o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Od dziś ważne zmiany w zasadach kwarantanny. Dotyczą Polaków wracających z zagranicy

33
Podziel się

Od 3 lipca obowiązują istotne zmiany dotyczące powrotu do granic Polski z zagranicy. Obywatele RP nie będą już musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny.

Od dziś ważne zmiany w zasadach kwarantanny. Dotyczą Polaków wracających z zagranicy
Rząd zniósł ważne obostrzenia dot. kwarantanny (Getty Images, Maja Hitij)
bEJLiDAl

O zmianie poinformowano w czwartek wieczorem. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów, która traktuje m.in. o braku konieczności przechodzenia 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE przez obywateli RP.

Wniosek o zmianę zasad został do Rady Ministrów złożony przez MSWiA. W wyjaśnieniu zawarto informację, że w związku ze szczególnym charakterem tej zmiany, zrezygnowano z konsultacji publicznych, a rozporządzenie weszło w życie w trybie natychmiastowym.

bEJLiDAn
Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji - czytamy.

Koniec obowiązkowej kwarantanny. Kogo dotyczy?

Oprócz Polaków wracających do kraju z zagranicy, rozporządzenie dotyczy także innych grup. Będą to obywatele państw członkowskich UE, Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Szwajcarii.

bEJLiDAt
W związku z rekomendacjami Komisji Europejskiej w tym zakresie, celowe jest wyłącznie wspomnianej grupy osób z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej - dodano w uzasadnieniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLiDAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
rodzic
rok temu
Ciekawa sytuacja jest w szkole mego dziecka.Brak maseczek u wszystkich a dzieci mają nieć wszystko wspólne.Nauczyciel który kilka dni temu wrócił z zagranicy był na rozpoczęciu roku szkolnego i ma uczyć moje dziecko.Masakra jakaś !
aaaa
rok temu
A ma ktoś z was dowód na to ze rzekomy wirus istnieje ? Ja jeśli zobaczę dowód to uwierzę. Też dowód na istnienie w ogóle wirusów. Bo nauka tego nie potwierdza a ja wierze w naukę
sixxx
rok temu
Na portalach internetowych, wszyscy fachowcy w dziedzinie wirusologii grzmią o tym ,że pandemia powróci z podwojoną siłą, że za bardzo sobie lekceważymy problem, że nie dbamy o higienę,a tu otwarcie granic, likwidacja kwarantanny i wiele podobnych sytuacji.Widzę w tym całkowity brak spójności i konsekwencji w działaniu.
bEJLiDAP
Szymon
rok temu
Lodzik nad morzem 100
GOSC
rok temu
PODPUSZCAJA LUDZI ABY MIEC "POWROT" PLANDEMII...CIAG DALSZY SZCZUCIA LUDZI
nikii
rok temu
cyrk
Leosia
rok temu
To, że rezygnujemy z wielu obostrzeń, nie oznacza, że wirus nie istnieje! Szanujmy się nawzajem i nadaj dbajmy o higienę i zachowanie odległości, nośmy maseczki itp.!
Walentina
rok temu
Masakra z tym wirusem. Idę spacerkiem a tu bach jedna plastikowa rękawiczka leży na chodniku, zaraz druga, gdzieś tam maseczki zużyte leżą. Masakra jakaś 😲
pawel
rok temu
no i co że Nowa Zelandia nie ma nowych przypadków, za to my mamy wodę święconą i +++ fundusz kościelny
YYY
rok temu
Ja czegoś nie rozumiem. Kłamali gdy nas zamykali w domach, kazali nakładać maski i wlepiali surowe mandaty? A może kłamią teraz gdy zachorowań na papierze coraz więcej, a oni znoszą obostrzenia jedno po drugim? Czy statystyczny wyborca PiS cieszył się bardziej gdy zamykali czy gdy otwierali lasy?
Kryzys
rok temu
Idzie kryzys. Ceny benzyny idą w górę mimo wyborów.
jury
rok temu
Loża masońska na wiejskiej działa
cyrk
rok temu
koniec cyrku
bEJLiDAH
Bolec
rok temu
ja już od tygodnia jestem w Polsce i nawet kontroli na granicach nie ma to może lepiej znajdźcie sobie inny temat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić