o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Oby więcej takich wiadomości. 101-latka wygrała z koronawirusem

5
Podziel się

101-letnia kobieta, która ostatnie dwa tygodnie spędziła w szpitalu w Białymstoku, nie ma już COVID-19 i wypisano ją ze szpitala tymczasowego. Placówkę kilka tygodni wcześniej opuścił także wyleczony 99-latek. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Oby więcej takich wiadomości. 101-latka wygrała z koronawirusem
101-latka wygrała z koronawirusem w Białymstoku. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEsliQTF

101-letnia mieszkanka okolic Gródka 18 marca trafiła do szpitala tymczasowego w Białymstoku przy ul. Żurawiej. Miała niewydolność oddechową i gorączkę. Po przeprowadzonych testach stwierdzono u niej obecność wirusa SARS-CoV-2. Rozwinęło się u niej też ostre zapalenie płuc. Na szczęście kobieta nie miała zbyt wiele chorób przewlekłych.

Jak poinformowała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk, kobieta dobrze zareagowała na leczenie. Pacjentkę podłączano do respiratora i podawano antybiotyki, ale jej organizm zareagował w sposób właściwy.

bEsliQTH
Momentami obserwowaliśmy bardzo niską saturację, nawet w granicach 60 proc. Na szczęście leki i prowadzona terapia zadziałała i po kilku dniach chora poczuła się znacznie lepiej - powiedział koordynator szpitala tymczasowego prof. Wojciech Naumik.

101-latka nie jest jedyną osobą w zaawansowanym wieku, która wyleczyła się z COVID-19 w ostatnim czasie w tej placówce. Kilka tygodni temu ze szpitala został wypisany 99-letni białostoczanin, który z powodu COVID-19 spędził w szpitalu ponad trzy tygodnie. Mimo, że mężczyzna miał wiele chorób przewlekłych, opuścił szpital w dobrej kondycji, a jego stan lekarze ocenili jako dobry - poinformowała rzeczniczka placówki.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prowadzi działające w Białymstoku dwa szpitale tymczasowe. Malinowska-Olczyk poinformowała, że obecnie w szpitalu tymczasowym przy ul. Żurawiej przebywa 64 pacjentów, w tym 8 - pod respiratorem. Z kolei w szpitalu przy ul. Wołodyjowskiego jest obecnie siedmiu chorych.

bEsliQTN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsliQUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Prawda
4 miesiące temu
Nie chciał bym być pesymista ,ale ja mojego dziadka lat 82 odebrałem z szpitala covidowego ,a teraz dwa tygodnie po tym jak go odebrałem to już ledwo chodzi nawet ma problem ,żeby donieść mocz do toalety ,a przed covidem krewki facet codziennie bez zatrzymania wchodził na czwarte piętro bo tam mieszka ,a windy nie ma ,a teraz wrak człowieka ciężej z nim teraz niż w szpitalu. Oczywiście mam nadzieję ,że ta Pani nie będzie miała tak jak mój dziadek i życzę dużo zdrowia jej i mojemu dziadkowi
LEKARSTWO
4 miesiące temu
Gniezno, jubiler zmarł 2 dni po nakłuciu go dziadostwem,inny ma zakrzepice i 4 miesiące prognozowane w szpitalu. Ludzie umierają a media siedzą cicho bo rząd musi zarobić na tym szajsie.W domach opieki społecznej przez kilka miesięcy zmarło więcej osób niż przez 8 lat pracy pielęgniarki która to opowiadała
sdvds
4 miesiące temu
zobaczymy na powikłania, nie jarajcie się przedwczesnie
bEsliQUj
Halo
4 miesiące temu
A w co grali? Bierki, warcaby czy tysiąca?
Rtv
4 miesiące temu
To rzeczywiście wspaniała i optymistyczna wiadomość ze 99 i ponad stuletnie osoby wyszły z tego cało. W końcu całe życie przed nimi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić