o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny spierają się z Wielką Brytanią. Grożą nową zimną wojną

84
Podziel się

Ambasador Chin w Wielkiej Brytanii skrytykował działania brytyjskiego rządu. Liu Xiaoming uważa, że wypowiedzi miejscowych polityków mogą doprowadzić do zepsucia relacji łączących oba narody i "nowej zimnej wojny". Na czym polega problem?

Brytyjski ambasador skrytykował rząd Borisa Johnsona
Brytyjski ambasador skrytykował rząd Borisa Johnsona (Getty Images)
bDUJwjfp

Liu Xiaoming poruszył problem w trakcie webinarium. Ambasador odpowiedział na krytykę swojego kraju przez rząd Borisa Johnsona. Władze Wielkiej Brytanii podkreślają, że Chiny są odpowiedzialne za wybuch pandemii COVID-19 na świecie.

Politycy z rządu Borisa Johnsona o Chinach

Brytyjscy politycy mieli porównać Chiny ze Związkiem Radzieckim. W odpowiedzi Liu Xiaoming zarzucił im publicznie, że działają na szkodę obu państw, niszcząc solidarność, jaką okazały sobie w obliczu zagrożenia koronawirusem. Porównał zachowanie rządzących do prowadzenia "zimnej wojny".

bDUJwjfr

Niestety, kilku polityków z Wielkiej Brytanii wykazało się zimnowojenną mentalnością, skoro porównali Chiny do byłego Związku Radzieckiego i wezwali do przeglądu stosunków chińsko-brytyjskich, a nawet nowej zimnej wojny. [...] Zatruwają wspólny wysiłek Chin i Wielkiej Brytanii, a nawet solidarność międzynarodową, która jest tak bardzo potrzebna – cytuje chińskiego ambasadora "Buissnes Insider".

Politycy, o których wspominał ambasador, to m.in. Dominic Raab, Iain Duncan Smith i Tom Tugendhat. Raab, pierwszy sekretarz stanu, uważa, że stosunki chińsko-brytyjskie po pandemii nie powinny wrócić do "normalności". Z kolei Smith, były lider Partii Konserwatywnej oraz Tugendhat, przewodniczący komisji parlamentarnej do spraw zagranicznych, utworzyli w parlamencie blok "China Research Group" (ang.: "Chińska grupa badawcza"). Rząd poparł również wezwanie do przeprowadzenia w Chinach śledztwa odnośnie pochodzenia koronawirusa.

bDUJwjfx
Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUJwjfS
KOMENTARZE
(84)
hewlluas
12 miesięcy temu
Chiny są odpowiedzialne za wybuch pandemii COVID-19 na świecie!!! Koniec i kropka, trzeba sposóbu by za to gorzko zapłaciły...A to np. nie kupować tego badziewia wyprodukowanego przez żółte rączki.
Racjonalista
12 miesięcy temu
"Chiny grożą nową zimną wojną" Oj, niedobrze, niedobrze! Może to poważnie zagrozić życiu i zdrowiu zmarłym z powodu choroby powstałej w Wuhan!
Mexx
12 miesięcy temu
Myślę, że nietoperze są w Wuhan od tysięcy lat i nikogo nie zarazi) y. Natomiast magicy z laboratorium w Wuhan wyodrębnili z nietoperzy wirusa, zmodyfikowali go genami wirusa HIV i wypuścili w świat. I tyle w temacie !!! Przeklęta rasa żółtków.
bDUJwjfT
żółta rasa
12 miesięcy temu
Chiny prowadzą globalną politykę, patrząc setki lat do przodu. Wykupują powoli świat i go przejmują. Nawet "nasz" premier, antykomunista witał maseczki z komunistycznych Chin. To brytyjczycy kiedyś zawładnęli światem, teraz Chińczycy im za to podziękują.
Unio
12 miesięcy temu
Co zrobiła Unia przeniosła fabryki do Azji bo tam tania siła robocza , teraz trzeba to wszystko przenieść z powrotem do Unii, Bo każde Państwo będzie żądać miliardowe odszkodowania , jakie poniosła - wiecie chyba od kogo ? Od Chin! !! Dość świńskiej grypy , dość sarsow, dość koronawirusa !!! WSZELKIE ZAKŁADY MUSZĄ WRÓCIĆ DO EUROPY !!! Na właścicieli nałożyć podatek 500% by zaczęli dopłacać do tego interesu !!!
Najnowsze komentarze (84)
zigor
3 miesiące temu
Powtórka retoryki z Iraku. Nie było żadnych dowodów że Saddam ma broń jądrową więc dowody spreparowali bo chcieli wejść. Obecnie chcą wejść do Iranu ale relacje handlowe Chin, Rosji i Indii przeszkadzają więc już powodują zatargi graniczne na linii Indie Chiny A Rosję zajmują sprawami byłych republik , najemników muzułmańskich oraz zakazem położenia ropociągu przez Morze Kaspijskie, Bułgarię i Bałkany. USA z krajami arabskimi chcą położyć swój przez Syrię do Morza Śródziemnego.
Okinczyc
11 miesięcy temu
Panie redaktorze, ambasador Chin w UK to nie jest brytyjski ambasador. To dwie kompletnie rozne osoby. See podpis pod zdjeciem, nota bene Premiera Borisa Johnson'a , nie zadnego z dwoch wymienionych ambasadorow
Fff
12 miesięcy temu
Anglia wychodzi z uni, można powiedzieć, że już nie wychodzi a wylatuje, służba zdrowia w opłakanym stanie 2 miejsce na świecie pod względem zgonów w walce z wirusem, pierwsze w każdej z innych kategorii nawet usa wypada lepiej mimo prywatnej służby zdrowia, mało tego Angielska produkcja jest znikoma to filmy, broń, ciuchy tym miski nie napełnia, a jeszcze wirtualne finanse które stracą, więc w ich sytuacji to kolejne samobójstwo klutnia z Chinami którzy już wykupili większość tego kraju
Siwyjon
12 miesięcy temu
Co świat zrobi bez Chin. Nawet pojęcia nie macie. Aten klaun niech się schowa bo korona go dopadnie
ted
12 miesięcy temu
Chiny = COVID-19
Bob
12 miesięcy temu
Jaki wirus? A wy dalej swoje ciemny luddda
Tom
12 miesięcy temu
Do wszystkich mądrych, proszę mi wytłumaczyć,wybucha pandemia,a pan B.G. ma już szczepionkę,gdzie lekarze mówią o czasie ok 18 miesięcy,aby takowa powstała.Mysle rozsądnie ,ale wirus był już wcześniej,a choroba leczona jako zapalenie płuc,to wyniki Francuskich lekarzy. Zawsze trzeba znaleźć winnego,tylko czasami to jest kozioł ofiarny, HISTORIA SIĘ KŁANIA.
REAL
12 miesięcy temu
USA PASŁO PRZE 30 LAT TEGO ŻOŁTEGO POTWORA
bDUJwjfL
AS@!
12 miesięcy temu
Bzdury panowie Redaktorzy i większość Forumowiczów. To jest przedstawienie, zresztą jak wiele w historii. Tzw. wojna w rodzinie : po wyżej kostek nie kopiemy. Dużo trzeba wiedzieć, aby to wiedzieć.
hhaa
12 miesięcy temu
jaka zimna wojna? ?? wielka brytania w jakiej zyje 80 milionow vs 1,5 miliardowe chiny z pkb na poziomie 60% usa .
Gdanszczanin
12 miesięcy temu
To sa BANDYCI ,zamordowali tysiace ludzi z premedytacja,caly swiat powinien zerwac wszystkie umowy,ameryka juz to zrobila.....nie sami jedza swoje Korony i Bakterie.....
Głąby
12 miesięcy temu
CHINY POWINNY ZAPŁACIĆ GIGA ODSZKODOWANIE DLA ŚWIATA TO PO PIERWSZE A POD RUGIĘ IZOLACJA RESZTY ŚWIATA ZABRANIE FABRYK DO EUROPY I STOP POMPOWANIU GOSPODARKI CHIN SAMI ZROBILIŚCIE Z CHIN GIGANTA GOSPODARCZEGO BO ZA MOSKE RYŻY PRACOWNIK I MACIE COVID-19 w Gratisie
Adam
12 miesięcy temu
Brytyjczycy samobójczo podcinają gałęzie podtrzymujące Zjednoczone Królestwo. Polegają na sojuszu gospodarczym jedynie z Trampem. Powodzenia.
Racjonalista
12 miesięcy temu
"Chiny grożą nową zimną wojną" Oj, niedobrze, niedobrze! Może to poważnie zagrozić życiu i zdrowiu zmarłym z powodu choroby powstałej w Wuhan!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić