wyspą. W mediach społecznościowych wychwalała uroki Malty.

Zabójstwo młodej Polki wstrząsnęło mieszkańcami wyspy, którzy zwrócili uwagę na ogromną skalę przemocy wobec kobiet. Głos w sprawie śmierci 29-latki zabrała m.in. wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i eurodeputowana Malty i Gozo - Roberta Metsola.

Paulina Dembska miała zaledwie 29 lat. Była kobietą. Nigdy nie wróciła do domu. Musimy zająć się przyczynami mizogini, nienawiści, wzorców agresji w naszym społeczeństwie, które są zbyt często ignorowane. Nadszedł czas, aby skonfrontować się z niewygodnymi prawdami w naszych społecznościach, które przejawiają się w morderstwach. Kobiety zasługują na życie bez strachu. Paulina zasługiwała na to, by być bezpieczna. Byliśmy jej to winni. Zawiedliśmy ją - napisała na Facebooku wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i eurodeputowana Malty i Gozo Roberta Metsola.
Zobacz także: Wrzucił zdjęcie Pegasusa. Minister tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
mementomori
5 miesięcy temu
Wiecej filmów przemocy, horrorów i porno przemysłu diabelskiego finansujcie ...
Obiektyw
5 miesięcy temu
Zachodzi prawdopodobieństwo, że mówiąc w największym skrócie, do zbrodni zmotywowała go przynależność do grupy religijnej o wdzięcznej nazwie ''Rzeka Miłości'' a konkretnie rzecz ujmując konkretni ludzie w tej grupie. Śledztwo jest prowadzone wielotorowo.
Yoo
5 miesięcy temu
Może gdyby na Malcie nie było całkowitego zakazu aborcji, to takich popaprańców by tam nie było.
Maria R.
5 miesięcy temu
ABBA, maltańska chrześcijańska partia polityczna, zaprzeczyła jakimkolwiek powiązaniom z Abnerem Aquiliną, 20-letnim podejrzanym o szokujące morderstwo Pauliny Dembskiej.
ggg
5 miesięcy temu
jak sobie wytatuowal diabla na piersi to niedziwne ze go demon opetal, sam go zaprosil do siebie
Mayhem
5 miesięcy temu
Abner to bardzo europejskie imie
Hala
5 miesięcy temu
Co ma wspólnego z tym religia? Nie wygląda na religijnego, nie mieszajcie do tego Boga. Albo chory psychicznie,albo udaje - i tak powinien być ukarany.
Zby
5 miesięcy temu
Sami sobie czytajcie jak nie puszczacie komentarzy
Mam pytanie.....
5 miesięcy temu
Czy polski konsulat honorowy w Valeletta ustalił już czy ofiara przebywała na terytorium Malty legalnie?
gtnbzsetr
5 miesięcy temu
Proszę jak lewacki system stworzył wygodnictwo dla patologi. Wystarczy udawac psychola i mówić bo bogu mi kazał i już p osprawie. Posiedzi w hotelu gdzie będą mu serwować wygody przez 2 lata a potem po cichu wypuszczą na wolność. Oto lewacki system. Głosujcie dalej na tuski, makrele i im podobne goje to za 4 lata europa be dzie czarna, szrańcza z pontonó zeżre europę do zera i zwyczajnie spiedoli d okolejnego kraju by za darmola zyć i nic nie robić a do europy zwiozą białych których poszczepiajak psy i każą im pracować po 24 na dobe by odpbudować ruinępo pontoniarzach któym znowu europę za dwa pokolenia sprezentują.
akrobata
5 miesięcy temu
Szkoda kasy na leczenie, wysłać go do tego czyim się żołnierzem ogłosił i podkreślić że każdego następnego po krótkim procesie wyśle się tam w celu powiększenia armii wojowników. To tak w emocjach, a na serio w kajdany, głodowe racje żywności i najgorsze warunki więzienne - bez opcji wyjścia kiedykolwiek na wolność.
Milan
5 miesięcy temu
Widzę, że duża część komentujących WIERZY, że zakazanie religii spowoduje, że nie będzie gwałtów i morderstw. Faktycznie - WIARA otumania. Inna sprawa że brak religii nie będzie niczym innym jak nową religią.
mick
5 miesięcy temu
Skoro działał w imię boga, jest bez winy. Albo była to wyższa konieczność, albo choroba psychiczna.....
Tttt
5 miesięcy temu
Seneka religia uważana jest przez prostaków za prawdziwą, przez mędrców za faszywą, przez władców - za użyteczną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić