o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Obraźliwe wpisy o politykach. Dyrektorka dostała odszkodowanie

12
Podziel się

Burmistrz Ostrzeszowa odwołał ze stanowiska dyrektorkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie (woj. wielkopolskie) za obraźliwe wpisy na temat polityków, które pojawiły się na jej profilu w mediach społecznościowych. Sprawa znalazła swój finał w sądzie pracy.

Obraźliwe wpisy o politykach. Dyrektorka dostała odszkodowanie
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bEKPFxvp

W czerwcu dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie Justyna Krawczyńska zamieszczała obraźliwe wpisy pod adresem niektórych polityków na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Dyrektorka miała zamieszczać m.in. takie posty: "Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo już ani słuchać, ani czytać nie można"; "Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach dupek i to właśnie @szymon_holownia"; "I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych".
bEKPFxvr

Dyrektorka szkoły twierdziła, że jej konto zostało zhakowane, ale o sprawie nie informowała policji. Na swoim profilu oświadczyła, że do publikacji obraźliwych treści doszło bez jej wiedzy i zgody.

Burmistrz Ostrzeszowa nie uwierzył tłumaczeniom dyrektorki i odwołał ją ze stanowiska, zarzucając jej naruszenie godności zawodu nauczyciela. Justyna Krawczyńska postanowiła więc wystąpić do sądu pracy.

Dostała 20 tys. odszkodowania

Kobieta domagała się przywrócenia na stanowisko dyrektora szkoły, wniosła także o 27 665 zł odszkodowania oraz zasądzenia kosztów zastępstwa procesowego w kwocie 3600 zł. Na pierwszej rozprawie sąd namawiał obie strony do zawarcia ugody sądowej.

bEKPFxvx

Jak poinformował burmistrz, po negocjacjach Krawczyńska wycofała roszczenie przywrócenia na stanowisko dyrektora szkoły, a koszty zastępstwa procesowego zostały wzajemnie zniesione. Justyna Krawczyńska w ramach ugody dostała odszkodowanie w wysokości 20 tys. złotych.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Nauczyciele przygotowani? "Zachowanie pełnego reżimu nie będzie możliwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPFxvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Janek
12 miesięcy temu
Niestety dyrektor to osoba publiczna ktora powinna wychowywac mlodziez i szczególnie dbac o wysokie standarty kultury osobistej bo ma podlegly sobie personel.Po to jest lepiej od innych wynagradzana i awansowana. Musi byc przykladem dla innych a szczegolnie dla mlodziezy.Potem sie dziwimy iz mamy kretynskie a nawet niebezpieczne zachowania mlodziezy w szkolach bójki,przewjawy agresji wobec kolegów a nawet zakladanie na glowe koszy od smieci na lekcjach dla nauczycieli jak to widzielismy w TV,agresja wywoluje agresje a najgorzej jak to przyswaja nasza mlodziez w szkolach i przenosi to do domów.Potem jest lament , ale juz jest za póżno.
pytek
rok temu
Polityka można obrazić?
Super
rok temu
To żadne odszkodowanie tylko 3 miesięczne pensje, czyli nie przywrócono jej do pracy, ale zgodnie z k.p. otrzymała 3 miesięczne wynagrodzenie i to wszystko :)
bEKPFxvT
KAMA
rok temu
NIE POWINNA NIC DOSTAĆ JAKO FUNKCJONARIUSZ PUBLICZNY BO TEGO SIĘ NAUCZYCIELE DOMAGALI WIEC POWINNA SWOJE OPINIE DLA SIEBIE ZOSTAWIĆ
TEA
rok temu
WSZYSTKIE STANOWISKA SA TYLKO DLA WYZNAWCOW PIS NIKT INNY SIE NIE LICZY ZENADA
Marle
rok temu
na bank love pis...oni już tak mają
Trave
rok temu
to o Holowni to szczera prawda,nawet jesli nie ona to pisala
lesio
rok temu
Na bank kuzynka posłanki Krystyny P.
Dertok
rok temu
To nie istotne, czy ktoś ma "minę przygłupa" czy nie- na pewnych stanowiskach ,zwłaszcza tych, które mają innych uczyć życia trzeba zachować kulturę wypowiedzi i osądów wobec innych. jak ktoś, kto był dyrektorem szkoły może używać wulgarnego, nienawistnego języka a taki sposób? Czy w tym kraiku nie ma już żadnych autorytetów? Wszystko zniszczyli?
czloax
rok temu
Ja bym był za nią bo podzielam jej spostrzeżenia (choć bym się wstrzymał z komentarzami). Jednak 20tys to trochę mało jak na dyr. Może niech jeszcze powalczy np o 50 (zacząć od 100).
Hdjdh
rok temu
No i dobrze. Skąd pewność że to ona pisała.
Edi Ed
rok temu
No i super, ale prawdę napisała.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić