o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Oburzające nagranie z Sycylii. Policjant poniżał i bił imigrantów

61
Podziel się

Do internetu przedostało się nagranie z ośrodka dla migrantów na południu Sycylii. Jeden z pracujących tam policjantów bił i kazał bić się nawzajem dwóm Tunezyjczykom, czemu biernie przyglądało się kilku innych funkcjonariuszy.

Oburzające nagranie z Sycylii. Policjant poniżał i bił imigrantów
Policjant z ośrodka przyjmowania migrantów zmuszał dwóch z nich do bicia się wzajemnie po twarzach. (YouTube)
bDouEgwR

W ośrodku przyjmowania migrantów w miejscowości Favara na południowym krańcu Sycylii, osoba próbująca dostać się do Włoch nagrała zachowanie policjanta. Zmuszał dwóch nastolatków do tego, żeby wzajemnie bili się po twarzach.

Wszystkiemu przyglądali się inni mundurowi oraz zgromadzeni w pokoju imigranci, którzy przez jakiś czas śmiali się z całej sytuacji mając ją za zabawę. W pewnym momencie okazuje się jednak, że to nie były żarty.

Policjant był niezadowolony z młodych Tunezyjczyków, więc sam dwukrotnie uderzył jednego z nich, zmuszając go by bił mocniej. "Uderz go w twarz! Bądź mężczyzną! Teraz ty! Dawaj!" - słyszymy na nagraniu.

bDouEgwT
Jesteś gościem i musisz przestrzegać prawa, rozumiesz? - mówił funkcjonariusz.

Czytaj także:

Znęcanie się nad imigrantami

W pewnym momencie jeden z nastolatków pod presją policjanta faktycznie mocno uderzył otwartą dłonią drugiego, niefortunnie trafiając go w ucho. Po chwili widać, jak tamten osunął się na ziemię, zasłaniając się rękami.

bDouEgwZ

Nagranie zarejestrowane przez jednego z imigrantów zostało opublikowane przez organizację na rzecz praw człowieka Mete Onlus z Palermo. Nagrany policjant został zwolniony z pracy. Prokuratura wszczęła wobec niego również sprawę o znęcanie się i przekroczenie uprawnień.

Zdaję sobie sprawę z ogromnego wysiłku, jaki służby wkładają codziennie w kwestię przyjmowania migrantów, kłaniam się nisko. Ale nie mogłam przemilczeć tego incydentu, bo zdradziłabym własne przekonania - opowiadała prezes stowarzyszenia Giorgia Butera, która dodała, że o sprawie został powiadomiony też tunezyjski konsulat.

Położona na samym południu Włoch Sycylia jest jednym z głównych kierunków, do których udają się imigranci z Afryki Północnej, poszukujący nowego życia w Unii Europejskiej. Ten jeden z najuboższych regionów kraju od lat zmaga się z tym problemem.

bDouEgxa

Zobacz także: Tragedia w Warszawie. Nagranie momentu wypadku na S8

bDouEgxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
Olo
5 miesięcy temu
Uchodźcy z Tunezji ?? Pół Europy tam na wakacje jeździć i jest bezpiecznie , a oni uchodźców udają
Realista
5 miesięcy temu
Od razu widać że migranty udają niewiniątka. Potem wyjdą na ulicę, posprzedają trochę dragów, kogoś napadną, zgwałcą, zabiją i zero poważnych konsekwencji. Migranty o tym wiedzą, więc migrują. Sycylijski pies też o tym wiedział, więc postanowił wyprostować ich od razu. Ale poprawność polityczna wzięła górę. Z tego to rzeź na ulicach kiedyś będzie, bo ludzie naprawdę mają dosyć. A może oto właśnie chodzi.
asddasd
5 miesięcy temu
oni nie rozumieja innego argumentu niz sila wiec trzeba z nimi krotko
bDouEgxv
Kodek
5 miesięcy temu
Brawo brawo . Dać mu medal za patriotyzm.
art-b
5 miesięcy temu
Nie wiedziałem, że w Tunezji jest jakaś wojna.
Najnowsze komentarze (61)
gosc
5 miesięcy temu
widocznie należało się im
maniek
5 miesięcy temu
Jak ktoś czuje się nieszczęsliwy na nie legalnej emigracji zna drogę do domu.
Jajo
5 miesięcy temu
Po takich doznaniach z władzą pewnie odbija się na niewinnych obywatelach. Jak był zły to teraz jeż jeszcze gorszy.
nick
5 miesięcy temu
biedactwa powinien im płacic dozywotnia rente
Brak
5 miesięcy temu
słów...
logg
5 miesięcy temu
A później płacz i lament że jakiś mężczyzna niewiadomego pochodzenia zrobił incydent..i rozjechał 50 osób. Żeby tylko nie powiedzieć że czarnoskóry. Teraz policja zła i niedobra.
1231daa
5 miesięcy temu
MEDAL MU DAĆ!!!!!!!!!!!
asdf
5 miesięcy temu
i dobrze zrobił, powinien im kazać się bić na śmierć i życie, a ten, który przeżyje może zostać w kraju.. nie no żart, na koniec po prostu zabić tego, który przeżył i po kłopocie..
bDouEgxn
nibypolka
5 miesięcy temu
Polacy tez emigrowali i emigrują. Skoro jest tak dobrze to niech wracają. My mozemy inni nie - hipokryzja
POLAK
5 miesięcy temu
Nikt ich nie zapraszał!
jhyt
5 miesięcy temu
Nagrał i podał dalej, zdolniacha,eeem jakże biedni kiedys bylismy jako emigranci bez telefonów,środków do życia i umiejetnosci obchoszenia sie z telefonem stacjonarnym a co dopiero komórkowym,ot taka mała róznica.Dziwni imigranci bylismy, Skarżyć sie to by nawet na myśl nikomu nie przyszło, abonament na telefon maja gratis ? Nie żebym popierał zachowanie tego Policjanta ale dlaczego nie pokazujecie równiesz wykroczeń ty imigrantów wzgledem zwykłej ludnosci która ma ZASZCZYT ich goscić i utrzymywać. Na całym świecie w szkołach młodzi sie pobija i nie ma z tego powodu zwolnien z pracy,nie przesadzajcie z tym lansem biedaczków z komórami.
virtut
5 miesięcy temu
powinien dostać medal przeciez mógł zastrzelić
Krystian 40
5 miesięcy temu
Straszne i to jest właśnie policja. Pies zawsze będzie psem. Szkoda ludzi i tak już przeszli swoje.
o rany
5 miesięcy temu
Nie nazywajcie ich imigrantami! To zwykli nielegalni migranci zarobkowi!! Jadą tu po socjal i dobrobyt a w głowie mają tylko swoje prawa i religie. Mit biednego prześladowanego w swoim kraju muzłumanina już lata temu upadł.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić