Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Obywatele Nigerii ewakuowani z Chin. Byli regularnie dyskryminowani

6

Władze Nigerii podjęły decyzję o ewakuacji obywateli swojego państwa z Chin. Powodem były doniesienia o regularnych aktach dyskryminacji, których mieli dopuszczać się Chińczycy w związku z pandemią COVID-19.

Rząd Nigerii ewakuował z Chin 268 obywateli swojego państwa
Rząd Nigerii ewakuował z Chin 268 obywateli swojego państwa (Getty Images)

Z Chin ewakuowano 268 obywateli Nigerii. Zgodnie z planem zostali przetransportowani z Chin samolotem i wylądowali w sobotę na międzynarodowym lotnisku w Abudży. Ich przybycie potwierdził Geoffrey Onyeama, nigeryjski minister spraw zagranicznych.

Po powrocie do kraju podróżnicy zostali rozlokowani w hotelach. Będą również poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Działania koordynowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zaangażowało do ewakuacji obywateli państwowego przewoźnika linii lotniczych Air Peace.

Obywatele Nigerii zostali ewakuowani z Chin z powodu prześladowań

Jak podaje "AA", w wielu regionach Chin doszło do prześladowań Nigeryjczyków. Byli wypraszani z galerii handlowych, szpitali, a nawet wykwaterowywani z hoteli. Stawali się także ofiarami aktów przemocy na ulicach. Przyczyną takiego zachowania Chińczyków miał być strach przed zarażeniem się COVID-19.

Geoffrey Onyeama poruszał temat prześladowania Nigeryjczyków w rozmowie z ambasadorem Chin. Miał wielokrotnie apelować do komunistycznego rządu o interwencję, jednak bezskutecznie. W konsekwencji władze Nigerii zdecydowały się na zbadanie legalności chińskich firm, które działają w ich kraju.

Zobacz także: Zobacz też: Nastolatka uciekła z rąk nigeryjskich terrorystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić