Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny spierają się z Wielką Brytanią. Grożą nową zimną wojną

83
Podziel się

Ambasador Chin w Wielkiej Brytanii skrytykował działania brytyjskiego rządu. Liu Xiaoming uważa, że wypowiedzi miejscowych polityków mogą doprowadzić do zepsucia relacji łączących oba narody i "nowej zimnej wojny". Na czym polega problem?

Brytyjski ambasador skrytykował rząd Borisa Johnsona
Brytyjski ambasador skrytykował rząd Borisa Johnsona (Getty Images)
bCOAsFpN

Liu Xiaoming poruszył problem w trakcie webinarium. Ambasador odpowiedział na krytykę swojego kraju przez rząd Borisa Johnsona. Władze Wielkiej Brytanii podkreślają, że Chiny są odpowiedzialne za wybuch pandemii COVID-19 na świecie.

Politycy z rządu Borisa Johnsona o Chinach

Brytyjscy politycy mieli porównać Chiny ze Związkiem Radzieckim. W odpowiedzi Liu Xiaoming zarzucił im publicznie, że działają na szkodę obu państw, niszcząc solidarność, jaką okazały sobie w obliczu zagrożenia koronawirusem. Porównał zachowanie rządzących do prowadzenia "zimnej wojny".

bCOAsFpP

Niestety, kilku polityków z Wielkiej Brytanii wykazało się zimnowojenną mentalnością, skoro porównali Chiny do byłego Związku Radzieckiego i wezwali do przeglądu stosunków chińsko-brytyjskich, a nawet nowej zimnej wojny. [...] Zatruwają wspólny wysiłek Chin i Wielkiej Brytanii, a nawet solidarność międzynarodową, która jest tak bardzo potrzebna – cytuje chińskiego ambasadora "Buissnes Insider".

Politycy, o których wspominał ambasador, to m.in. Dominic Raab, Iain Duncan Smith i Tom Tugendhat. Raab, pierwszy sekretarz stanu, uważa, że stosunki chińsko-brytyjskie po pandemii nie powinny wrócić do "normalności". Z kolei Smith, były lider Partii Konserwatywnej oraz Tugendhat, przewodniczący komisji parlamentarnej do spraw zagranicznych, utworzyli w parlamencie blok "China Research Group" (ang.: "Chińska grupa badawcza"). Rząd poparł również wezwanie do przeprowadzenia w Chinach śledztwa odnośnie pochodzenia koronawirusa.

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

bCOAsFpV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOAsFqq
KOMENTARZE
(83)
hewlluas
3 miesiące temu
Chiny są odpowiedzialne za wybuch pandemii COVID-19 na świecie!!! Koniec i kropka, trzeba sposóbu by za to gorzko zapłaciły...A to np. nie kupować tego badziewia wyprodukowanego przez żółte rączki.
Racjonalista
3 miesiące temu
"Chiny grożą nową zimną wojną" Oj, niedobrze, niedobrze! Może to poważnie zagrozić życiu i zdrowiu zmarłym z powodu choroby powstałej w Wuhan!
Mexx
3 miesiące temu
Myślę, że nietoperze są w Wuhan od tysięcy lat i nikogo nie zarazi) y. Natomiast magicy z laboratorium w Wuhan wyodrębnili z nietoperzy wirusa, zmodyfikowali go genami wirusa HIV i wypuścili w świat. I tyle w temacie !!! Przeklęta rasa żółtków.
bCOAsFqr
żółta rasa
3 miesiące temu
Chiny prowadzą globalną politykę, patrząc setki lat do przodu. Wykupują powoli świat i go przejmują. Nawet "nasz" premier, antykomunista witał maseczki z komunistycznych Chin. To brytyjczycy kiedyś zawładnęli światem, teraz Chińczycy im za to podziękują.
Unio
3 miesiące temu
Co zrobiła Unia przeniosła fabryki do Azji bo tam tania siła robocza , teraz trzeba to wszystko przenieść z powrotem do Unii, Bo każde Państwo będzie żądać miliardowe odszkodowania , jakie poniosła - wiecie chyba od kogo ? Od Chin! !! Dość świńskiej grypy , dość sarsow, dość koronawirusa !!! WSZELKIE ZAKŁADY MUSZĄ WRÓCIĆ DO EUROPY !!! Na właścicieli nałożyć podatek 500% by zaczęli dopłacać do tego interesu !!!
Najnowsze komentarze (83)
Okinczyc
3 miesiące temu
Panie redaktorze, ambasador Chin w UK to nie jest brytyjski ambasador. To dwie kompletnie rozne osoby. See podpis pod zdjeciem, nota bene Premiera Borisa Johnson'a , nie zadnego z dwoch wymienionych ambasadorow
Fff
3 miesiące temu
Anglia wychodzi z uni, można powiedzieć, że już nie wychodzi a wylatuje, służba zdrowia w opłakanym stanie 2 miejsce na świecie pod względem zgonów w walce z wirusem, pierwsze w każdej z innych kategorii nawet usa wypada lepiej mimo prywatnej służby zdrowia, mało tego Angielska produkcja jest znikoma to filmy, broń, ciuchy tym miski nie napełnia, a jeszcze wirtualne finanse które stracą, więc w ich sytuacji to kolejne samobójstwo klutnia z Chinami którzy już wykupili większość tego kraju
Siwyjon
3 miesiące temu
Co świat zrobi bez Chin. Nawet pojęcia nie macie. Aten klaun niech się schowa bo korona go dopadnie
ted
3 miesiące temu
Chiny = COVID-19
Bob
3 miesiące temu
Jaki wirus? A wy dalej swoje ciemny luddda
Tom
3 miesiące temu
Do wszystkich mądrych, proszę mi wytłumaczyć,wybucha pandemia,a pan B.G. ma już szczepionkę,gdzie lekarze mówią o czasie ok 18 miesięcy,aby takowa powstała.Mysle rozsądnie ,ale wirus był już wcześniej,a choroba leczona jako zapalenie płuc,to wyniki Francuskich lekarzy. Zawsze trzeba znaleźć winnego,tylko czasami to jest kozioł ofiarny, HISTORIA SIĘ KŁANIA.
REAL
3 miesiące temu
USA PASŁO PRZE 30 LAT TEGO ŻOŁTEGO POTWORA
AS@!
3 miesiące temu
Bzdury panowie Redaktorzy i większość Forumowiczów. To jest przedstawienie, zresztą jak wiele w historii. Tzw. wojna w rodzinie : po wyżej kostek nie kopiemy. Dużo trzeba wiedzieć, aby to wiedzieć.
bCOAsFqj
hhaa
3 miesiące temu
jaka zimna wojna? ?? wielka brytania w jakiej zyje 80 milionow vs 1,5 miliardowe chiny z pkb na poziomie 60% usa .
Gdanszczanin
3 miesiące temu
To sa BANDYCI ,zamordowali tysiace ludzi z premedytacja,caly swiat powinien zerwac wszystkie umowy,ameryka juz to zrobila.....nie sami jedza swoje Korony i Bakterie.....
Głąby
3 miesiące temu
CHINY POWINNY ZAPŁACIĆ GIGA ODSZKODOWANIE DLA ŚWIATA TO PO PIERWSZE A POD RUGIĘ IZOLACJA RESZTY ŚWIATA ZABRANIE FABRYK DO EUROPY I STOP POMPOWANIU GOSPODARKI CHIN SAMI ZROBILIŚCIE Z CHIN GIGANTA GOSPODARCZEGO BO ZA MOSKE RYŻY PRACOWNIK I MACIE COVID-19 w Gratisie
Adam
3 miesiące temu
Brytyjczycy samobójczo podcinają gałęzie podtrzymujące Zjednoczone Królestwo. Polegają na sojuszu gospodarczym jedynie z Trampem. Powodzenia.
Racjonalista
3 miesiące temu
"Chiny grożą nową zimną wojną" Oj, niedobrze, niedobrze! Może to poważnie zagrozić życiu i zdrowiu zmarłym z powodu choroby powstałej w Wuhan!
M.A G r
3 miesiące temu
Zra wszystko co sie rusza !!!Jeszcze samoloty im zostaly !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić